لیندا برنی اصرار دارد که پس از شکست گروه کاری صدای بومی در نهایی کردن مشاوره، «تقسیمی وجود ندارد» | صدای بومیان به مجلس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کابینه فدرال تنها چند روز فرصت خواهد داشت تا توصیه‌های حیاتی را در مورد صدای گروه داخلی رهبران بومی دولت به پارلمان بررسی کند، و یکی از اعضای کلیدی اذعان می‌کند که هر دو طرف ممکن است مجبور به “سازش” در مورد عبارت سوال همه پرسی و اصلاحیه قانون اساسی شوند.

تعهد دولت به ارائه قانونی برای اصلاح قانون اساسی در دو هفته آینده به دلیل اینکه کارگروه همه پرسی آن هنوز مشاوره خود را در مورد جزئیات کلیدی نهایی نکرده است، پیچیده شده است. اما قبل از جلسات بعدی هفته آینده در کانبرا، وزیر بومیان استرالیا، لیندا برنی، گمانه زنی ها درباره اختلاف نظر در گروه کاری را رد کرد.

«هیچ تقسیم بندی وجود ندارد. او در یک کنفرانس مطبوعاتی در آدلاید گفت: من می‌خواهم این موضوع را به‌طور فوق‌العاده روشن کنم.

“من می توانم به شما اطمینان دهم، ما بسیار نزدیک هستیم.”

انتظار می رفت که گروه کاری در جلسه روز پنجشنبه توصیه های خود را نهایی کند، اما توافق حاصل نشد. آبان نیوز استرالیا می‌داند که این گروه روز چهارشنبه در کانبرا برای نهایی کردن توصیه‌ها به کابینه، دوباره ملاقات خواهد کرد. این توصیه احتمالاً در 27 مارس در کابینه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

با تعرض دولت در نهایی کردن و معرفی لایحه متمم قانون اساسی در هفته پایانی ماه جاری، یعنی از 27 مارس، جدول زمانی تنها چند روز باقی می ماند تا توصیه ها قبل از جلسه هیئت دولت بررسی شود.

اعضای گروه کاری از اظهار نظر در مورد دلیل نهایی نشدن این توصیه خودداری کردند و چندین نفر فقط جلسات هفته را مثبت توصیف کردند. برنی جلسه روز پنجشنبه را “مولد” توصیف کرد.

رادنی دیلون، عضو گروه کاری، گفت که پیش بینی نمی کند تغییرات اساسی در سؤال یا اصلاحیه رفراندوم ایجاد شود و انتظار می رود اطلاعات بیشتر به کاهش نگرانی ها در جامعه کمک کند.

دیلون به آبان نیوز استرالیا گفت: «فکر نمی‌کنم خیلی تغییر کند و وقتی اطلاعات بیشتری وجود داشته باشد… از هم‌اکنون تا یک ماه آینده، فکر می‌کنم مقدار اطلاعاتی که منتشر می‌شود برای درک مردم کافی باشد».

“این یک گام بزرگ به جلو خواهد بود و مردم شروع به درک معنای رای مثبت خواهند کرد.”

او این گروه را دانشگاهی و با هم به عنوان یک جبهه “متحد” توصیف کرد.

توماس مایو، یکی دیگر از اعضای گروه کاری، گفت که بحث های اخیر دانشگاهی و با حسن نیت بوده است.

او به آبان نیوز استرالیا گفت: «دولت توصیه های مردم را بسیار جدی گرفته است.

این بدان معنا نیست که نیازی به سازش در هر دو جهت وجود نخواهد داشت، برای همکاری بر سر بهترین کلمات ممکن که قوی‌ترین صدای ممکن را به ما بدهد و در عین حال بتوانیم در همه پرسی رای دهیم.»

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

اعضا نسبت به آنچه که برخی تلاش‌ها برای “کم کردن” صدا می‌دانستند ابراز نگرانی کرده‌اند. به دنبال اصلاحیه‌ای که مارک دریفوس، دادستان کل، در جلسه هفته گذشته پیشنهاد داد، که به پارلمان اجازه می‌دهد اثر حقوقی توصیه‌های این صدا را تعیین کند، مارکوس استوارت، عضو، گفت: «جای حد وسط وجود ندارد» و این اصلاحیه باید « تا حد امکان قوی».

مایو گفت که صدا باید به گونه ای تنظیم شود که واقعاً به آنچه ما می گوییم گوش دهد.

برنی گفت که دولت و گروه کاری می‌خواهند «این صدا را به درستی دریافت کنند»، بنابراین «صدایی است که مردم درخواست می‌کنند».

برنی نمی‌گوید که آیا انتظار داشت که متن نهایی نسبت به عبارت پیش‌نویسی که آلبانیز در سال گذشته به اشتراک گذاشته بود، تغییر کند یا اینکه قدرت مورد بحث برای صدای مشاوره به دولت اجرایی باقی خواهد ماند.

آدام گودز، ستاره AFL روز جمعه در این گروه سخنرانی کرد. دولت مدت‌هاست که کمپین حمایتی از قوانین ورزشی و ورزشکاران از جمله لیگ راگبی، قوانین استرالیا، فوتبال و تنیس را آغاز کرده است که انتظار می‌رود در ماه‌های آینده آغاز شود.

“در حال حاضر هیچ چیزی در قانون اساسی وجود ندارد، حتی یک دنیا که اشاره کند کسی در سال 1788 اینجا بوده است.” – آدام گودز

افتخار بزرگی است که آدام گودز امروز به گروه مشارکت رفراندوم ملحق شد تا داستان قدرت و حمایت خود از Voice را به اشتراک بگذارد. ممنون آدام! pic.twitter.com/6RdWQK7yy2

— لیندا برنی نماینده مجلس (@LindaBurneyMP) 17 مارس 2023

نخست وزیر آنتونی آلبانیز نگرانی ها در مورد این روند را کم اهمیت جلوه داد و مجدداً به جدول زمانی ارائه قانون در ماه مارس و تشکیل کمیته پارلمانی، رأی گیری لایحه در ژوئن و برگزاری همه پرسی بین اکتبر و دسامبر متعهد شد.

وی گفت: «ما در حال کار سازنده برای حل این مسائل هستیم.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

سارا هانتر، کاپیتان رکوردشکن تیم ملی انگلیس پس از افتتاحیه شش ملت بازنشسته شد | اتحادیه راگبی

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، سارا هانتر، کاپیتان تیم ملی انگلیس، …