آژانس های روسی می گویند یک نفر در انفجار مرکز FSB در روستوف-آن-دون کشته شد | روسیه

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به گفته مقامات به نقل از خبرگزاری های روسی، در انفجار و آتش سوزی در ساختمانی متعلق به سرویس امنیتی FSB روسیه در شهر روستوف در جنوب روسیه، دست کم یک نفر کشته و دو نفر زخمی شدند.

تصاویری که روز پنجشنبه توسط رویترز ثبت شد، دود سیاه غلیظی را نشان می‌دهد که در نزدیکی ساختمان‌های مسکونی و یک مرکز خرید در روستوف، پایتخت منطقه‌ای همجوار با بخش‌هایی از شرق اوکراین، جایی که نبرد با روسیه در آن جریان دارد، به هوا می‌چرخد.

FSB، که نقش‌های آن شامل امنیت داخلی و مبارزه با تروریسم است، در بیانیه‌ای اعلام کرد که سوخت و روان کننده‌ها در یک کارگاه آتش گرفته و باعث انفجار و فروریختن جزئی ساختمانی شده که بخش گشت مرزی آن را در خود جای داده است.

واسیلی گلوبف، فرماندار روستوف، گفت که به نظر می رسد آتش سوزی ناشی از اتصال کوتاه الکتریکی بوده است و ساختمان های مجاور در حالی که آتش می سوخت تخلیه شده اند.

خبرگزاری های روسیه به نقل از اورژانس گزارش دادند که یک نفر کشته و دو نفر دیگر زخمی شدند.

روسیه از زمان تهاجم سال گذشته خود به اوکراین، آتش سوزی های پراکنده در تاسیسات نفت و گاز در خاک روسیه در نزدیکی اوکراین و همچنین حملات به راه آهن این کشور را گزارش کرده است.

مسکو گاهی کیف را به حملات فرامرزی با هواپیماهای بدون سرنشین متهم کرده است. ماه گذشته، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه به FSB گفت که برای مقابله با آنچه که به گفته وی افزایش جاسوسی و خرابکاری توسط اوکراین و غرب است، اقدامات بیشتری انجام دهد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

میخائیلو پودولیاک، دستیار ارشد ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، با رد این موضوع که اوکراین در پشت انفجار در روستوف بوده است، در توییتی نوشت: «اوکراین دخالت نمی کند، اما با لذت تماشا می کند…»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

راهنمای تقریبی پیامدهای انتخاباتی اگر ترامپ متهم شود

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، بسیاری از مردم معتقدند که من پیش …