شوک ورزشی آرسنال پس از ضربه شگفت انگیز گونسالوز باعث پیروزی در ضربات شد | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

این بار درام دیررس مطابق با آرسنال پیش نرفت. آنها در بیشتر این بازی پایین تر از سطح بودند و در نهایت در ضربات پنالتی از لیگ اروپا حذف شدند. پدرو گونسالوز پیش از این گل گرانیت ژاکا را با یک ضربه 50 یاردی به تساوی کشانده بود. تیم پرتغالی راه خود را برای رسیدن به یک هشتم نهایی به دست آورد و بازیکنان میکل آرتتا، برای دلداری دادن، احساس راحتی خواهند کرد که روی قهرمانی خود تمرکز کنند.

بیشتر صحبت‌هایی که از قبل مطرح شده بود در مورد تغییر نام آرتتا از جایگزین‌ها به عنوان «ضربه‌کننده» بود. اگر او بخواهد از آن استفاده کند، مطمئناً مقدار زیادی ذخیره وجود داشت، اما ترکیب اصلی، مثل همیشه، چندان دور از انتظار نبود. حتی اگر به بوکایو ساکا استراحت نادری داده شود، گابریل عیسی که روز یکشنبه در فولام راحت شد و به یازدهم بازگردانده شد، مشاهده شد. مارتینلی، ژاکا و چهار نفر از 5 مدافع مورد نظر نیز به میدان رفتند، بن وایت تنها مدافع معمولی کنار رفت.

از وایت خواسته شد تا زودتر از آنچه انتظارش را داشت تأثیر بگذارد. معاون او، تاکهیرو تومیاسو بدشانس، با یک چرخش مجلل از فرانسیسکو ترینکائو در دقیقه ششم مغلوب شد و کمی بعد از آن زمین خورد. علت به جای شرمساری، مصدومیت بود: به نظر می‌رسید که مدافع راست در فرآیند فریب خوردن بیش از حد دراز کشیده بود و شب او به محض شروع به پایان رسید.

آرتتا خواهان نمایشی فشرده تر و منسجم تر از نمایشی بود که سزاوار تساوی 2-2 در لیسبون نبود. این بلافاصله محقق نشد و اسپورتینگ در اوایل تیم درخشان‌تر و تهدیدکننده‌تر بود. ترینکائو که از جناح چپ به سمت چپ حرکت کرد، داخل را برید و یک شوت با فاصله کمی از تیرک راست آرون رمزدیل خم کرد. مارکوس ادواردز، گلزن ویتوریا گیمارش در سال 2019، به جیب های تهدیدآمیز رفت.

اما آرسنال از همان بازی اول می دانست که اسپورتینگ، که خط دفاعش سباستین کوتس کاپیتان تعلیق شده را از دست داده بود، متخلخل است. هنگامی که آنها در نهایت با هم حرکت کردند، عیسی به اندازه کافی روی صلیب ریس نلسون به دست آورد تا دروازه بان آنتونیو آدان را مجبور به مداخله کثیف کرد. تشویق آشکاری بود و پیشرفت به سرعت دنبال شد.

این شانس زمانی به وجود آمد که جورجینیو، از عمق، توپی کاملاً سنگین را در امتداد کانال داخل سمت چپ به سمت مارتینلی پرتاب کرد. آدان می‌توانست تلاش کم برزیلی را با یک پا مهار کند، اما ژاکا در ادامه، با یک پایان قدرت و کنترل، این اشتباه را کمرنگ کرد. این اولین گل ژاکا از اکتبر بود.

اسپورتینگ پیروزی مقابل آرسنال در ضربات پنالتی را جشن گرفت
اسپورتینگ پیروزی مقابل آرسنال در ضربات پنالتی را جشن گرفت. عکس: جان سیبلی/ اکشن تصاویر/ رویترز

یکی دیگر از مصدومیت های دفاعی، این بار به ویلیام سالیبا، فوراً مقداری از درخشش را از بین برد، اگرچه او پس از خروج از زمین خیلی ناامید به نظر نمی رسید. راب هولدینگ، جانشین او، به زودی از ادواردز جلوگیری کرد، اما آرسنال اکنون کنترل را در اختیار داشت. گل دوم احتمالاً تساوی را از بین می‌برد و عیسی تقریباً آن را فراهم می‌کرد، به فضا پیچید و باعث شد آدان یک دفع تیز را انجام دهد.

اسپورتینگ به‌عنوان یک نیروی هجومی کاملاً تبخیر شده بود، اما مدافع میانی سمت راست آن‌ها، جرمیا سنت ژوست، چهار دقیقه قبل از نیمه‌تمام با یک ضربه 50 یاردی به فضا ضربه اخطار داد که با پایانی وحشیانه ناامید شد. سپس مانوئل اوگارته روی سوت این‌چم‌ها عرض داشت و آرتتا امیدوار بود که دنده‌اش در این فاصله تغییر کند.

لئاندرو تروسارد در نیمه دوم جای عیسی را گرفت که به اندازه کافی تیز به نظر می رسید. زمانی که گابریل ماگالایس پس از به چالش کشیدن پائولینیو از زمین خارج شد، تقریباً بلافاصله نگرانی در چهره های آرسنال ایجاد شد و به دنبال آن احساس آرامش کرد که او مانند سالیبا پیش نرفت.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

اسپورتینگ دوباره به شدت شروع شده بود، پاس ریکاردو اسگایو خواستار مداخله شجاعانه رامسدیل شد. سپس هلدینگ دوباره هوشیار بود تا پائولینیو را تکذیب کند. اغلب اوقات، میهمانان در پشت خط میانی آرسنال فضاهایی پیدا می کردند. تا ساعتی که آرسنال هیچ چیز جدیدی ارائه نداده بود و احساس می‌کرد که در این فرصت خوابیده‌اند تا مراحل آخر را برای خود آسان‌تر کنند.

فوق العاده ترین زنگ بیداری به آنها داده شد. جورجینیو و ژاکا در خط هافبک بازی بیش از حد انجام دادند، اما هنوز دلیلی وجود نداشت که باور کنیم گونسالوز، توپ را در فاصله شش یاردی آرسنال، می تواند خطر بزرگی ایجاد کند. آنچه در پی آمد، ضربه ای با دید قابل توجه بود که رمزدیل را خیلی دور از خط خود گرفت و به سمت دروازه حرکت کرد و تیم میهمان را به هیجان آورد.

پائولینیو سپس یک کرنر با ضربه سر زد. آرتتا که به درستی نیش خورده بود، ساکا و توماس پارتی را از روی نیمکت خود فراخواند. ادواردز که چهره رمزدیل آن را رد کرد، یک فرصت باشکوه برای بردن آن را از دست داد و آرسنال مجبور شد یک تغییر طولانی مدت ناخواسته را مدیریت کند. آنها هدیه ای از Dário Essugo را رد کردند، که پشت پاس او تروسارد را فقط برای آدان فرستاد تا به سمت یک پست منحرف شود. در یک فینال پر هیجان، آدان قبل از اینکه همان بازیکن یک ضربه سر را دفع کند، به طرز خیره کننده ای از گابریل نجات پیدا کرد. سپس اوگارته دومین کارت زرد خود را به دلیل خطا روی ساکا دریافت کرد، اما اسپورتینگ آن را به ضربات پنالتی رساند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

سارا هانتر، کاپیتان رکوردشکن تیم ملی انگلیس پس از افتتاحیه شش ملت بازنشسته شد | اتحادیه راگبی

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، سارا هانتر، کاپیتان تیم ملی انگلیس، …