نمایندگان مجلس و همتایان از کمیسر اطلاعات می خواهند که درباره TikTok | TikTok

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک گروه فراحزبی متشکل از نمایندگان مجلس و همتایان از کمیسر اطلاعات خواسته اند تا بررسی کند که آیا مدیریت TikTok چینی با اطلاعات شخصی، نقض قوانین بریتانیا است یا خیر.

نامه اتحاد بین پارلمانی چین (IPAC) استدلال می‌کند که TikTok نمی‌تواند با قوانین حفاظت از داده‌ها مطابقت داشته باشد – و تنها چند ساعت پس از اعلام ممنوعیت برنامه اشتراک‌گذاری ویدیوی محبوب بریتانیا در دولت وزرا و مقامات منتشر شد. گوشی های متعلق به

IPAC بر این باور است که TikTok در نهایت می‌تواند مجبور شود فعالیت‌های خود را در بریتانیا تعطیل کند، در صورتی که نتواند راهی برای پیروی از آن بیابد، در بحبوحه افزایش فشار غرب بر این شرکت به دلیل مالکیت چینی و امنیت داده‌های میلیون‌ها کاربر آن.

اما TikTok گفت که قربانی «تصورات غلط بنیادی» است که قبلاً شکایت کرده بود «به‌وسیله ژئوپلیتیک وسیع‌تر هدایت می‌شود» که مردم عادی هیچ نقشی در آن ندارند – و کار روی یک طرح امنیت داده‌های اروپایی را برای از بین بردن نگرانی‌های قانونی آغاز کرده است.

پیشتر در روز پنجشنبه، اولیور داودن، وزیر دفتر کابینه، گفت که پس از بررسی امنیتی توسط مقامات اطلاعاتی بریتانیا، این برنامه از تلفن‌های دولتی وزرا، مشاوران و کارمندان دولت «با اعمال فوری» ممنوع خواهد شد.

داودن گفت که TikTok کاربران را ملزم می‌کند تا به برنامه اجازه دسترسی به داده‌های ذخیره‌شده در دستگاه را بدهند، که سپس توسط شرکت جمع‌آوری و ذخیره می‌شود – و می‌توان از چین به آن دسترسی داشت.

اجازه دادن به چنین مجوزهایی به TikTok امکان دسترسی به طیف وسیعی از داده‌ها از جمله مخاطبین، محتوای کاربر و داده‌های موقعیت جغرافیایی را می‌دهد. داودن گفت که این ممنوعیت را توجیه می کند زیرا “خطر خاصی برای دستگاه های دولتی وجود دارد”.

بریتانیا در هفته‌های اخیر در بحبوحه وخامت بیشتر روابط با چین، به ایالات متحده، کمیسیون اروپا، کانادا و بلژیک در ممنوعیت TikTok در دستگاه‌های دولتی پیوست. بررسی سیاست خارجی بریتانیا در اوایل این هفته، پکن را به عنوان یک “چالش تعیین کننده دوران” برای غرب توصیف کرد.

اما چین انگلیس را به سوء استفاده از مفهوم امنیت ملی متهم کرد. سخنگوی سفارت گفت: «این تصمیم توسط طرف بریتانیا بر اساس انگیزه سیاسی و نه بر اساس حقایق اتخاذ شده است.

اعلام داودن نشان‌دهنده یک چرخش شدید نسبت به موقعیت قبلی بریتانیا است و همچنین چند ساعت پس از آن صورت گرفت که TikTok اعلام کرد به مالک آن، ByteDance، توسط واشنگتن گفته شده است که این برنامه را بفروشد یا با ممنوعیت احتمالی در کشور مواجه شود.

شکایت جدید نمایندگان مجلس و همتایان از سوی گروهی از جمله حزب کارگر، محافظه‌کار و لیبرال دموکرات مطرح شد و قصد دارد سؤالات گسترده‌تری از شرکت چینی بپرسد که به طور بالقوه بر همه کاربران آن تأثیر می‌گذارد.

یکی از نمایندگان مجلس، کارولین هریس، نماینده حزب کارگر نیز گفت که “امروز حساب TikTok خود را حذف می کند” و “دیگران را تشویق می کند که همین کار را انجام دهند”.

هریس که ویدئوهایش به طور منظم ده ها هزار بازدیدکننده دارد، گفت که معتقد است TikTok راه خوبی برای برقراری ارتباط در مورد مسائل کمپین انتخابی او از جمله آگاهی از یائسگی است.

