“ما طوفان عالی را داریم”: مردم پورت تالبوت می گویند بودجه لازم است تا بیشتر شود | بودجه 2023

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دبلیوابرهای تند از کارخانه فولاد در پورت تالبوت بلند می شوند، زیرا خریداران از ایستگاه به سمت شهری فرو می روند که بین تپه های سنگی جنوب ولز، بزرگراه M4 و آبی زغالی خلیج سوانسی قرار دارد.

اگر صدراعظم، جرمی هانت، در هنگام تهیه پیش نویس بودجه خود، جایگاهی را در ذهن داشت، پورت تالبوت می توانست آن را داشته باشد. شهر فولادسازی در دهانه رودخانه عفان دارای بالاترین میزان عدم فعالیت نیروی کار در بریتانیا است که ناشی از مسائل بهداشتی، ناتوانی یا مسئولیت های مراقبتی است. در حالی که مردم محلی در اینجا فکر می کنند بودجه هانت کمک خواهد کرد، آنها استدلال می کنند که دولت می توانست فراتر رفته باشد.

هیچ کس نمی تواند با گسترش حمایت انرژی بحث کند. ما می‌دانستیم که در راه است.

اما می‌توانست خیلی بیشتر باشد. از آنچه می بینم مراقبت اجتماعی یک بار ذکر نشده است. و این یک مسئله بزرگ در جوامع دره است، جایی که مردم منتظر بسته های مراقبت اجتماعی هستند. و البته مراقبان بدون مزد در این دسته قرار می گیرند.»

مارگارت لیک، رئیس خدمات مراقبین نیث پورت تالبوت.
مارگارت لیک، رئیس خدمات مراقبین نیث پورت تالبوت. عکس: دیمیتریس لگاکیس/آتنا پیکچرز

مقامات محلی نیث پورت تالبوت و همچنین سهم بیشتری از افرادی که به دلیل بیماری محدود هستند، بالاترین نرخ را در انگلستان و ولز برای افرادی دارد که هر هفته حداقل 20 ساعت مراقبت بدون دستمزد ارائه می دهند.

پیشنهاد بودجه هانت برای گسترش مراقبت از کودکان رایگان برای کودکان یک و دو ساله می تواند در انگلستان کمک کند. به عنوان یک مسئولیت واگذار شده، دولت ولز می تواند از تسویه بودجه خود برای پیروی از آن استفاده کند. با این حال، لیک هشدار می دهد که سرمایه گذاری گسترده تری در خدمات عمومی برای کمک به افرادی که از کودکان معلول یا بستگان سالخورده مراقبت می کنند، مورد نیاز است. با توجه به زمان طولانی انتظار بیمارستان و کاهش ارائه خدمات اجتماعی، مراقبان بدون حقوق باقی مانده اند تا قطعات را تحویل بگیرند و بعید است که به این زودی ها برای درخواست کار با حقوق عجله کنند.

او می‌گوید: «فکر می‌کنم ناامیدکننده است، کاملاً ناامیدکننده است. “خانه های مراقبت، آنها در حال غر زدن هستند. مراقبان از رفتن عزیزان خود به بیمارستان یا خانه مراقبت جلوگیری می کنند، زیرا اگر آن مراقب نتواند با این کار کنار بیاید، آن عزیز باید جایی برود.

اندی براون، مدیر عامل، YMCA
اندی براون در سینما پلازا. عکس: دیمیتریس لگاکیس/آتنا پیکچرز

در سینمای پلازا که به تازگی بازگشایی شده است، اندی براون، مدیر اجرایی YMCA محلی، امیدوار است که ساختمان بازسازی شده هنر دکو نقشی حیاتی به عنوان یک مرکز اجتماعی ایفا کند. با بودجه شورا و دولت ولز، دارای فضای اداری، تئاتر، سالن ورزشی و کافه است.

براون درباره بودجه هانت می گوید: «این یک کیسه مختلط است. کارهای بیشتری وجود دارد که می توان انجام داد، ما در یک منطقه محروم هستیم.

