با نزدیک شدن یک کیفرخواست احتمالی، تیم ترامپ قصد حمله دارد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

از آنجایی که دونالد جی ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا با اتهامات جنایی احتمالی مواجه است، کمپین او در حال آماده شدن برای به راه انداختن یک جنگ سیاسی است.

با صدور کیفرخواست از سوی دادستان منطقه منهتن، آلوین ال. براگ، ستاد انتخاباتی آقای ترامپ در حال ایجاد زمینه برای حمله گسترده به آقای براگ، یک دموکرات است. به گفته دو تن از متحدان سیاسی آقای ترامپ، این کمپین با هدف به تصویر کشیدن هرگونه اتهامی به عنوان بخشی از حمله هماهنگ حزب دموکرات علیه آقای ترامپ است که تلاش می کند تنها دومین رئیس جمهور سابق شود که پس از خروج، یک دوره جدید را به دست می آورد. دفتر.

مشخص نیست که تیم ترامپ، در صورت وجود، قصد دارد به چه اطلاعاتی فراتر از ثبت نام در حزب آقای براگ اشاره کند تا بتواند ادعا کند که دادستان منطقه بخشی از یک توطئه سیاسی گسترده تر علیه رئیس جمهور سابق است. همچنین مشخص نیست که آیا آقای ترامپ وکلایی را به تیم دفاع حقوقی خود اضافه خواهد کرد یا یک مشاور ارتباطات را برای ایفای نقش سنتی‌تر در پاسخگویی به سوالاتی که رسانه‌ها در ارتباط با یک کیفرخواست احتمالی خواهند بود، ایفا کند.

دو متحد آقای ترامپ گفتند که کمپین او در حال اضافه کردن کارکنان است، به ویژه برای تمرکز پیام خود و حملات آنها به دادستان ها را بیرون می دهند. به گفته متحدان، علاوه بر این، این کمپین یک پایگاه داده را گردآوری کرده است که فهرستی از همه – اعضای کنگره، کارشناسان حقوقی، چهره های رسانه ای – که در مورد قوت پرونده دادستان منطقه شک و تردید دارند.

به طور خاص، تیم مبارزات انتخاباتی او قصد دارد تلاش کند تحقیقات آقای براگ در مورد آقای ترامپ را به رئیس جمهور بایدن، که انتظار می رود برای انتخاب مجدد انتخاب شود، مرتبط کند. وزارت دادگستری ماه‌ها به تحقیق درباره آقای ترامپ در تحقیقات جداگانه درباره در اختیار داشتن صدها سند محرمانه در باشگاه خصوصی‌اش، مار-آ-لاگو، و تلاش‌های او برای ماندن در قدرت پس از شکست در انتخابات 2020 پرداخته است.

این تلاش‌ها منجر به قابل مشاهده‌ترین لحظه‌ای شد که آقای ترامپ خشم حامیانش را بر نهادهای دولتی متمرکز کرد، یعنی منجر به شورش خشونت‌آمیز در ساختمان کنگره در 6 ژانویه 2021.

یک مقام ستاد انتخاباتی با تأکید بر میزان تکیه مجدد کمپین ترامپ به خشم حامیانش، اظهار داشت که ملت پیگرد قانونی را «تحمل» نخواهد کرد و آن را تلاشی برای تأثیرگذاری بر انتخابات 2024 می‌داند.

استیون چونگ، سخنگوی ستاد انتخاباتی ترامپ، گفت: «رئیس‌جمهور دونالد جی ترامپ کاملاً بی‌گناه است، او هیچ اشتباهی مرتکب نشده است، و حتی بزرگ‌ترین و رادیکال‌ترین چپ دموکرات‌ها این را به وضوح بیان می‌کنند. او یک سری تحقیقات دیگر را که آقای ترامپ با آنها روبرو بوده است فهرست کرد و از پرونده منهتن به عنوان “دکمه هسته ای” یاد کرد و آن را “کمک مالی سیاسی” آقای براگ “به جو بایدن” خواند. و تیم ترامپ قصد دارد کمک مالی به کمیته اقدام سیاسی که توسط جرج سوروس انساندوست، موضوع حملات مکرر جناح راست، که برای کمک به آقای براگ انجام شده، برجسته کند.

سخنگوی دفتر دادستان منطقه منهتن از اظهار نظر خودداری کرد.

متحدان آقای ترامپ می گویند که مرتبط کردن آقای بایدن با آنچه در منهتن در حال وقوع است، جنبه کلیدی واکنش کمپین انتخاباتی خواهد بود. و میزان برنامه‌ریزی تیم ترامپ برای تبدیل اتهام‌زنی تاریخ‌ساز به رئیس‌جمهور سابق به عنوان پیام اصلی مبارزات انتخاباتی احتمالاً یک سابقه سیاسی جدید ایجاد می‌کند.

اسکات رید، استراتژیست جمهوریخواه کهنه کار که دهه هاست آقای ترامپ و کمپین های انتخاباتی ریاست جمهوری را زیر نظر داشته است، می گوید: «یک کیفرخواست ترامپ فوراً به برنامه انتخاباتی و نکات گفتگوی او اضافه خواهد شد که اولین بار در سیاست ریاست جمهوری است.

زمانی که آقای ترامپ بر سر کار بود، با سیاست وزارت دادگستری در برابر متهم کردن رئیس‌جمهور مستقر محافظت می‌شد.


چگونه خبرنگاران تایمز سیاست را پوشش می دهند ما به خبرنگاران خود متکی هستیم تا ناظران مستقل باشند. بنابراین، در حالی که کارکنان تایمز ممکن است رأی دهند، آنها مجاز به حمایت یا تبلیغات برای نامزدها یا اهداف سیاسی نیستند. این شامل شرکت در راهپیمایی ها یا راهپیمایی ها در حمایت از یک جنبش یا دادن پول یا جمع آوری پول برای هر نامزد سیاسی یا هدف انتخاباتی است.

