لایحه کالیفرنیا برای محافظت از پزشکانی که قرص های سقط جنین را پست می کنند

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ساکرامنتو، کالیفرنیا — پزشکان در کالیفرنیا که قرص‌های سقط جنین را برای مردم سایر ایالت‌ها پست می‌کنند، بر اساس لایحه جدیدی که روز جمعه در مجلس قانونگذاری ایالتی معرفی می‌شود، از پیگرد قانونی مصون خواهند بود.

این لایحه به کالیفرنیا اجازه نمی دهد پزشکانی را که در ایالت دیگر به دلیل ارائه داروی سقط جنین با اتهاماتی مواجه هستند، استرداد کند. همچنین پزشکان را از پرداخت جریمه محافظت می کند. و به پزشکان کالیفرنیا اجازه می دهد از هر کسی که سعی در جلوگیری از سقط جنین دارند شکایت کنند.

این لایحه فقط از پزشکانی که در کالیفرنیا هستند محافظت می کند. اگر دکتری کالیفرنیا را ترک کند تا برای کسی در ایالت دیگر سقط جنین کند، آن پزشک محافظت نخواهد شد. همچنین از بیماران سایر ایالت هایی که دارو را دریافت می کنند محافظت نمی کند.

سناتور ایالتی نانسی اسکینر، دموکرات از برکلی و نویسنده این لایحه، گفت که قصد او این است که مطمئن شود ساکنان کالیفرنیا که در ایالت های دیگر سفر می کنند یا به طور موقت در آنجا زندگی می کنند – مانند دانشجویان کالج – همچنان می توانند به داروهای قانونی دسترسی داشته باشند. کشور زادگاه آنها اما او اذعان کرد که این لایحه برای پزشکان کالیفرنیایی که بیمارانی را که در ایالت های دیگر زندگی می کنند درمان می کنند نیز اعمال می شود.

اسکینر گفت: “این مراقبت های بهداشتی ضروری است.” پزشکان مراقبت های بهداشتی ما باید برای درمان بیماران خود بدون توجه به موقعیت جغرافیایی بیمارانشان محافظت شوند.

به گفته دفتر اسکینر، ماساچوست، نیویورک، کانکتیکات، مریلند و ورمونت قوانین مشابهی را پیشنهاد یا تصویب کرده اند. قانون کانکتیکات، از جمله موارد دیگر، احضار جنایی از دیگر ایالت‌های مربوط به خدمات مراقبت‌های بهداشت باروری را که در کانکتیکات قانونی هستند، مسدود می‌کند و در عین حال استرداد را نیز مسدود می‌کند – مگر اینکه فرد از ایالتی که درخواست آنها را دارد فرار کند.

مت بلومنتال، نماینده ایالت کانکتیکات، دموکرات و یکی از رئیس‌های مشترک، گفت: «بدیهی است که اگر ارائه‌دهنده‌ای با کسی درگیر خدمات بهداشت از راه دور باشد، حتی اگر در مورد اینکه کجا هستند پرس و جو کند، به نوعی باید آن را با ایمان بپذیرد. گروه حقوق باروری مجمع عمومی. ما نمی خواهیم ارائه دهندگان را پلیس خود برای بیمارانشان کنیم. و ما نمی‌خواهیم آنها را مجبور کنیم که هر بار که سلامت از راه دور انجام می‌دهند، تحقیق کنند.”

ایالت های دیگر سعی کرده اند از توزیع قرص سقط جنین، معروف به میفپریستون جلوگیری کنند. دادستان های کل در 20 ایالت، عمدتا با فرمانداران جمهوری خواه، به برخی از بزرگترین شرکت های داروسازی کشور هشدار داده اند که در صورت توزیع این قرص در ایالت های خود با عواقب قانونی مواجه خواهند شد.

بیشتر سقط جنین در آیداهو غیرقانونی است، از جمله سقط جنین دارویی. بلین کنزاتی، رئیس مرکز سیاست خانواده آیداهو – گروهی که با حقوق سقط جنین مخالف است – گفت کالیفرنیا مسئولیت استرداد پزشکانی را دارد که قوانین آیداهو را زیر پا می گذارند.

کنزاتی درباره لایحه اسکینر گفت: «غرور چنین پیشنهادی حیرت‌انگیز است. “این رابطه سنتی بین ایالت ها را به رخ می کشد و سیستم فدرال ما را به کلی خراب می کند.”

لایحه اسکینر فراتر از سقط جنین است. همچنین از پزشکان برای ارسال داروهای ضد بارداری و داروهای مربوط به ترنس ها محافظت می کند.

کالیفرنیا در حال حاضر قوانینی دارد که دادگاه ها را از اجرای احکام خارج از ایالت در مورد ارائه دهندگان و داوطلبان سقط جنین باز می دارد. هدف آن قانون حمایت از پزشکانی بود که برای افرادی که از ایالت های دیگر به کالیفرنیا سفر می کنند سقط جنین می کنند. مخالفان سقط جنین می گویند قوانینی از این دست غیرقانونی هستند، زیرا آنها ماده ای در قانون اساسی ایالات متحده را نقض می کنند که می گوید ایالت ها باید “اعتماد کامل و اعتبار” را به قوانین دیگر ایالت ها بدهند.

دادگاه های فدرال استثنایی را از آن بند به رسمیت شناخته اند، از جمله قوانینی در یک ایالت که «سیاست عمومی» ایالت دیگر را نقض می کند. قانون اسکینر اعلام می کند که این سیاست عمومی کالیفرنیا است که پزشکان نباید برای ارائه داروی سقط جنین هزینه دریافت کنند.

اسکینر گفت: “ما بسیار مراقب هستیم.”

قرص های سقط جنین بیش از دو دهه است که در ایالات متحده قانونی بوده و تا هفته دهم بارداری قابل استفاده هستند. در حال حاضر این رایج ترین روش سقط جنین در ایالات متحده است یک قاضی فدرال در تگزاس در حال بررسی این موضوع است که آیا تأییدیه سازمان غذا و داروی ایالات متحده را لغو یا تعلیق کند، تصمیمی که شامل همه ایالت ها می شود و نه فقط ایالت هایی که سقط جنین را غیرقانونی کرده اند. .

لایحه اسکینر یکی از 17 قانونی است که دموکرات ها امسال در کالیفرنیا برای حمایت از حقوق سقط جنین ارائه کرده اند، از جمله پیشنهادهایی برای بهبود دسترسی به داروهای ضد بارداری و محافظت از حریم خصوصی بیماران.

_____

سوزان هیگ، خبرنگار آسوشیتدپرس در هارتفورد، کانکتیکات، در این گزارش مشارکت داشت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …