جرمی هانت می خواهد انرژی هسته ای به عنوان “پایدار” طبقه بندی شود: آیا این است؟ | قدرت هسته ای

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جرمی هانت یک حرکت تازه به سمت انرژی هسته ای را آغاز کرده است، که امیدوار است تا سال 2050 یک چهارم برق بریتانیا را تامین کند. صدراعظم در سخنرانی بودجه خود رقابتی را برای تامین مالی مشترک نیروگاه های هسته ای کوچک اعلام کرد و امیدوار است که یک سازمان تحویل جدید به نام بریتانیای کبیر هسته ای، ایجاد پروژه های هسته ای را تسهیل می کند. او همچنین رایزنی را برای طبقه‌بندی هسته‌ای به عنوان «پایدار محیط‌زیست» آغاز کرد. اما آیا اینطور است؟

آیا بریتانیا به انرژی هسته ای نیاز دارد؟

هانت از بوریس جانسون، نخست وزیر پیشین، در اظهارات جسورانه درباره اهمیت هسته ای پیروی می کند. قدمت نیروگاه‌های هسته‌ای بریتانیا به دهه 1950 برمی‌گردد و اکنون در حال پیر شدن هستند و تنها یک نیروگاه به نام Sizewell B هنوز پس از سال 2028 فعال است. هفته گذشته، EDF فرانسه – که این نیروگاه‌ها را اداره می‌کند – گفت که عمر دو نیروگاه دیگر را افزایش داده است. .

طرفداران آن استدلال می‌کنند که هسته‌ای «بار پایه» انرژی را فراهم می‌کند که می‌توان به آن تکیه کرد، در حالی که انرژی‌های تجدیدپذیر مانند باد و خورشید به شرایط آب‌وهوایی وابسته است، به این معنی که همیشه نمی‌تواند به تطابق عرضه با تقاضا کمک کند. همچنین امیدهای زیادی برای گداخت هسته ای به عنوان منبع انرژی وجود دارد، اما این امر تجاری سازی نشده است.