پلازا، پورت تالبوت
پلازای اخیراً بازسازی شده، که توسط YMCA در پورت تالبوت مدیریت می شود. عکس: دیمیتریس لگاکیس/آتنا پیکچرز

رهبر جامعه می‌گوید بودجه‌های دولت بریتانیا که برای جایگزینی سرمایه‌گذاری اتحادیه اروپا به منطقه محلی اختصاص داده شده است، چندان سخاوتمندانه نیست. “مقامات محلی بودجه اضافی نداشته اند، بنابراین با برگزیت و این واقعیت که ما بودجه بیشتری از اروپا دریافت نکرده ایم، می تواند تعداد پروژه هایی را کاهش دهد که می توانیم شروع به کار کنیم.”

استفن کیناک، که حوزه انتخابیه آبراون او شامل پورت تالبوت است، می‌گوید ریاضت‌ها تأثیر بسیار بیشتری بر مشارکت نیروی کار محلی داشته است تا اینکه بتوان با تغییرات اعلام شده در بودجه هانت غلبه کرد.

واضح است که نیث پورت تالبوت باید هدفی برای به اصطلاح استراتژی ارتقاء سطح دولت باشد. اما واقعیت این است که از سال 2010، کمک مالی دولت بریتانیا به دولت ولز 3 میلیارد پوند کاهش یافته است.

“در حالی که در داشتن یک استراتژی برای رشد شکست خورده اید، طوفان عالی را در پیش دارید.”

نقشه امتیاز را ترکیب می کند

.

راب جونز، رهبر سابق شورا، قبل از سرنگونی حزب کارگر توسط ائتلافی به رهبری مستقل در سال گذشته، موافق است. او می‌گوید: «در مورد لفاظی‌های زیادی وجود داشت، اما زمان ارائه آن کم است.

در نتیجه تصمیمات در بودجه، وزارت خزانه داری اعلام کرد که ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی از طریق فرمول بارنت طی دو سال آینده 630 میلیون پوند دریافت خواهند کرد. ولز 180 میلیون پوند دریافت خواهد کرد. با این حال، «هیچ چیزی در مورد رشد و تحریک اقتصادی وجود ندارد که به منطقه پورت تالبوت کمک کند. جونز می افزاید: آنها می توانستند کارهای زیادی انجام دهند.

جونز می گوید، اقدامات هانت برای حذف کمک هزینه مادام العمر معاف از مالیات بر حقوق بازنشستگی، که قبلاً بیش از یک میلیون پوند بود، کار چندانی برای افزایش اشتغال در اینجا انجام نخواهد داد. این فقط به نفع کسانی است که درآمد بالاتری دارند، البته نه طبقه کارگر یا متوسط.»

از جمله دلایل نرخ بالای بیماری و ناتوانی پورت تالبوت، میراث آن در صنعت سنگین به عنوان قطب فولادسازی و استخراج زغال سنگ است. با کاهش اشتغال در این منطقه در صنعت زدایی در چهار دهه گذشته، فقدان سرمایه گذاری دولتی و خصوصی باعث شد تا شهر فرصت های کمتری برای یافتن کار داشته باشد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

مشاوران شارون فریگارد و راب جونز در پلاز اخیراً بازسازی شده
مشاوران شارون فریگارد و راب جونز. عکس: دیمیتریس لگاکیس/آتنا پیکچرز

استیو هانت، رهبر شورای مستقل نیت پورت تالبوت، می‌گوید داستان او برای بسیاری از افراد جامعه محلی است.

«به جرأت می‌توانم بگویم بی‌تحرکی از اینجا زاده می‌شود. من اهل ذغال سنگ هستم. در غبار نفس کشیدم. من یک جوشکار بودم، بنابراین دود و کار فیزیکی را جمع کردم. وقتی به 50، 55 سالگی می‌رسی نمی‌توانی کار کنی. شروع به مشکلات سلامتی می‌کنی.»

او می‌گوید در حالی که از بخش زیادی از بودجه استقبال می‌کند، سرمایه‌گذاری عمومی بیشتر می‌توانست به تشویق فعالیت‌های تجاری بخش خصوصی در این منطقه کمک کند. پیشرفت‌های جدیدی وجود دارد که شورا به حمایت از آن کمک می‌کند – از جمله در پارک انرژی Baglan، در محل پالایشگاه نفت سابق Llandarcy BP، در حالی که مقامات یک استراحتگاه ماجراجویی 300 میلیون پوندی در دره Afan را با جاه‌طلبی برای ایجاد 1000 شغل تأیید کرده‌اند.

