نیوزیلند TikTok را از دستگاه های دولتی ممنوع می کند | نیوزلند

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

با توجه به افزایش نگرانی‌های امنیتی بین‌المللی پیرامون این اپلیکیشن، پارلمان نیوزلند TikTok را از همه دستگاه‌های پارلمانی ممنوع خواهد کرد.

نمایندگان مجلس این کشور روز جمعه از طریق سرویس پارلمانی مطلع شدند که اپلیکیشن اشتراک‌گذاری ویدیو متعلق به چین در پایان ماه از همه دستگاه‌های پارلمان مسدود خواهد شد و از طریق ایمیل به آنها گفته شد که «سرویس تشخیص داده است که این خطرات قابل قبول نیست. در محیط فعلی پارلمان نیوزلند».

در این ایمیل آمده است: «تصمیم برای مسدود کردن برنامه TikTok بر اساس تحلیل خود ما و پس از گفتگو با همکارانمان در سراسر دولت و بین‌المللی گرفته شده است.

تصمیم نیوزیلند به دنبال احکام مشابهی از سوی برخی از متحدان اصلی غربی آن است. در اوایل هفته، دولت بریتانیا اعلام کرد که TikTok بلافاصله از تلفن‌های همراه وزرا و کارمندان دولتی منع می‌شود. ایالات متحده، کانادا و کمیسیون اروپا قبلاً ممنوعیتی اعمال کرده بودند.

TikTok متعلق به شرکت مستقر در پکن ByteDance است و نگرانی‌های مربوط به امنیت آن بر این است که آیا دولت چین می‌تواند به داده‌های ضبط‌شده توسط میلیارد کاربر این برنامه دسترسی داشته باشد یا الگوریتم را برای فشار دادن محتوای طرفدار چین دستکاری کند. TikTok دسترسی یا دستکاری داده‌ها یا الگوریتم‌هایش توسط دولت چین را تکذیب کرده و گفته است که از او داده‌ای خواسته نشده است و هرگونه درخواست آینده را رد خواهد کرد.

با این حال، در ماه‌های اخیر، از آنجایی که روابط با پکن به دلیل سرنگونی بالن‌های نظارتی چینی تیره شده است، تعدادی از کشورهای غربی ممنوعیت‌هایی را بر روی این اپلیکیشن در دستگاه‌های پارلمانی اعمال کرده‌اند – با این حال ایالات متحده یک گام فراتر رفته و یک ممنوعیت کامل را در نظر گرفته است. در برنامه در اوایل ماه مارس، کاخ سفید اعلام کرد از قانونی حمایت می‌کند که به دولت اجازه می‌دهد تا TikTok و سایر فناوری‌های مبتنی بر خارجی را در صورت تهدید امنیت ملی به طور کامل ممنوع کند.

ممنوعیت نیوزلند به طور خاص تلفن های شخصی نمایندگان مجلس را در بر نمی گیرد، اما برای دسترسی به هر برنامه پارلمانی، این تلفن ها باید برنامه را حذف نصب کنند.

تعدادی از نمایندگان مجلس نیوزلند از TikTok برای ارسال ویدیوها و نظرات سیاسی استفاده می کنند. از جمله پرکارترین رهبران مائوری ته پاتی، دبی نگاروا-پکر و راویری وایتیتی و رهبر حزب Act، دیوید سیمور هستند. حزب مائوری تا زمان انتشار به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ نداده بود. سخنگوی Act گفت که حساب TikTok حزب «از یک تلفن شخصی بدون اطلاعات پارلمانی اداره می شود. ما مدتی است که این اقدام احتیاطی را انجام داده ایم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مردی در پرونده مربوط به ترور رئیس جمهور هائیتی به گناه خود اعتراف کرد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک تاجر و قاچاقچی سابق مواد مخدر …