بازدیدکنندگان از جاذبه های اصلی بریتانیا 25 درصد نسبت به تعداد قبل از کووید کاهش یافت | موزه ها

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به گفته سازمان تجارت این بخش، به دلیل طوفان کامل کووید، برگزیت، قیمت انرژی و بحران مالی گسترده‌تر، تعداد بازدیدکنندگان در جاذبه‌های اصلی بریتانیا تقریباً یک چهارم کمتر از قبل از همه‌گیری است.

ارقام منتشر شده در روز جمعه توسط انجمن جاذبه های بازدیدکننده پیشرو نشان می دهد که در حالی که تعداد بازدید از سایت های آن در سال 2022 در مقایسه با سال قبل از آن 69 درصد افزایش یافته است، این میزان همچنان 23 درصد کمتر از سال 2019 است.

برنارد دونوگهو، مدیر این سازمان، با توجه به چالش‌های بی‌سابقه‌ای که اعضای آن با آن روبرو هستند، از جمله معروف‌ترین موزه‌ها، گالری‌ها، کلیساها و پارک‌های بریتانیا، افزایش سالانه را «احتمالاً به همان خوبی که می‌توانیم امیدوار باشیم» توصیف کرد.

او به آبان نیوز گفت: «ما به‌عنوان یک بخش هرگز تحت تأثیر این همه متغیر قرار نگرفته‌ایم که در عین حال کاملاً خارج از کنترل ما هستند». نه فقط کووید، بلکه هزینه های زندگی، هزینه های انرژی و خماری برگزیت.

پرسنل و استخدام یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های گردشگری و مهمان‌نوازی است، و برخی از این چالش‌های بزرگ جایگزینی افرادی است که در طول کووید – اما تا حدی به دلیل برگزیت – برای بازگشت به کشورهای خود در اتحادیه اروپا یا خارج از کشور خارج شدند.

کل سبد متغیرهای غیرقابل کنترل قبلاً هرگز به ما اینطور برخورد نکرده بود. بنابراین هنوز هم قابل توجه است که با وجود همه اینها، جاذبه های بازدیدکننده ما روزانه در حال رشد، زنده ماندن و رونق است.»

در حالی که برخی از جاذبه‌ها، به‌ویژه آن‌هایی که رایگان هستند و آن‌هایی که در لندن هستند، شاهد رشد شدید سال به سال بودند، این تصویر در سایر نقاط بریتانیا متفاوت بود. پایتخت به طور متوسط ​​بیشترین رشد را داشته است، با بازدید 152 درصد، اسکاتلند با 128 درصد افزایش و ایرلند شمالی 120 درصد در سال 2021.

پربازدیدترین جاذبه داخلی و دومین پربازدید در کل (بعد از پارک بزرگ ویندزور) موزه تاریخ طبیعی بود که با افزایش 196 درصدی بازدیدکنندگان به 4.6 میلیون نفر در سال 2022. موزه بریتانیا با 209 درصد افزایش با 4.1 میلیون نفر، از رتبه ششم جابجا شد. مقام تا سوم

موزه ملی اسکاتلند با افزایش 199 درصدی به تقریبا 2 میلیون بازدیدکننده، در رتبه نهم قرار گرفت. بازدیدکنندگان تایتانیک بلفاست با افزایش 177 درصدی به 624000 نفر رسیدند.

در لندن، کمبود مداوم بازدیدکنندگان از چین و خاور دور در سال 2022 چالش مهمی بود و افزود که در جاهای دیگر، جاذبه‌های پولی و به ویژه آن‌هایی که خارج از مراکز شهر هستند، فشار قیمت بنزین و اقتصاد گسترده‌تر را احساس کرده‌اند. بحران

زمانی که هزینه‌های بنزین یک مسئله واقعی بود، مراکز شهرها عملکرد خوبی داشتند، زیرا می‌توانستند به افرادی که از وسایل حمل‌ونقل عمومی به آنجا می‌رسند تکیه کنند. اما مکان‌های دورافتاده تحت تأثیر افرادی قرار می‌گرفتند که می‌گفتند، “در واقع، رانندگی در آنجا برای من هزینه زیادی دارد.”

او از تمدید معافیت مالیاتی موزه‌ها و گالری‌ها در بودجه این هفته استقبال کرد، اما از دولت خواست برای حمایت بیشتر از هزینه‌های انرژی (“بزرگترین تهدید برای پایداری مالی ما”)، کاهش مالیات بر ارزش افزوده برای جاذبه‌های بازدیدکننده و تجدیدنظر در این زمینه. فشار بازاریابی برای گردشگران خارجی

«باید بگویم، پوشش رسانه‌های جهانی از مراسم خاکسپاری ملکه و تاجگذاری آتی به این امر کمک بزرگی خواهد کرد. برای افرادی که به خاطر آن چیزها به بریتانیا کشیده می شوند، تفاوت ایجاد خواهد کرد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

رئیس استانداردهای پارلمانی تبرئه نماینده SNP از قلدری را تکذیب کرد | سیاست

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، کمیسر استانداردهای پارلمانی گزارش ها …