بزرگترین امید این است که پورت تالبوت در یک پیشنهاد مشترک با شورای Pembrokeshire، Associated British Ports و اداره بندر Milford Haven به عنوان محل یک بندر آزاد ولز انتخاب شود. Freeports یک پروژه حیوان خانگی Rishi Sunak است و بودجه می توانست فرصتی برای اعلام یک پیشنهاد برنده باشد. با این حال، مردم محلی منتظر مانده اند.

رهبر شورا استیو هانت در خارج از مرکز مدنی.
رهبر شورا استیو هانت در خارج از مرکز مدنی. عکس: دیمیتریس لگاکیس/آتنا پیکچرز

رهبر شورا می‌گوید: «این پتانسیل یک رنسانس صنعتی است. «تنها راهی که می‌توانید با بی‌تحرکی مقابله کنید، ایجاد فرهنگ ساختارهای مبتنی بر شغل است تا چیزی برای همه وجود داشته باشد. قدرت دگرگون کننده در اینجا دستمزدهایی خواهد بود که احتمالاً، یا احتمالاً، خواهند آمد. مهارت بالایی خواهد داشت.»

Kinnock می‌گوید: «رایگان من در آبراون از اینکه هنوز تعهدی به بندر آزاد سلتیک نشنیده‌ایم ناامید خواهند شد، که می‌تواند تا 60 میلیارد پوند سرمایه‌گذاری داخلی و 16000 شغل جدید در باد دریایی شناور باز کند – اقتصادی صنعتی که ولز در آن فرصت دارد. برای تبدیل شدن به یک رهبر جهانی.”

پل باترورث، مدیر اجرایی موقت چمبر ولز، که نماینده مشاغل در سراسر منطقه است، می‌گوید که این بودجه یک «شروع در جهت درست» برای کمک به کارفرمایان در تلاش برای استخدام کارمندان ایجاد کرد. ما واقعاً طرح بازگشت را برای افراد بالای 50 سال دوست داشتیم. این می تواند کلیدی برای تحریک نیروی کار در منطقه و بازگرداندن برخی از آن مهارت ها به بازار باشد. این یک تمرکز کلیدی در اینجا بوده است.

کارخانه فولاد، پورت تالبوت
کارخانه فولاد. عکس: دیمیتریس لگاکیس/آتنا پیکچرز

با این حال، تصمیم برای افزایش مالیات شرکت ها تا 25 درصد می تواند برای شرکت ها سخت تر باشد، حتی با یک بسته 9 میلیارد پوندی تخفیف های مالیاتی سرمایه گذاری. ما فکر می‌کنیم که در میانه بحران هزینه زندگی، این موضوع را کمی کوته‌بینانه مطرح کنیم.»

اقدامات اعلام شده توسط هانت برای کمک به تشویق افرادی که شغل خود را رها کرده اند به بازگشت طراحی شده است. با این حال، انتقادی که در پورت تالبوت وجود دارد این است که هانت در سرمایه گذاری در خدمات عمومی و افزایش دستمزد کارگرانی که وظیفه ارائه آنها را برعهده دارند – شکست خورده است – که برخی آن را قدرتمندترین راه برای تقویت اقتصاد محلی می دانند.

شارون فریگارد، مدیر بازنشسته ای که اکنون یک مشاور محلی کارگری است، می گوید: «به سختی سرمایه گذاری در خدمات عمومی وجود دارد.

ما باید به دنبال چیزی باشیم که سلامت و تندرستی را پشتوانه می‌کند – که همه خدمات است. دلیل ساده این که چرا ما در اینجا هستیم به دلیل ریاضت 13 سال گذشته با این دولت محافظه کار است. آخر.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

وزرا خواستار بازنگری در راهبرد جلوگیری از رادیکال‌سازی شدند | استراتژی پیشگیری

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بیش از 200 سازمان جامعه …