اما این نماینده مجلس افزود: «من نمی‌خواهم رای‌دهندگانم در معرض جمع‌آوری داده‌های حزب کمونیست چین قرار بگیرند. بنابراین من معتقدم که نمایندگان مجلس موظفند نمونه باشند.»

در قلب این شکایت، تصدیق TikTok است که در برخی شرایط می‌توان به داده‌های کاربر از چین و بنابراین خارج از پادمان‌های بریتانیا دسترسی داشت. لرد بتل، همتای محافظه‌کار، که شاکی دیگر است، نوشت: «درک من این است که TikTok نمی‌تواند پادمان‌های مناسبی را برای حفاظت از داده‌های شخصی که به خارج از بریتانیا و منطقه اقتصادی اروپا منتقل می‌شوند، اجرا کند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

سایر اعضای IPAC که به دنبال پاسخ از کمیسر اطلاعات هستند عبارتند از محافظه کاران ایین دانکن اسمیت و تیم لافتون، لیبرال دموکرات ورا هابهاوس و آلیستر کارمایکل، و سارا چمپیون از حزب کارگر.

نگرانی خاص بر قانون امنیت ملی در سال 2017 در چین متمرکز است که سازمان‌ها و شهروندان را ملزم می‌کند «از کار اطلاعاتی دولتی حمایت، کمک و همکاری کنند». در گذشته برای توجیه ممنوعیت کامل کیت های ساخته شده توسط هوآوی، همچنین یک شرکت چینی، در بریتانیا و سایر شبکه های مخابراتی 5G ذکر شده است.

Caroline Carruthers، مشاور داده، گفت که نگرانی های نمایندگان مجلس و همتایان باید توسط دفتر کمیساریای اطلاعات مورد بررسی قرار گیرد زیرا هر شرکتی که داده های خود را به چین ارسال می کند نمی تواند تضمین کند که روش پردازش آنها با قوانین بریتانیا مطابقت دارد.

TikTok به کاربران اروپایی – و نمایندگان مجلس در مدارک ارائه شده به پارلمان – گفته است که به دلایل محدودی مانند بررسی عملکرد الگوریتم‌های آن، کارکنان در چین می‌توانند به داده‌های آنها دسترسی داشته باشند. “لرد بتل یک نکته خوب دارد که این یک منطقه خاکستری در قانون است، جایی که ما این امکان را داریم که قوانین انتقال داده بین کشوری در بریتانیا با قانون اطلاعات ملی در چین مغایرت داشته باشد.”

سخنگوی ICO گفت که این نامه “نگرانی های جدی” را ایجاد کرده است که بررسی خواهد شد. “حفاظت از حقوق مردم بخش مهمی از کار ما است، و ما از نزدیک با سازمان ها، از جمله بررسی روش های حفظ حریم خصوصی پلتفرم های بزرگ فناوری، همکاری می کنیم. این نامه نگرانی‌های جدی ایجاد می‌کند و ما آن را با جزئیات بررسی خواهیم کرد.»

TikTok گفت که کار بر روی “یک طرح جامع” را برای محافظت از داده های کاربران اروپایی، از جمله ذخیره داده های کاربران بریتانیا در مراکز داده اروپایی خود و از جمله نظارت مستقل شخص ثالث بر رویکرد خود، آغاز کرده است.

سخنگوی TikTok افزود که ادعاهای موجود در نامه “بر اساس تصورات غلط اساسی” است. آنها گفتند “داده های کاربر TikTok در ایالات متحده و سنگاپور ذخیره می شود، نه چین” و این شرکت در خارج از چین ثبت شده است. آنها افزودند: “ما از قوانین سختگیرانه داده مانند GDPR در بریتانیا و اتحادیه اروپا پیروی می کنیم که بر انتقال داده ها نیز حاکم است.”

اوایل روز، در واکنش به ممنوعیت دولت بریتانیا، TikTok همچنین «ژئوپلیتیک گسترده‌تر را که TikTok و میلیون‌ها کاربر ما در بریتانیا هیچ نقشی در آن ندارند» مقصر دانست.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

پنجاب با قطع اینترنت در پی شکار واعظ سیک توسط مقامات | هندوستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، زندگی اقتصادی در ایالت پنجاب …