پیش از این، آقای ترامپ بخش عمده ای از دو سال را صرف حمله به آقای براگ، سیاهپوست، به عنوان «نژادپرست» و تلاش برای آسیب رساندن به او کرده است، پس از دو تحقیق استیضاح و تحقیقات دو ساله بازپرس ویژه در مورد اینکه آیا او مانع تراشی کرده است یا خیر. عدالت و اینکه آیا کمپین انتخاباتی او در سال 2016 با روس ها توطئه کرده است یا خیر.

اما از زمان اعلام سومین کمپین ریاست جمهوری خود در نوامبر، آقای ترامپ حمله به بازرسان را به طور فزاینده ای مورد توجه قرار داده است.

سایر متحدان سیاسی آقای ترامپ به صراحت گفته اند که تلاش هایی برای برجسته کردن نحوه برخورد رقبای جمهوری خواه او با اخبار هر گونه کیفرخواست و تایید یا دفاع از او انجام خواهد شد. متحدان آقای ترامپ گفتند که مشاوران او بر این باورند که این موضوع می‌تواند برخی از مخالفان او، به‌ویژه نزدیک‌ترین رقیب احتمالی او در نظرسنجی‌های عمومی، فرماندار فلوریدا، ران دیسانتیس را دچار مشکل کند.

آقای ترامپ اغلب هر کسی را که از او تحقیق می‌کند یا او را تحت بازرسی قرار می‌دهد در معرض حملات شدید قرار داده است. باید دید که آیا رویکرد کمپین بیشتر مشابه خواهد بود یا تاکتیک های جدیدی مانند تبلیغات تلویزیونی را به کار خواهد گرفت.

زمانی که آقای ترامپ بر سر کار بود و با تحقیقات بازپرس ویژه، رابرت اس. مولر سوم، مواجه بود، برخی از وکلای او ابتدا سعی کردند از دستورالعملی که دستیاران رئیس جمهور بیل کلینتون در جریان تحقیقات استیضاح وی در دهه 1990 ایجاد کرده بودند، پیروی کنند. در آن صورت عملیات جداگانه و موازی ایجاد شد تا کار دولت ادامه یابد.

اما آقای ترامپ که اغلب مسائل حقوقی و روابط عمومی را با هم ترکیب می کند، این ایده را رد کرد. بنابراین فقط برای مدت کوتاهی یک سخنگوی تعیین شده بود که به سؤالات مطبوعاتی رسیدگی می کرد.

افراد دخیل در پرونده حقوقی آقای ترامپ درباره آوردن یک وکیل جدید برای اضافه کردن به تیم فعلی سوزان نچلس، وکیل مدافع جنایی منهتن، و جو تاکوپینا، وکیل نیویورکی با نگرش جنگجو، بحث کرده اند.

آقای تاکوپینا مدافع تهاجمی آقای ترامپ در تلویزیون بوده است. آقای تاکوپینا روز سه‌شنبه در شبکه ام‌اس‌ان‌بی‌سی، چندین نکته را در مورد حمله به اعتبار شاهد کلیدی، مایکل دی. کوهن، وکیل و تعمیرکار سابق آقای ترامپ بیان کرد. اما نظرات دیگری که وی بیان کرد، برخی از متحدان آقای ترامپ را از آنچه او بیان می کرد، متحیر کرد.

آقای تاکوپینا صراحتاً اعلام کرد که کیفرخواست برای آقای ترامپ منفعت سیاسی دارد.

آقای تاکوپینا درباره آقای ترامپ در MSNBC گفت: «اگر آنها این پرونده را مطرح کنند، من معتقدم که این موضوع او را به کاخ سفید خواهد برد. من این را باور دارم، زیرا این نشان می دهد که چگونه آنها از سیستم قضایی سلاح استفاده می کنند.

آقای تاکوپینا اصرار داشت که کاری که آقای ترامپ انجام داد – امضای بازپرداخت به آقای کوهن، که مبلغ 130000 دلاری را به استورمی دنیلز، ستاره پورنو که گفته بود با آقای ترامپ رابطه نامشروع داشته است – انجام شده است. به پیشنهاد آقای کوهن و «جرم نبود».

در یک نقطه، زمانی که مصاحبه کننده، آری ملبر، داشت از روی یک تکه کاغذ می خواند، آقای تاکوپینا سعی کرد آن را به دست بیاورد. وقتی آقای تاکوپینا تحت فشار قرار گرفت که چرا آقای ترامپ در ایر فورس وان در سال 2018 به خبرنگاران گفت که از پرداخت‌ها بی‌اطلاع است، او تاکید کرد که این یک دروغ نیست.

آقای تاکوپینا به آقای ملبر گفت: «دروغ به من چیزی مادی است که در یک رویه سوگند خورده است.

آقای تاکوپینا افزود: «اینجاست که چرا این یک دروغ نیست. «زیرا توافقی محرمانه بود. بنابراین، اگر او این را تصدیق کند، توافقنامه محرمانه را نقض می کند.

او ادامه داد: «پس آیا حقیقت دارد؟ البته این حقیقت نیست. آیا قرار بود حقیقت را بگوید؟ او اگر حقیقت را بگوید، توافق را نقض می کند. بنابراین، با انجام این کار، با انجام آن، نه تنها از حقوق خود، بلکه از حقوق استورمی دنیلز نیز تبعیت می کرد.

جونا ای. برومویچ گزارش کمک کرد

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

رئیس استانداردهای پارلمانی تبرئه نماینده SNP از قلدری را تکذیب کرد | سیاست

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، کمیسر استانداردهای پارلمانی گزارش ها …