پس از پیوستن بانک‌های ایالات متحده به نیروهای خود برای نجات جمهوری اول – تجارت زنده |، بازارها در حالت آماده باش هستند کسب و کار

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اتفاقات کلیدی

سرمایه گذاران آمریکایی در Credit Suisse اقدام قانونی می کنند

الکس لاوسون

الکس لاوسون

سرمایه گذاران آمریکایی در اعتبار سوئیس بانک سوئیسی تحت محاصره را با اقدامات قانونی مورد حمله قرار دادند و مدعی شدند که پیش از سقوط سهام این هفته، چشم انداز خود را اغراق کرده است.

این وام دهنده در روز چهارشنبه پس از اظهار نظر بزرگترین سهامدار Credit Suisse، بانک ملی عربستان (SNB)، که گفت به دلیل محدودیت های نظارتی که دارایی آن را محدود می کند قادر به دریافت نقدینگی بیشتر نیست، با کاهش 30 درصدی سهام مواجه شد. به زیر 10 درصد.

بانک مرکزی سوئیس بعداً وارد عمل شد و به کردیت سوئیس کمک مالی 44.5 میلیارد پوندی ارائه کرد و سهام افزایش یافت و بخشی از زیان دیروز خود را جبران کرد.

اما شرکت حقوقی روزن، متخصص دعاوی دسته جمعی، شکایتی را به دادگاهی در کمدن، نیوجرسی تسلیم کرده است که ادعا می کند بانک در گزارش سالانه خود در سال 2021 “اظهارات نادرست و گمراه کننده” را ارائه کرده است.

این شکایت اولین شکایتی است که از زمانی که بحران به سرعت سرمایه گذاری سهامداران را کاهش داد، علیه کردیت سوئیس مطرح شد.

هفته گذشته Credit Suisse اعتراف کرد که در هنگام انتشار گزارش سالانه تأخیر افتاده خود در سال 2022، دارای “ضعف های مادی” در روندهای گزارش دهی و کنترلی خود بوده است. گفت که این می تواند منجر به “تحریف” نتایج مالی شود.

در اینجا یک توضیح مفید برای کسانی است که سر خود را در مورد معنای همه اینها می خارند: چگونه Credit Suisse، بانک سیلیکون ولی و ترس از یک بحران جدید را درک کنیم. توسط کالینا ماکورتوف، خبرنگار بانکی آبان نیوز و نیلز پراتلی، سردبیر مالی.

مردم نگرانند که این شروع چیزی است که برخی از آن می‌ترسند یک بحران بانکی جهانی و کندی باشد.

اول، فروپاشی بانک سیلیکون ولی در ایالات متحده باعث ایجاد آشفتگی در بازارها شد که در سراسر جهان گسترش یافت. SVB قرار بود یک بازیکن منطقه ای باشد که شکستش بعید به نظر می رسید که پیامدهای عمیقی داشته باشد – اما پس از آن مجموعه ای طولانی از مشکلات در اعتبار سوئیس، یک موسسه بسیار مهم تر، به یک وضعیت اضطراری تبدیل شد. سهام آن در یک روز 24.5 درصد کاهش یافت و 75 میلیارد پوند از شاخص FTSE 100 حذف شد. اگرچه ممکن بود زودهنگام باشد، اما مردم شروع به گفتن «2008» کردند که اساساً ولدمورت برای بازارهای مالی است.

دیروز، Credit Suisse یک تسهیلات وام با بانک مرکزی سوئیس تضمین کرد که به عنوان تضمین ثبات آینده آن در نظر گرفته شده بود، و وحشت تا حدودی کاهش یافت – و مهم است که بگوییم ما تا یک بحران تمام عیار فاصله داریم. اما شواهد بیشتری از مشکل در ایالات متحده وجود داشت، جایی که غول های وال استریت با یک برنامه بی سابقه برای سپرده گذاری 30 میلیارد دلار برای حمایت موافقت کردند. جمهوری اول، بانک دیگری در لبه پرتگاه

مشکلات کردیت سوئیس از بین نرفته است و ناگهان سرمایه گذاران به شدت به دنبال این هستند که آیا سایر مؤسسات اروپایی و آمریکایی ممکن است در یک قایق باشند یا خیر. اگرچه بسیاری از این موارد برای افراد غیرعادی غیر قابل نفوذ است، اما متاسفانه از بین نمی رود.

مواجهه با گرما برای نقش صندوق سرمایه گذاری خود در راه اندازی فرار بانک سیلیکون ولی هفته گذشته میلیاردر پیتر تیل به فایننشال تایمز گفت که 50 میلیون دلار از پول خود را در بانک گیر کرده بود که پس از سقوط بانک.

حتی زمانی که صندوق بنیانگذاران Thiel به شرکت ها توصیه می کرد پول خود را از بانک منتقل کنند، تصمیمی که به طور گسترده به دلیل شکست آن مورد سرزنش قرار گرفته است، تیل گفت که او بخشی از دارایی شخصی 4 میلیارد دلاری خود را در بانک نگه داشته است.

تیل در مطلبی که دیروز منتشر شد به فایننشال تایمز گفت: «50 میلیون دلار از پول خودم در SVB گیر کرده بود.

