راجر راجرسون در زندان می میرد پس از فرجام خواهی نهایی در مورد محکومیت قتل | سیدنی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بدنام ترین پلیس آبروریز استرالیا پس از ناکامی در لغو محکومیت قتل خود در زندان خواهد مرد.

دادگاه عالی مرخصی راجر راجرسون برای استیناف را رد کرد و رئیس قاضی سوزان کیفل گفت که هیچ دلیلی برای شک در تصمیم دادگاه تجدید نظر نیو ساوت ولز وجود ندارد.

نتیجه، تقریباً یک دهه پس از اعدام خونسرد جیمی گائو، فروشنده مواد مخدر سیدنی، سرانجام به بارقه امیدی که کارآگاه سرکش سابق ممکن است از آزادی نهایی داشته باشد، پرداخته و یکی از تاریک ترین فصل های تاریخ پلیس کشور را می بندد.

وکلای راجرسون استدلال کردند که ناتوانی او در بازجویی کافی از همکار کارآگاه سابق، گلن مک نامارا، به پرونده او لطمه زد. هر دو مرد در سال 2016 به دلیل قتل گائو 20 ساله دو سال قبل به حبس ابد محکوم شدند.

راجرسون، 82 ساله، بی گناهی خود را استدلال کرد و گفت که از برنامه های مک نامارا بی اطلاع است. وکیل او، Madeleine Avenell SC، گفت که بازجویی متقابل فراتر از بی اعتبار کردن مک نامارا به عنوان شاهد بود. او گفت که دفاع از فرصت اثبات اینکه مک نامارا، 64 ساله، راجرسون را در اختیار دارد، سلب شده است و مصمم است که او را در قتل دخیل کند.

او روز جمعه به دادگاه عالی گفت: «این فراتر از این است که «شواهد این شخص را نپذیرید». “ناتوانی در بازجویی متقابل باعث نقض عدالت شد.”

تاج استدلال کرد که این پرونده برای محاکمه راجرسون به شواهد مک نامارا متکی نبود، بلکه به شدت به فیلم‌های دوربین مداربسته تکیه کرد.

سالی داولینگ SC از قضات خواست تا به قوت پرونده دادستانی نگاه کنند، زیرا آنها به این نتیجه رسیدند که به اندازه کافی قوی است تا درخواست تجدید نظر را لغو کند.

دادگاه تجدیدنظر جنایی NSW قبلاً به این نتیجه رسیده بود که پرونده راجرسون برای لغو محکومیت او “کاملاً فاقد اعتبار است و هیچ شکی در مورد گناهکاری او ایجاد نمی کند”.

راجرسون هم قهرمان و هم شرور در طول یک حرفه 28 ساله پلیس NSW، زمانی به عنوان برجسته ترین افسر این نیرو در نظر گرفته می شد.

اوج شناخته شدن او دریافت جایزه مورد علاقه پیتر میچل برای کارهای برجسته پلیس در سال 1980 بود، اما در عرض شش سال زندگی حرفه ای او به طرز شگفت انگیزی رو به رو شد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

در سال 1981 او به طور جنجالی مسئول تیراندازی مرگبار به یکی دیگر از دلالان مواد مخدر جوان به نام وارن لانفرانچی شناخته شد، اما به نظر می رسد که در راستای انجام وظیفه عمل کرده است.

با این حال، دوست دختر لانفرانچی، کارمند جنسی، سالی-آن هاکسپ، بلافاصله پس از اینکه راجرسون ادعا کرد که عمدا او را به دلیل اختلافات مربوط به مواد مخدر با پلیس فاسد کشته است. خود هاکسپ بعداً غرق شده پیدا شد و قتل او حل نشده باقی مانده است.

در اوج مرگ راجرسون، او همچنین در تلاش برای اعدام مایکل دروری، مامور مخفی نیوساوت ولز، پس از اینکه کارآگاه جوخه مواد مخدر با جوایز مشابهی از پذیرش رشوه در ازای دستکاری شواهد در محاکمه قاچاق هروئین امتناع کرد، دست داشت.

دروری از طریق پنجره آشپزخانه خود در ساحل شمالی سیدنی مورد اصابت گلوله قرار گرفت. راجرسون در سال 1989 متهم شد و در نهایت از این حمله تبرئه شد، اما تا آن زمان به دلیل واریز 110000 دلار به حساب های بانکی تحت نام جعلی از این نیرو خارج شده بود.

ریچارد راکسبورگ نقش راجرسون را در مینی سریال قتل آبی در سال 1995 و دنباله آن Blue Murder: Killer Cop در سال 2017 بازی کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

«جهان صغیر بریتانیا برگزیت»: مستند نورفولک یک موفقیت شگفت‌انگیز آلمانی است | نورفولک

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، پرتره غریب و صمیمانه یک …