پنتاگون ویدئویی از رویارویی پهپادهای آمریکایی با جت های روسیه را منتشر کرد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

واشنگتن – فرماندهی اروپایی پنتاگون روز پنجشنبه اولین تصاویر ویدئویی از طبقه بندی خارج شده از وقایعی که منجر به برخورد یک جت جنگنده روسی با یک پهپاد شناسایی غیرمسلح آمریکایی در روز سه شنبه و سقوط هواپیمای آمریکایی به دریای سیاه شد را منتشر کرد.

این کلیپ رنگی دراماتیک 42 ثانیه ای دو عبور سریع از دو جت جنگنده Su-27 را نشان می دهد که ماده ای را که وزارت دفاع می گوید سوخت جت است روی پهپاد MQ-9 Reaper پاشش می کند. پنتاگون پیش از این گفته بود که دو جت روسی در این حادثه دست داشته اند و یک مقام ارشد نظامی روز پنجشنبه گفت که این فیلم نشان می دهد که از هر جت یک عبور داده شده است.

پنتاگون می گوید در آخرین گذر، یکی از جت های روسی با پهپاد برخورد می کند و تغذیه دوربین برای حدود 60 ثانیه از بین می رود. فیلمی که منتشر شد، برخورد را نشان نمی دهد. سپس ویدئو از سر گرفته می شود و ملخ آسیب دیده هواپیما را نشان می دهد که به گفته پنتاگون توسط جت روسی مورد اصابت قرار گرفته است.

مقامات وزارت دفاع گفتند که این کلیپ شواهد بصری برای حمایت از نسخه آمریکایی این قسمت ارائه می دهد، اولین تماس فیزیکی شناخته شده بین ارتش روسیه و آمریکا از زمان آغاز جنگ در اوکراین در سال گذشته.

ارتش اوکراین روز پنجشنبه از فعالیت غیرمعمول نیروی دریایی روسیه در دریای سیاه خبر داد و کشتی‌ها به گونه‌ای مستقر شده‌اند که نشان می‌دهد آنها در حال جستجوی پهپاد هستند. هر گونه نجات موفقی می تواند توسط مسکو برای اهداف تبلیغاتی مورد استفاده قرار گیرد، اما دیمیتری اس. پسکوف، سخنگوی کرملین، گفت که ارتش روسیه هواپیمای بدون سرنشین را تنها در صورت لزوم به دلایل امنیتی بالا خواهد برد.

چند ساعت پس از انتشار این ویدئو، پنتاگون اعلام کرد بعید است روسیه بتواند چیز مفیدی را بازیابی کند.

در یک کنفرانس خبری روز پنجشنبه، سرتیپ. ژنرال پاتریک رایدر، سخنگوی پنتاگون، بقایای هواپیمای بدون سرنشین را “اموال ایالات متحده” خواند. اما او گفت که اگرچه مسکو ممکن است در تلاش برای رسیدن به آوار باشد، هرگونه تلاش روسیه برای بازیابی دشوار خواهد بود. مقامات ارشد گفتند که لاشه هواپیما احتمالاً زیر 4000 تا 5000 فوت آب بوده است.

ژنرال رایدر گفت: ارزیابی ما باز هم این است که بسیار بعید است که حتی اگر آنها آن را بازیابی کنند، هیچ چیز مفیدی وجود نداشته باشد.

وزیر دفاع لوید جی آستین سوم روز چهارشنبه روسیه را به “رفتار خطرناک، بی پروا و غیرحرفه ای” در مقصر دانستن مسکو برای سرنگونی پهپاد متهم کرد. روسیه هر گونه تخلفی را رد کرده و در ابتدا گفته است که مانور نادرست اپراتورهای پهپاد آمریکایی باعث سقوط این هواپیما شده است.

حمله روسیه به اوکراین، دریای سیاه را به یک منطقه جنگی موثر تبدیل کرده است. روسیه کشتی‌های اوکراینی را در بنادر خود محاصره کرده است، اگرچه اوکراین توانسته غلات خود را از طریق دریا صادر کند و طبق توافقی که در جولای گذشته بین دو کشور متخاصم امضا شد.

ایالات متحده و اوکراین می گویند این پهپاد آمریکایی در حریم هوایی بین المللی در یک ماموریت نظارتی و شناسایی معمولی پرواز می کرد. مقامات آمریکایی و اوکراینی گفته‌اند که اطلاعات جمع‌آوری‌شده توسط چنین مأموریت‌هایی را به اشتراک می‌گذارند، به ویژه در رابطه با تهدید ناوهای جنگی و زیردریایی‌های روسیه در دریای سیاه.

این کلیپ ویدئویی که روز پنجشنبه منتشر شد، تنها بخشی از آنچه مقامات پنتاگون می گویند در حدود 40 دقیقه منتهی به برخورد اتفاق افتاد را نشان می دهد. یک مقام ارشد ارتش آمریکا گفت: در این مدت، در حالی که پهپاد در ارتفاع حدود 25000 پایی پرواز می کرد، دو جت جنگنده سوخو 27 روسیه 19 پاس سریع در نزدیکی ریپر انجام دادند و طی سه یا چهار مورد اخیر سوخت جت را روی آن ریختند. چهار شنبه.

این مقام گفت: این برخورد زمانی رخ داد که یکی از هواپیماهای روسی با سرعت زیاد از پشت به پهپاد نزدیک شد و به ملخ عقب MQ-9 برخورد کرد.

پهپاد آسیب‌دیده قبل از اینکه کنترل‌کننده‌هایش آن را در دریا در ۷۵ مایلی جنوب غربی شبه‌جزیره کریمه اوکراین که روسیه به‌عنوان پایگاهی برای انجام حملات ویرانگر استفاده می‌کند، لنگید.

MQ-9 Reaper نسخه بزرگتر پهپاد MQ-1 Predator است که نیروی هوایی ایالات متحده تا سال 2018 از آن استفاده می کرد. طبق گفته نیروی هوایی که 32 میلیون دلار پرداخت کرده است، ریپرها سریعتر هستند و می توانند مهمات بیشتری حمل کنند. برای یکی از آنها

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

گردباد می سی سی پی: بایدن پس از طوفان مرگبار اعلام وضعیت اضطراری کرد | می سی سی پی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، جو بایدن برای مناطقی که …