قتل، شکنجه و تجاوز جنسی اما بدون نسل کشی – آخرین گزارش سازمان ملل در مورد اوکراین

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

گزارش سازمان ملل نشان می‌دهد که روسیه در اوکراین مرتکب جنایات جنگی شده است، اما اقدامات خود را به عنوان «نسل‌کشی» طبقه‌بندی نکرده است.

کمیسیون مستقل بین المللی تحقیق درباره اوکراین به شورای حقوق بشر روز پنجشنبه 16 مارس گزارش جامع خود را منتشر کرد.

این گزارش به حوادث قتل، شکنجه و تجاوز به غیرنظامیان اشاره می کند، اما نویسندگان می گویند که هیچ مدرک مستقیمی وجود ندارد که انگیزه آنها به نیت نسل کشی بوده باشد و گفتند این موضوع مستلزم تحقیقات بیشتر است.

اریک موسی، رئیس تیم تحقیقاتی سازمان ملل، گفت: «ما نفهمیده‌ایم که نسل‌کشی در اوکراین رخ داده باشد.» گفت: «البته ما در حال پیگیری انواع شواهد در این منطقه هستیم و داریم. اشاره کرد که جنبه هایی وجود دارد که ممکن است سوالاتی را در رابطه با آن جنایت (نسل کشی) ایجاد کند. به عنوان مثال، برخی اظهارات در رسانه های روسی که گروه ها را هدف قرار می دهند.”

این هیئت همچنین گفت که انتقال غیرقانونی کودکان از اوکراین توسط مقامات روسیه “جنایت جنگی” است.

جاسمینکا دژومهور، کمیسر تحقیقات سازمان ملل در اوکراین توضیح داد: «کمیسیون وضعیت انتقال اجباری و اخراج کودکان در داخل اوکراین و فدراسیون روسیه را بررسی کرده است. ارقام ارائه شده توسط احزاب بسیار متفاوت است. این سازمان چندین موقعیت را شناسایی کرده است که در آن چنین انتقال و اخراج در حوادثی که کمیسیون بررسی کرده است، رخ داده است.

این کمیسیون همچنین دریافت که امواج حملات روسیه به زیرساخت های انرژی و آب اوکراین نیز ممکن است جنایت علیه بشریت باشد.

این گزارش بالاترین سطح تحقیق بین المللی در جنگ تاکنون است.

سه عضو این کمیسیون کارشناسان مستقل حقوق بشر هستند و کارکنان آن از شورا و دفتر حقوق بشر سازمان ملل حمایت و بودجه دریافت می کنند.

روسیه به درخواست های تحقیق برای کسب اطلاعات پاسخی نداد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …