روز سنت پاتریک: لئو وارادکار ایرلند برای دیدار با کامالا هریس و جو بایدن در کاخ سفید

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

لئو وارادکار، دبیر تائوئیل ایرلند، پس از دو سال متوالی که همه‌گیری کووید-19 دیدار طولانی مدت در روز سنت پاتریک را خنثی کرد، روز جمعه با جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده دیدار خواهد کرد.

وارادکار و شریک زندگی اش، متیو بارت، در یک صبحانه با معاون رئیس جمهور کامالا هریس و همسرش داگ امهوف شرکت خواهند کرد. سپس آنها برای صرف ناهار با رهبران کنگره و بایدن قبل از نشست دو رهبر به ساختمان کنگره آمریکا می روند.

دیدار با یکی از متحدان ارشد ایالات متحده پس از آن صورت می گیرد که بایدن گفت که قصد دارد امسال از جمهوری ایرلند و ایرلند شمالی دیدار کند، در بیست و پنجمین سالگرد توافق جمعه خوب با میانجیگری ایالات متحده، که به پایان دادن به خشونت های فرقه ای کمک کرد که برای سه سال گذشته بود. چندین دهه در مورد موضوع اتحاد ایرلند شمالی با ایرلند یا باقی ماندن بخشی از بریتانیا.

این توافق پس از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا تحت فشار فزاینده‌ای قرار گرفت، اما توافق اخیر بین بریتانیا و اتحادیه اروپا به برخی از مسائل مربوط به تجارت و کالاهایی که از بریتانیای کبیر به ایرلند شمالی از دریای ایرلند عبور می‌کنند، می‌پردازد.

کاخ سفید گفت این توافق که به چارچوب ویندزور معروف است، گام مهمی در حفظ توافق صلح است.

ورادکار در ماه دسامبر برای دومین دوره به عنوان بخشی از توافق اشتراک شغلی که توسط دولت ائتلافی میانه رو کشور انجام شد، مسئولیت را بر عهده گرفت. همچنین انتظار می‌رود که دو رهبر درباره ادامه حمایت از اوکراین در برابر تهاجم روسیه گفتگو کنند.

انتظار می رود وارادکار یک کاسه کریستالی حکاکی شده از شمروک را به بایدن هدیه دهد، سنتی که از سال 1952 آغاز شد. این شبدرها سال گذشته به دفتر بیضی شکل راه یافتند، اگرچه مایکل مارتین، نخست وزیر وقت، این کار را نکرد.

او در یک رویداد مبتلا به کووید-19 شد و مجبور شد به طور مجازی به جلسه بپیوندد، در حالی که در خانه بلر مجاور منزوی بود، جایی که رهبران جهان اغلب زمانی که برای بازدید از کاخ سفید می‌آیند، در آنجا می‌مانند. اولین جلسه سالانه آنها نیز به دلیل بیماری همه گیر، مجازی بود.

بایدن همچنین میزبان وارادکار در اواخر روز جمعه در کاخ سفید است که خود توسط یک مرد ایرلندی الاصل به نام جیمز هوبان طراحی و ساخته شده است. او بر ساخت و ساز اولیه نظارت داشت و پس از سوختن آن را بازسازی کرد و تا زمان مرگش در سال 1831 به نوسازی افزود.

بایدن، که اغلب از میراث ایرلندی خود صحبت می کند و به نقل قول از شاعران ایرلندی علاقه دارد، مارس را ماه میراث ایرلندی-آمریکایی اعلام کرد. کاخ سفید حتی در حال رنگ آمیزی آبنمای چمن جنوبی به رنگ سبز است. طبق آمار اداره سرشماری، تقریباً 31.5 میلیون نفر از ساکنان ایالات متحده ادعا می کنند که میراث ایرلندی هستند و تنها پس از آلمانی ها در رتبه دوم قرار دارند.

ایرلند و ایالات متحده برای همیشه توسط مردم و اشتیاق ما به یکدیگر پیوند خورده اند. بایدن در بیانیه خود گفت: همه چیز بین ما عمیق است.

سنت روز سنت پاتریک، بسیار شبیه عفو بوقلمون یا رول تخم مرغ عید پاک، به یک امر سالانه تبدیل شده است.

استوارت مک لورین، رئیس انجمن تاریخی کاخ سفید گفت: “این چیزی است که در مورد تاریخ کاخ سفید شگفت انگیز است.” “این مملو از سنت های غنی است که فرهنگی هستند، نه فقط از کشور خودمان.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مارک لاتام به دلیل توئیت همجنسگرا هراسی که وزیر کار را از نظر جسمی بیمار کرد، محکوم شد | سیاست نیو ساوت ولز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، پنی شارپ، وزیر محیط زیست …