دومینیک راب برای حداقل مجازات شدیدتر در قتل های خانگی تلاش می کند | صدور حکم

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

متجاوزان خانگی در انگلیس و ولز که شریک زندگی یا شریک سابق خود را می کشند، پس از کمپین خانواده های داغدار، تحت برنامه های دولت با مجازات های سخت تری روبرو خواهند شد.

وزیر دادگستری و صدراعظم، دومینیک راب، پس از فشارهای مبارزانی مانند جولی دیوی و کارول گولد، که از سال 2020 خواستار تغییر حداقل مجازات برای قتل خانگی شده اند، برای تغییر قانون تلاش خواهد کرد.

یک بررسی مستقل از احکام قتل خانگی که در روز جمعه منتشر شد نشان داد که در صدور حکم این واقعیت که بسیاری از قتل‌های خانگی پس از سال‌ها آزار و اذیت اتفاق می‌افتند در نظر نمی‌گیرد.

براساس این طرح‌ها، قانون به گونه‌ای تغییر می‌کند که سابقه رفتار توهین‌آمیز، اجباری یا کنترل‌کننده علیه قربانی یا استفاده از خشونت بیش از حد موسوم به بیش از حد، به عنوان عوامل تشدید کننده در صدور حکم به قتل در نظر گرفته شود. در حال حاضر، یک قاتل بیرون از خانه حداقل یک دهه بیشتر از یک قاتل خانگی با زندان مواجه خواهد شد.

گولد که الی دختر 17 ساله‌اش یک روز پس از پایان دادن به رابطه‌شان در سال 2019 توسط یکی دیگر از ششمین دخترش کشته شد، گفت: «دولت بالاخره تشخیص می‌دهد که این جنایات فجیعی هستند که توسط عاملان خطرناک مرتکب شده‌اند. این گام‌های کوچکی است، اما ما اکنون در مسیر درستی هستیم.»

گولد که با زنان کشته شده همراه با دیوی که دخترش پاپی 24 ساله در سال 2018 با 49 ضربه چاقو مورد ضرب و شتم قرار گرفت، مبارزات انتخاباتی خود را انجام می دهد، گفت که برای داشتن حکم اولیه 25 سال، خواستار قتل هایی خواهند بود که در آن قتل بیش از حد یک ویژگی بود.

راب گفت که احکام جدید بیش از حد را در نظر می گیرند. او گفت: «این دولت هر کاری که بتوانیم برای محافظت از زنان آسیب‌پذیر انجام خواهد داد و کسانی که به آنها حمله می‌کنند یا آنها را تهدید می‌کنند، برای مدت طولانی‌تری در زندان نگه می‌دارند.»

وزیر دادگستری ادوارد آرگار به دیوی و گولد که به گفته او پس از کشتن دخترانشان «شجاعانه و خستگی ناپذیر مبارزات انتخاباتی کرده اند» ادای احترام کرد.

او گفت: “هیچ کس نباید در خانه خود احساس ناامنی کند، و ما به همکاری با جولی و کارول و دیگران ادامه خواهیم داد تا در مقابله با جنایت وحشتناک آزار خانگی پیشرفت بیشتری داشته باشیم.”

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

راب همچنین از شورای احکام انگلیس و ولز خواسته است تا دستورالعمل‌های مجازات قتل عمد در مرگ‌های ناشی از به اصطلاح “سکس خشن” را با هدف اعمال مجازات‌های طولانی‌تر زندان بررسی کنند.

سخنگوی وزارت دادگستری گفت که قانون معرفی عوامل تشدید کننده جدید به محض مهلت مجلس ارائه خواهد شد و در حالی که صدور حکم به عهده شورای مستقل احکام است، این شورا موظف است به هر پیشنهادی که توسط این شورا ارائه می شود، رسیدگی کند. لرد صدراعظم

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

دادگاه قبرس: انگلیسی آزادانه به قتل همسرش اعتراف کرد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ، پافوس، قبرس — دادگاه قبرس روز …