پادشاهان ببر: پرینستون آریزونا را در مسابقات تاریخی NCAA سرنگون کرد | مسابقات NCAA 2023

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رایان لانگبورگ با 2:03 بازی پرینستون را به اولین برتری خود رساند و ببرها با استفاده از یک بازی در اواخر بازی، اولین برد خود در مسابقات NCAA را در 25 سال گذشته به دست آوردند و با نتیجه 59-55 از آریزونا صدرنشین شماره 2 شدند. براکت جو بایدن را به هم ریخته است.

برد پانزدهم تایگرز (22-9) 9 امتیاز نهایی را به دست آورد و قهرمان مسابقات Pac-12 را بدون امتیاز در فینال 4:43 نگه داشت.

توسان اوبووموان در اولین پیروزی پرینستون در تورنمنت از زمان شکست UNLV در سال 1998، زمانی که مربی فعلی میچ هندرسون بازیکن ببرها بود، 15 امتیاز به دست آورد.

پرینستون برای بازی با میسوری رتبه هفتم در دور دوم منطقه جنوبی پیش رفت. تایگرز 76 بر 65 یوتا استیت را شکست داد.

نتیجه شوک‌آور باعث شد که بازیکنان در سراسر کشور در هم شکسته شوند، هیچ‌یک از بایدن که آریزونا را برای قهرمانی در مسابقات انتخاب کرد، قابل توجه‌تر نبود.

آزوولاس توبلیس 21 امتیاز برای گربه‌های وحشی به دست آورد (28-7) که از فصل 2014-2015 طی سال‌های متوالی در مسابقاتی پیروز نشده است.

این سومین سال متوالی و یازدهمین بار در مجموع بود که یک بازیکن شماره 15 در یک بازی دور اول برنده شد. آریزونا تنها مدرسه ای است که دو بار در یکی از این ناراحتی ها قرار گرفته است، همچنین در سال 1993 به استیو نش و سانتا کلارا باخت.

به نظر می‌رسید که گربه‌های وحشی کنترل این بازی را در دست داشته باشند، وقتی که سبد عمر بالو آنها را 10 دقیقه در 8 دقیقه مانده به پایان رساند.

اما ببرها با هفت امتیاز متوالی پاسخ دادند، با یک شانس دوم سه امتیازی بلیک پیترز که نتیجه را 51-48 در حدود 6 دقیقه مانده به پایان رساند.

آنها بازی را با یک برد 9-0 به پایان رساندند – درست مانند به یاد ماندنی ترین پیروزی خود در تورنمنت مقابل مدافع عنوان قهرمانی UCLA در سال 1996، زمانی که هندرسون نیز در تیم بود.

کیشاون کلمن جهش را با یک دانک برگشتی شروع کرد قبل از اینکه لانگبورگ به یک جامپر برخورد کند و سپس یک لی آپ برای برتری بردن ببرها.

سپس گربه‌های وحشی هر پنج شوت را از دست دادند و پرینستون آن را در خط خطا قرار داد.

کورتنی رامی که در تورنمنت Pac-12 یک شوت برنده بازی زد، در 14 ثانیه مانده به پایان بازی، یک شوت سه امتیازی را از دست داد که می توانست بازی را به تساوی بکشاند. کر کریسا نیز پس از یک ریباند تهاجمی از فاصله دور دست را از دست داد و پرینستون را به جشنی زودهنگام فرستاد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

شرکتی در مرکز منازعه تضاد منافع سوناک در رویداد داونینگ استریت شرکت کرد | ریشی سوناک

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، آبان نیوز دریافته است که روسای …