استرالیا دومین کشور تشنه آب بطری با وجود پرداخت بالاترین قیمت | اخبار استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

استرالیا گران‌ترین آب بطری‌شده روی کره زمین را دارد، اما این امر عطش مصرف‌کنندگان را برای چیزی که مردم اساساً می‌توانند رایگان دریافت کنند، کاهش نداده است.

گزارش جدید سازمان ملل نشان می دهد که استرالیایی ها در سال 2021 به طور متوسط ​​حدود 580 دلار برای خرید 504 لیتر آب بطری هزینه کرده اند.

این دومین میزان مصرف سرانه در جهان پس از سنگاپور است.

استرالیایی ها نیز بسیار بیشتر از هر کس دیگری پرداخت می کنند.

این گزارش می‌گوید آب بطری‌شده به‌طور متوسط ​​در استرالیا حدود 5.40 دلار برای هر واحد هزینه دارد که تقریباً دو برابر قیمتی است که در آمریکای شمالی و اروپا انجام می‌دهد و حدود چهار برابر قیمتی که در آسیا و آفریقا می‌پردازد.

با این حال، بازار استرالیا زنده و سالم است، با موسسه آب، محیط زیست و بهداشت دانشگاه سازمان ملل متحد که استرالیا دهمین بازار ملی در حال رشد سریع در جهان است.

پس چرا استرالیایی ها حاضرند برای محصولی که هزینه آب لوله کشی را کمتر می کند، هزینه گزافی بپردازند، که آب سیدنی می گوید با قیمتی کمتر از 1 سنت در لیتر عرضه می شود؟ چرا همچنان به خرید محصولی ادامه می دهیم که جریان های وسیعی از زباله تولید می کند که از سوخت های فسیلی مشتق شده و تعداد محدودی بازیافت می شود؟

شورای نوشیدنی استرالیا که نماینده تولید کنندگان نوشیدنی های غیرالکلی از جمله آب در کشور است، می گوید: پاسخ اصلی راحتی است.

یکی از سخنگویان شورا به AAP گفت: “ما آن را تا حد زیادی زمانی که در حال حرکت هستیم خریداری می کنیم.”

تولیدکنندگان آب بطری این را می‌دانند زیرا در طول قرنطینه‌های کووید، زمانی که همه در خانه مانده بودند، فروش از صخره سقوط کرد. این را نمی توان در مورد الکل و سایر نوشیدنی های بسته بندی شده گفت. اما هر نشانه ای وجود دارد که فروش به سطح قبل از همه گیری بازگشته است.

شورا می گوید، میل به انجام کاری آسان و گرفتن آب در حال حرکت، بازاری را ایجاد کرده است که سال گذشته 650 میلیون دلار درآمد با نرخ رشد بلندمدت حدود 16 درصد در سال ایجاد کرد.

این بدان معناست که هر سال 16 درصد بطری های بیشتر، 16 درصد انرژی بیشتر برای ساخت بطری های جدید یا بازسازی بطری های موجود و 16 درصد مایل کامیون بیشتر برای جابجایی در سراسر کشور وجود دارد.

این شورا نمی تواند هیچ توضیح قاطعی در مورد قیمت فوق العاده بالای آب تجاری در استرالیا ارائه دهد و آن را “مسئله خرده فروشی” نامید.

اما همچنین پیشنهاد می‌کند که جمعیت نسبتاً کوچک استرالیا، همراه با بازپرداخت 10 سنت که در قیمت نوشیدنی‌های بسته‌بندی شده برای تأمین بودجه طرح‌های سپرده کانتینری تعبیه شده است، با آن ارتباط داشته باشد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

سخنگوی گفت: «شاید قدرت خرید باشد… جمعیت بزرگتر معمولاً با قدرت خرید بهتر همراه می شود.

چیز دیگری که می‌توانم بگویم این است که از آنجایی که استرالیایی‌ها تمایل دارند در حال حرکت آب بنوشند، اغلب در فروشگاه‌های رفاهی که قیمت‌ها در آن‌جا ممکن است به اندازه‌ای که در محیط‌های خرده‌فروشی بزرگ‌تر می‌توانید پایین نیستند، خرید می‌کنند.

پروفسور استوارت خان، کارشناس کیفیت آب از دانشگاه NSW، می‌گوید که جهان در زباله‌های پلاستیکی غرق خواهد شد، بدون اینکه تغییر عمده‌ای در مصرف جهانی پلاستیک ایجاد شود.

او می‌گوید اکثر استرالیایی‌ها می‌توانند مستقیماً از شیر آب به آب آشامیدنی بسیار خوب و سالم دسترسی داشته باشند و «هیچ مزیتی برای سلامت عمومی یا کیفیت آب در نوشیدن آب بطری‌شده وجود ندارد».

او همچنین می‌گوید طرح‌های سپرده کانتینری هرگز آسیب‌های ناشی از جریان زباله‌های صنعت را نفی نمی‌کند.

AAP قادر به دستیابی به هیچ داده ملی در مورد شکاف بین تعداد بطری های آب فروخته شده در استرالیا و تعداد بازیابی شده برای بازیافت از طریق طرح های سپرده گذاری ظروف دولتی که توسط صنعت تامین می شود، نبود.

پیپ کیرنان، صندلی Clean Up Australia، می گوید استرالیایی ها باید به خاطر داشته باشند که 90 درصد هزینه یک بطری آب را می توان به ظرف، درب و برچسب آن ردیابی کرد.

شما می توانید با به خاطر سپردن بطری قابل استفاده مجدد و نوشیدن آب لوله کشی یا پر کردن آب در فواره های آب آشامیدنی عمومی، این همه پول را پس انداز کنید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

پسران 14 و 16 ساله به قتل نوجوان نورث همپتون متهم شدند | اخبار انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، پلیس اعلام کرد دو پسر …