سازمان‌های حشیش نیویورک توسط ارائه‌دهندگان ماری‌جوانای پزشکی شکایت کردند

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آلبانی، نیویورک — ائتلافی که شامل برخی از شرکت‌های ماری‌جوانای پزشکی نیویورک است، روز پنجشنبه از قانون‌گذاران دولتی شاهدانه شکایت کرد تا فوراً مجوز را برای همه متقاضیان داروخانه‌های خرده‌فروشی باز کند.

این دادخواست که در دادگاه ایالتی در آلبانی ارائه شد، ادعا می‌کند که تنظیم‌کننده‌های ایالتی حشیش از اختیارات قانونی خود فراتر رفته‌اند، زمانی که در ماه اوت استخر درخواست اولیه را فقط برای افرادی که محکومیت‌های قبلی یا بستگانشان داشتند، به جای همه، باز کردند. در این دادخواست از هیئت کنترل حشیش و دفتر مدیریت شاهدانه ایالت و همچنین مقامات ارشد به عنوان متهم نام برده شده است.

ارائه اولین پیشنهادات به افرادی با محکومیت های قبلی یا بستگان آنها تلاشی برای ایجاد فرصت هایی برای کسانی بود که تحت تأثیر نامطلوب پلیس قرار گرفته اند، که منجر به دستگیری سیاه پوستان و لاتین تبارها با نرخ های نامتناسبی شد.

بر اساس یادداشتی که همراه با شکایت ثبت شده است، هیئت‌های نظارتی حشیش «از اختیارات قوانین خود فراتر رفتند» و در نتیجه «به طور نامحدود مجوز صدها داروخانه اضافی لازم برای برآورده کردن تقاضای مصرف‌کنندگان و جابجایی بازارهای غیرقانونی را به تعویق انداختند. ”

این شکایت در حالی مطرح می‌شود که نیویورک تلاش می‌کند بازار قانونی بالقوه عظیم خود را تقریباً دو سال پس از قانونی کردن ماری‌جوانا برای استفاده بزرگسالان، به بازار تبدیل کند. تاکنون 66 مجوز داروخانه صادر شده است. پنجمین فروشگاه ایالتی، یک داروخانه در ایتاکا، قرار بود روز پنجشنبه افتتاح شود.

این شکایت توسط ائتلاف برای دسترسی به تنظیم شده تنظیم شده است & Safe Cannabis، یک انجمن تجاری که نماینده ارائه دهندگان دارای مجوز پزشکی ثبت شده شاهدانه، از جمله Curaleaf، Green Thumb Industries، Acreage Holdings، و Pharmacann است. سخنگوی این ائتلاف گفت که این شرکت ها به دلیل برنامه مجوز محدود نتوانسته اند وارد بازار استفاده بزرگسالان در ایالت شوند.

این اولین باری نیست که روند صدور مجوز حشیش در ایالت از نظر قانونی به چالش کشیده می شود. در ماه نوامبر، یک قاضی به طور موقت نیویورک را از صدور مجوزهای دیسپانسری در بروکلین و بخش‌هایی از ایالت نیویورک منع کرد، زیرا Variscite NY One ادعا کرد که فرآیند انتخاب ایالت به‌طور نادرست به نفع ساکنان داخل ایالت نسبت به ساکنان خارج از ایالت است. آن پرونده ادامه دارد.

در همین حال، فروشگاه‌های قابلمه و کامیون‌های غیرمجاز در سراسر ایالت ظاهر شده‌اند.

این دادخواست ادعا می‌کند که اگر مجوز برای همه متقاضیان باز می‌شد، ویترین فروشگاه‌های غیرقانونی را محدود می‌کرد و درآمد مالیاتی کافی برای سرمایه‌گذاری مجدد در جوامع محلی ایجاد می‌کرد، که مفاد کلیدی قانونی است که ماری جوانا تفریحی را قانونی می‌کند.

سخنگوی دفتر مدیریت شاهدانه گفت که او هیچ نظری در مورد این دادخواست ندارد.

___

میسون خان یکی از اعضای سپاه Associated Press/Report for America Statehouse News Initiative است. گزارش برای آمریکا یک برنامه خدمات ملی غیرانتفاعی است که خبرنگاران را در اتاق های خبری محلی قرار می دهد تا در مورد مسائل پنهان گزارش دهند. میسون خان را در توییتر دنبال کنید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …