در آیووا، کامالا هریس می‌گوید جمهوری‌خواهان به سقط جنین دست نمی‌کشند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

DES MOINES – معاون رئیس جمهور کامالا هریس روز پنجشنبه گفت که شکایتی که به دنبال لغو تأییدیه فدرال از یک قرص سقط جنین است که به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد، به منزله حمله به “سیستم بهداشت عمومی ما به عنوان یک کل” است.

خانم هریس در اولین سفر خود به آیووا به عنوان معاون رئیس جمهور، تلاش های جمهوری خواهان برای اعمال ممنوعیت سراسری سقط جنین را غیراخلاقی و افراطی به تصویر کشید.

خانم هریس در حالی که یک قاضی در تگزاس در نظر داشت که آیا او حکم اولیه ای را صادر می کند که بتواند قرص میفپریستون را از بازار خارج کند، گفت: «اگر سیاستمداران شروع به استفاده از دادگاه برای لغو تصمیمات پزشکان کنند، تصور کنید که این به کجا می تواند منجر شود.

خانم هریس در حالی که پرزیدنت بایدن در حال آماده شدن برای اعلام نامزدی مورد انتظار برای انتخاب مجدد است، نقش اصلی را در سقط جنین بر عهده گرفته است. کاخ سفید امیدوار است که خانم هریس بدون آرای کنگره برای تثبیت حمایت از سقط جنین به عنوان قانون، بتواند به حفظ خشمی که رای دهندگان دموکرات را در انتخابات میان دوره ای برانگیخت کمک کند.

خانم هریس در طول حضور روز پنجشنبه در دانشگاه گراند ویو، موضوع سقط جنین را به عنوان بخشی از یک مبارزه گسترده تر برای مراقبت های بهداشتی و حفظ حریم خصوصی، استراتژی با هدف تقویت گسترده ترین ائتلاف رای دهندگان، مطرح کرد.

خانم هریس گفت: “این فقط مربوط به سلامت باروری نیست.” وی افزود که لغو تاییدیه FDA برای داروهای سقط جنین می تواند سابقه خطرناکی ایجاد کند و به طور بالقوه بر در دسترس بودن سایر داروها تأثیر بگذارد.

سفر لحظه آخری به آیووا که توسط تیم معاون رئیس جمهور فقط در چند روز گذشته برنامه ریزی شده بود، بخشی از تلاش خانم هریس برای خروج بیشتر به کشور برای غلبه بر این تصور از طرف متحدان و منتقدان است که او چنین نکرده است. نقشی قطعی در مدیریت ایجاد کرد.

جمهوری خواهان ارشد در هفته های اخیر در انتظار برگزاری نشست های حزبی آیووا در سال 2024، از جمله دونالد جی. ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، به آیووا هجوم آورده اند. مایک پنس معاون رئیس جمهور سابق؛ نیکی هیلی، سفیر سابق سازمان ملل متحد؛ فرماندار ران دیسانتیس از فلوریدا و سناتور تیم اسکات از کارولینای جنوبی.

دموکرات‌ها تقویم اولیه خود را تغییر داده‌اند و به‌عنوان اولین رقابت نامزدی حزب، کارولینای جنوبی را جایگزین آیووا کرده‌اند. اما هجوم جمهوری‌خواهان به آیووا فرصتی را برای خانم هریس فراهم کرد تا توجه خود را به محدودیت‌هایی جلب کند که می‌تواند توسط مجالس قانون‌گذاری تحت رهبری جمهوری‌خواهان اعمال شود.

الیزابت نفتالی، معاون رئیس مالی کمیته ملی دموکرات، گفت: “ما باید تفاوت را نشان دهیم که در حالی که جمهوری خواهان حقوق مراقبت های بهداشتی را از آنها سلب می کنند، ما در حزب دموکرات می گوییم که این قابل قبول نیست.”

خانم نفتالی گفت که دموکرات‌ها نمی‌توانند اجازه دهند که «جمهوری‌خواهان» فقط به این دلیل که تقویم اولیه تغییر کرده است.

اکثر سقط جنین در حال حاضر در بیش از دوازده ایالت به دنبال تصمیم دادگاه عالی در لغو رو علیه وید در سال گذشته ممنوع شده است. در حالی که آیووا سقط جنین را ممنوع نکرده است، این یکی از بسیاری از ایالت هایی است که دولت نگران است به زودی محدودیت های شدیدتری برای سقط جنین وضع کند.

سال گذشته، دادگاه عالی آیووا دریافت که هیچ حق قانونی برای سقط جنین وجود ندارد. ممنوعیت این روش پس از شش هفته بارداری توسط یک قاضی از سال 2019 مسدود شده است، اما فرماندار کیمبرلی رینولدز، یک جمهوری خواه، از دادگاه عالی خواسته است تا آن را اجرا کند. ایالت در حال حاضر سقط جنین پس از 20 هفته را ممنوع کرده است.

بر اساس نظرسنجی Des Moines Register/Mediacom در پاییز گذشته، اکثر ساکنان آیو – 61 درصد – معتقدند سقط جنین باید در همه یا بیشتر موارد قانونی باشد. سی و سه درصد می گویند که در بیشتر یا همه موارد باید غیرقانونی باشد و 6 درصد مطمئن نیستند.

مازی استیلول، مدیر امور عمومی حامیان والدین برنامه ریزی شده آیووا، گفت: «ما به تازگی شاهد وحشت و ترس زیادی در میان بیمارانی بودیم که نگران هستند.

مقامات کاخ سفید اذعان کردند که تنها کارهای زیادی برای محافظت از سقط جنین بدون کنگره وجود دارد، اما بسیاری از حامیان سقط جنین خواستار سیاست هایی هستند که هم از مقامات پزشکی ارائه دهنده سقط جنین و هم از کسانی که به دنبال آن هستند محافظت کند.

رنی بریس شرمن، بنیانگذار و مدیر اجرایی گروه مدافع حقوق باروری We Testify گفت: «آنچه که می دانم برای من و بسیاری از سازمان دهندگان در محل ناامید کننده است این است که ما به برگزاری جلسات ادامه می دهیم، اما هیچ اقدامی انجام نمی شود.

هیچ سیاست مهمی در روز پنجشنبه اعلام نشد. اما خانم هریس کسانی را که برای محدودیت‌های سقط جنین تلاش می‌کنند به‌عنوان «به‌اصطلاح رهبران افراطی که ادعا می‌کنند و ادعا می‌کنند خود را چراغ آزادی و فرصت می‌خوانند» توصیف کرد.

استفانی براون جیمز، یکی از بنیان‌گذاران Collective PAC، سازمانی که به انتخاب مقامات آمریکایی آفریقایی تبار اختصاص دارد، گفت که چنین پیام‌های صریح برای خانم هریس و آقای بایدن در ماه‌های آینده ضروری خواهد بود.

خانم جیمز گفت: “در صورتی که کامالا هریس همچنان دومین فرمانده او باشد، برای او مهم است که در حال حاضر به همان اندازه که برای او مهم است، در خارج از خانه صحبت کند.” “این موضوع به این زودی ها از بین نمی رود.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

نمونه‌های خاردار خاردار «دیدنی» در میان سیل‌های Lismore کلیدی برای نقشه‌برداری گونه‌ها | زندگی دریایی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، در حالی که سیل لیزمور …