‘ارتباطات معنی دار تر’: آیا به روز رسانی های Spotify به معنای یک روز پرداخت مناسب برای هنرمندان است؟ | موسیقی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اساسپاتیفای از بدو تأسیس خود به دلیل کمک به تبدیل موسیقی از یک کالای گرامی به یک ابزار مفید، مورد انتقاد قرار گرفته است. منتقدان استدلال می‌کنند که اشتراک ماهانه همه چیز آن را تشویق نمی‌کند، در حالی که ارائه یکنواخت و خالی کاتالوگ یک هنرمند، کمی از کار سخت یا روایت متمایز پشت هر نسخه را نشان می‌دهد: پلتفرم اینطور نبود. t نمایش ترانه سرایی و اعتبار تولید تا سال 2018، 12 سال پس از عرضه.

هفته گذشته، Spotify بزرگترین تعمیرات اساسی رابط کاربری خود را اعلام کرد که برای رفع این مشکلات طراحی شده است. این به‌روزرسانی‌ها، که در هفته‌های آینده برای کاربران بریتانیا عرضه می‌شوند، شامل توانایی هنرمندان برای اضافه کردن ویدیوهای 30 ثانیه‌ای به صفحات خود، هدف قرار دادن سوپر طرفداران با نسخه‌های ویژه، و قرار دادن نمایه بالاتر برای تجارت و بلیت‌های کنسرت است. بزرگ‌ترین تغییر در قالب یک صفحه اصلی بازطراحی‌شده با فید بی‌پایانی از ویدیوهای کوتاه است که به‌طور چشمگیری شبیه به فید TikTok است.

تام کوناتون، MD Spotify انگلستان و ایرلند، می گوید: این تغییرات برای ایجاد “کشف عمیق تر و ارتباطات معنی دار تر بین هنرمندان و طرفداران” طراحی شده اند. قبلاً، احتمالاً Spotify را بهترین مقصد برای گوش دادن می‌دانستید. این تکامل در مورد زنده کردن پلتفرم و Spotify به روشی عمیق تر است.

برای هنرمندانی که می‌خواهند یک برند بسازند، ایجاد دنیایی پیرامون موسیقی‌شان و نشان دادن اینکه چه کسی هستند، کلید تعامل طولانی‌مدت با طرفداران است. این به ندرت در Spotify ممکن شده است، به لطف یک تجربه شنیداری ناب که لیست‌های پخش را در اولویت قرار می‌دهد، بدون اینکه نیازی به تعامل بیشتر فراتر از فشار دادن پخش باشد. موفقیت یک آهنگ ویروسی لزوماً به بقیه کاتالوگ یک اثر ترجمه نمی شود.

پیتر مک گاگرین، مدیر موسیقی و یکی از مالکان کمپانی ضبط، که با آثاری از جمله همه چیز، نیلوفر کار می‌کند، می‌گوید: «این وضعیتی را ایجاد می‌کند که «هنرمندان را می‌توان چندین میلیون بار پخش کرد، اما نمی‌توانند در شهر خود بلیت بفروشند». یانیا و آلفی تمپلمن. اعلامیه Spotify این پلتفرم را راه‌حلی برای هنرمندانی معرفی می‌کند که احساس می‌کنند نازک هستند، «از هر جهت کشیده می‌شوند» در چندین پلتفرم برای ایجاد سطحی از تعامل که منجر به یک حرفه می‌شود.

اگر Spotify آن را به درستی انجام دهد، مک‌گاگرین می‌گوید این به‌روزرسانی‌ها می‌تواند به هنرمند کمک کند تا تجارت طولانی‌مدت بهتری بسازد. دیگران کمتر خوشبین هستند. در واکنش به آپدیت اسپاتیفای، هنرمند و تهیه کننده مستقل Thys آن را توییت کرد موسیقی دیجیتال “یک راحتی، یک سرویس است” و هنرمندان باید در عوض بر روی درآمدزایی از چیزهای دیگر تمرکز کنند، مانند نمایش ها، فروش فیزیکی و فروش دیجیتال در پلتفرم هایی مانند Bandcamp (اگرچه ارقام جدید RIAA اشاره می کنند که دانلودها اکنون فقط 3٪ را تشکیل می دهند. از درآمدهای ضبط شده موسیقی). «استریم به گونه ای طراحی شده است که ارزان باشد. نرخ‌های استریم یک مسابقه به پایین است. فراتر از.”

برترین آهنگ های پاپ … آهنگ آهنگ 1985 کیت بوش Running Up That Hill با 465 میلیون پخش، چهارمین آهنگ پرمخاطب در سال 2022 بود.
برترین آهنگ های پاپ … آهنگ آهنگ 1985 کیت بوش Running Up That Hill با 465 میلیون پخش، چهارمین آهنگ پرمخاطب در سال 2022 بود. عکس: United Archives GmbH/Alamy

این تغییرات در زمان جالبی برای Spotify اتفاق می‌افتد که هنوز بحث‌ها را بر سر مدل پرداخت خود برانگیخته است. در اوایل سال جاری، لوسیان گرینج، مدیر عامل یونیورسال موزیک، گفت: «کمک‌های انتقادی بسیاری از هنرمندان، و همچنین مشارکت بیش از حد طرفداران، کم‌ارزش است. [on streaming platforms]” هفته گذشته، رئیس وارنر موزیک، رابرت کینکل، گفت که موسیقی در مقایسه با تلویزیون و فیلم، پایین‌ترین نوع سرگرمی از نظر درآمدزایی است.

در برخی موارد، Spotify در واقع مبلغی را که برای موسیقی پرداخت می کند کاهش داده است. عملکرد Discovery Mode که در کنار تغییرات جدید برای هنرمندان و برچسب‌های بیشتری عرضه می‌شود، در ازای نرخ حق امتیاز پایین‌تر، تبلیغ را ارائه می‌دهد. که در مجموعه ای از توییت های انتقادی اخیرائتلاف آینده موسیقی آن را “طرح سرکوب دستمزد” نامید. در دفاع، Connaughton به اعلام هفته گذشته اشاره می‌کند که پرداخت‌های Spotify به صنعت موسیقی تقریباً 40 میلیارد دلار است، که به گفته او تقریباً 70٪ از هر دلاری است که از موسیقی تولید می‌کند.

اگرچه صحبت هایی در مورد افزایش قیمت اشتراک اسپاتیفای وجود داشته است، در حال حاضر به نظر می رسد این پلتفرم به جای ارزش آن، بر تلاش برای افزایش استریم ها تمرکز کرده است. Connaughton همچنین به پیوندهای مربوط به فروش بلیط و کالا در این برنامه اشاره می کند که اکنون به صورت برجسته تر نشان داده خواهد شد. بسیاری از به‌روزرسانی‌ها دقیقاً بر ایجاد راه‌های بیشتر برای سازندگان برای کسب درآمد از کارشان متمرکز شده‌اند. [for artists to] کسب و کار و درآمد خود را از پشت آن ایجاد کنند.»

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

ویکی نائومان، مشاور موسیقی و فناوری، می‌گوید که جاه‌طلبی اسپاتیفای برای نزدیک‌تر کردن هنرمندان و طرفداران به یکدیگر، هدفی هوشمندانه است. همانطور که او می‌گوید، نسخه بعدی اینترنت، Web3، جایی است که پیشرفت‌های جدیدتری مانند هوش مصنوعی (که حالت دی‌جی اسپاتیفای را تقویت می‌کند)، ارزهای رمزنگاری‌شده و جهان‌های مجازی سه‌بعدی وجود دارد، همه چیز در مورد جامعه است.

او می‌گوید: «در دنیایی که اکنون داریم، هنرمندان و طرفداران و چیزهای زیادی در این بین هستند، مانند یک الگوریتم یا نوعی تجربه کاربری، که مانع از احساس ارتباط آنها می‌شود. با وب 3، ما وارد دنیایی بسیار هنرمند محور می شویم. پلتفرم هایی که می توانند طرفداران را تا حد امکان به هنرمند نزدیک کنند، همان هایی هستند که برنده خواهند شد.”

واضح است که Spotify برای الهام گرفتن از ظاهر جدید خود به برنامه های دیگر روی آورده است. فید خانه عمودی یادآور اینستاگرام است و افزودن کلیپ‌های ویدیویی کوتاه طعمی از YouTube و TikTok را به ارمغان می‌آورد. مقایسه با دومی به ویژه جالب است – پس از معرفی به عنوان یک پلت فرم کلیدی برای کشف موسیقی، به نظر می‌رسد که لحظه حضور TikTok در خورشید در میان صحبت‌ها درباره ممنوعیت آن در ایالات متحده به دلیل مسائل امنیتی در حال محو شدن است. همچنین نگرانی هایی در مورد مبلغی که برای استفاده از موسیقی پرداخت می کند، مطرح شده است.

اما Connaughton می‌گوید که این ایده که Spotify در حال تبدیل شدن به نوعی از TikTok هیبریدی است، پوچ است. ما برای کاربران بهینه سازی نمی کنیم تا بیشتر زمان را در یک فید بی پایان بگذرانند. ما سعی می‌کنیم روی دستیابی به یک هدف تمرکز کنیم، و آن کمک به آنها برای یافتن محتوایی برای گوش دادن یا تماشا کردن، در مورد پادکست‌های ویدیویی است. هر مکالمه اخیر در مورد TikTok یا هر پلتفرم دیگری ربطی ندارد.

بیانیه ماموریت Spotify این است که به یک میلیون هنرمند کمک کند تا با هنر خود زندگی کنند. با توجه به اینکه تعداد کسانی که سالانه بیش از 50 هزار دلار از طریق این پلتفرم تولید می‌کنند، در سال 2022، 17800 نفر بوده است و رشد حتی در این براکت نیز طی چند سال گذشته به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. کاناتون می‌گوید: «در نهایت، کاری که ما می‌خواهیم انجام دهیم این است که بهترین خانه را برای سازندگان بسازیم. هنوز مشخص نیست که آیا به‌روزرسانی‌های برنامه می‌تواند به این مأموریت کمک کند یا اینکه رقبای فضای Web3 از همان ابتدا راه مؤثرتری برای خدمت به نوازندگان پیدا خواهند کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بولتون با فینال ومبلی از لبه پرتگاه بازگشت تا احیای مجدد را به نمایش بگذارد | بولتون واندررز

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، «بنیل هارت، مدیر اجرایی باشگاه، در …