ساکنان ولونگونگ با عصبانیت به گزارش ها واکنش نشان می دهند Port Kembla پایگاه ساحل شرقی برای زیردریایی های Aukus خواهد بود | Aukus

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اتحادیه‌ها و گروه‌های تجاری در ولونگونگ، چشم‌انداز تبدیل پورت کمبلا به پایگاه ساحل شرقی زیردریایی‌های هسته‌ای استرالیا را رد کرده‌اند و هشدار داده‌اند که این امر می‌تواند مشاغل بادی و پایانه‌های کانتینری در دریا را جابجا کند.

در حالی که دولت آلبانی اصرار دارد که هیچ تصمیمی در مورد این پایگاه گرفته نشده است، مردم محلی با عصبانیت به طرح 368 میلیارد دلاری زیردریایی Aukus واکنش نشان دادند زیرا گزارش‌هایی مبنی بر اینکه بندر کمبلا به احتمال زیاد مکان پایگاه ساحل شرقی است.

در مارس 2022، نخست وزیر سابق اسکات موریسون آن را به عنوان یکی از سه گزینه بالقوه برای تاسیسات دریایی جدید، همراه با بریزبن و نیوکاسل اعلام کرد.

میک کراس، دبیر شعبه جنوب نیو ساوت ولز اتحادیه دریایی استرالیا، گفت که طرح‌های جایگزین برای بندر بیرونی پورت کمبلا به‌عنوان پایگاهی برای توسعه مزارع بادی فراساحلی و پایانه سرریز کوچک‌تر برای کانتینرها به جای بندر گیاه‌شناسی است.

او با استناد به اظهارات NSW به آبان نیوز استرالیا گفت: «دولت یک انتخاب دارد، ما نمی‌دانیم که چگونه آنها می‌توانند یکی از بزرگترین سرمایه‌گذاری‌ها در زمینه باد فراساحلی در جهان، 43 میلیارد دلار، و همچنین یک پایگاه ساحلی شرقی داشته باشند. رئیس بندر، ماریکا کالفاس.

ما نمی‌خواهیم که با یک تصمیم سریع و نسنجیده برای استقرار یک پایگاه زیردریایی هسته‌ای در اینجا به خطر بیفتد.

من هر کسی را به چالش می‌کشم که به من بگوید در یک پایگاه هسته‌ای شغل بیشتری نسبت به باد دریایی وجود دارد.»

آرتور روریس، دبیر شورای کار سواحل جنوبی، روز سه‌شنبه به خبرنگاران گفت که این پایگاه «یک پارکینگ زیردریایی هسته‌ای است، نه یک پایگاه کشتی‌سازی» که «یک هدف هسته‌ای را روی پشت ما قرار می‌دهد».

گرگ راجرز، رئیس اتاق بازرگانی پورت کمبلا، در کنار روریس ایستاد و موافقت کرد که اکثر مشاغل از Aukus به استرالیای جنوبی و پرت برود، بنابراین ترجیح داده می‌شود که پورت کمبلا «سرریز از Port Botany» را بگیرد.

پورت NSW در بیانیه ای اعلام کرد که «هیچ اطلاعاتی» در مورد یک پایگاه ساحلی شرقی ارائه نشده است، اما گفت که هرگونه پیشنهاد دفاعی نباید «تأثیر نامطلوب بر عملیات بندر تجاری داشته باشد یا رشد بندر را محدود کند».

آلیسون برنز، نماینده حزب کارگر در کانینگهام، به آبان نیوز استرالیا گفت که این تصمیم با بررسی استراتژیک دفاعی در ماه آینده اعلام خواهد شد و هنوز تصمیمی اتخاذ نشده است.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

بیرنز با استناد به سابقه قوی دولت در مشاوره، همکاری و مشارکت، قول داد که “یک جلسه توجیهی رهبران جامعه در مورد این روند” برگزار کند.

بر خلاف دولت لیبرال سابق، ما برای اعلام دفاعی پرزرق و برق عجله نخواهیم کرد.

روز سه‌شنبه، ریچارد مارلز، معاون نخست‌وزیر و وزیر دفاع، گفت: «حدس‌ها» زیادی در مورد پایگاه ساحل شرقی وجود دارد و از منتقدان خواست تا «نفس عمیقی بکشند».

این موردی است که دولت سابق نیاز به یک پایگاه ساحلی شرقی را اعلام کرد، اما ما در اینجا وقت خود را صرف می کنیم و همه اینها راه درازی به سوی آینده است.

رهبر اپوزیسیون، پیتر داتون، گفت که این اظهار نظر یک “علامت سوال مهم” در مورد پایگاه ساحل شرقی ایجاد می کند، که برای جذب نیروی کار زیردریایی مورد نیاز بود زیرا “همه نمی خواهند در ساحل غربی زندگی کنند”.

او گفت: “من گمان می کنم آنچه در اینجا اتفاق می افتد این است که آنها اعلامیه در مورد آن را تا پس از انتخابات ایالت NSW به تاخیر می اندازند.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“بازسازی بخشی از مقاومت ما است”: اوکراین چگونه بوچا را زنده می کند | اوکراین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، اسروی سقف در حال فرو …