مقدمه: پس از پیوستن بانک‌های ایالات متحده برای نجات اولین جمهوری، بازارها در حالت آماده باش هستند

در پایان یک هفته پرتلاطم، کمی آرامش به بازارهای مالی بازگشته است، اما سرمایه گذاران همچنان محتاط هستند. سهام آسیایی به عنوان کمکی به بانک‌های در حال مشکل، مانند راه نجات 30 میلیارد دلاری، افزایش یافته است بانک اول جمهوری در ایالات متحده، ترس از بحران بانکی را کاهش داده است.

بانک های بزرگ ایالات متحده – بانک آمریکا، گلدمن ساکس، جی پی مورگان و دیگران – به نیروهای خود ملحق شده اند تا 30 میلیارد دلار به فرست ریپابلیک تزریق کنند، که باعث شده مشتریان پس از فروپاشی بانک، پول خود را کاهش دهند. بانک سیلیکون ولی (SVB) و ترس از اینکه جمهوری اول بتواند بعدی باشد.

با وجود نجات، سهام فرست ریپابلیک در معاملات تمدید شده دیروز پس از اعلام تعلیق تقسیم سود خود، 17 درصد سقوط کرد.

بانک های دارای محدودیت نقدی در هفته گذشته حدود 300 میلیارد دلار از فدرال رزرو وام گرفته اند. تقریباً نیمی از پول – 143 میلیارد دلار – به شرکت‌های هلدینگ دو بانک بزرگ که در روزهای اخیر شکست خورده‌اند، یعنی بانک سیلیکون ولی و بانک امضا، زنگ خطر گسترده ای را در بازارهای مالی ایجاد می کند. فدرال رزرو بانک هایی را که نیمی دیگر از بودجه را دریافت کرده اند یا تعداد آنها را مشخص نکرده است.

وزیر خزانه داری آمریکا جانت یلن دیشب گفت که «ما [the US] سیستم بانکی سالم است و آمریکایی‌ها می‌توانند مطمئن باشند که سپرده‌هایشان در صورت نیاز وجود دارد.»

اقدامات این هفته نشان دهنده تعهد قاطع ما برای اطمینان از ایمن ماندن پس انداز سپرده گذاران است.

اما او رد کرد که اقدام اضطراری پس از دو ورشکستگی بزرگ بانک به این معنی است که ضمانت دولتی برای همه سپرده‌ها وجود دارد. در مورد SVB و Signature، او به کمیته مالی سنای ایالات متحده گفت

احتمال سرایتی که بانک‌های دیگر ممکن است نامطلوب تلقی شوند و متحمل سقوط شوند، بسیار زیاد به نظر می‌رسید و عواقب آن بسیار جدی خواهد بود.

جانت یلن می‌گوید: «سیستم بانکی ایالات متحده علیرغم سقوط بانک، سالم می‌ماند».

اعتبار سوئیس دیروز پس از اینکه بانک ملی سوئیس با وام 50 میلیارد فرانک سوئیس (44 میلیارد پوند) برای حمایت از وام دهنده تحت محاصره وارد عمل شد، سهام 11 درصد جهش کرد. پس از اینکه بزرگترین سهامدار بانک، بانک ملی عربستان سعودی، گفت که به دلیل محدودیت های نظارتی که دارایی خود را به کمتر از 10 درصد محدود می کند، نمی تواند پول بیشتری سرمایه گذاری کند، سهام تا 30 درصد سقوط کرد و به پایین ترین سطح خود رسید. Credit Suisse یکی از 30 بانکی است که در سطح جهان آنقدر بزرگ برای ورشکستگی تلقی می شود.

یکی از مدیران Credit Suisse گفت که پول نقد بانک مرکزی برای تکمیل تعمیرات اساسی وام دهنده زمان می‌برد. آندره هلفنشتاینمدیر اجرایی بانک سوئیس Credit Suisse به شبکه تلویزیونی SRF سوئیس گفت:

ما آن را نقدینگی پیشگیرانه می دانیم تا بتوانیم تحول کردیت سوئیس را انجام دهیم و در این شرایط آشفته به خوبی به کار خود ادامه دهیم.

که در بازارهای آسیایینیکی ژاپن 1.2 درصد رشد کرد در حالی که هانگ سنگ هنگ کنگ 1.6 درصد رشد کرد. شانگهای کامپوزیت 0.7 درصد و شاخص CSI 300 چین 0.6 درصد رشد کرد.

برنامه کار

  • 10 صبح به وقت گرینویچ: تورم منطقه یورو برای ماه فوریه (پیش بینی: 8.5٪، قبلی: 8.6٪)

  • 1.15 بعد از ظهر به وقت گرینویچ: تولید صنعتی ایالات متحده برای ماه فوریه (پیش بینی: 0.2٪، قبلی: صفر)

  • 2 بعدازظهر به وقت گرینویچ: احساسات مصرف کننده میشیگان ایالات متحده برای ماه مارس (پیش بینی: 67، قبلی: 67)

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

صندوق بین المللی پول طرح کمک مالی 3 میلیارد یورویی برای سریلانکای ورشکسته را تصویب کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، صندوق بین المللی پول یک برنامه …