پیشنهاد حقوق NHS یک پیروزی قابل توجه برای کارگران اعتصابی است | NHS

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پیشنهاد دستمزد پنج‌شنبه نشان‌دهنده یک پیروزی قابل توجه برای هزاران کارگر NHS در انگلیس است که در سه ماه گذشته در صف اعتراض بوده‌اند – و یک سقوط بزرگ برای دولت ریشی سوناک.

تا همین چند هفته پیش، به نظر می‌رسید که دولت مصمم است به این متن پایبند باشد که توافق حقوق امسال احتمالاً قابل بازنگری نیست و یافتن پول نقد اضافی برای کارکنان بهداشتی مبارزه با تورم فزاینده را به خطر می‌اندازد.

با این حال، نتیجه نهایی مذاکرات، پرداخت یکباره قابل توجهی برای سال جاری به ارزش 8.2 درصد برای کارگران کم دستمزد است و به نظر می رسد افزایش دستمزد بالاتر از تورم 5 درصد برای سال 2023-2024 باشد.

اعضای اتحادیه تصمیم نهایی را در مورد قابل قبول بودن این معامله خواهند گرفت و مطمئناً با ارقام کاهش دهنده تورم که برخی امیدوار بودند فاصله دارد.

مدیر مؤسسه مطالعات مالی، پل جانسون، خاطرنشان کرد که در شرایط واقعی همچنان کارکنان NHS پایین‌تر از جایی که در سال‌های 2021-2022 بودند، باقی می‌ماند. اما این نیز به میزان قابل توجهی بیشتر از چیزی است که دولت می خواست بدهد.

سؤالات مهمی در مورد نحوه تأمین مالی این پیشنهاد باقی می ماند، اما به نظر می رسد سوناک در نهایت این تصمیم را گرفته است که – مانند تنش های تضعیف کننده با اتحادیه اروپا بر سر پروتکل ایرلند شمالی – اعتصابات NHS مشکلی بود که ارزش صرف انرژی سیاسی را داشت و در این مورد. ، نقد سخت سرد، برای حل و فصل.

وزرا در اوایل مناقشه لحن جنگجویانه تری داشتند و نشان دادند که کارکنان بهداشتی اعتصابی غیرمسئولانه هستند. گرانت شاپس، منشی بازرگانی، در زمانی به نظر می رسید که کارکنان آمبولانس را متهم به به خطر انداختن جان بیماران می کند.

با این حال، هر بار که کارگران NHS دست به اعتصاب می زدند، توجه عمومی بار دیگر به وضعیت وخیم خدمات بهداشتی جلب می شد و پرستاران سوخته و کارکنان آمبولانس که در خارج از بیمارستان ها مصاحبه می کردند، به سختی به عنوان حریص یا دارای انگیزه سیاسی کاریکاتور نشان داده می شد.

در نهایت، به نظر می رسد Sunak به این نتیجه رسیده است که در ادامه موضع سختگیرانه به این امید که یا حمایت عمومی از بین می رود یا کارکنان NHS دلشان را از دست می دهند، چیز زیادی به دست نمی آید.

نخست وزیر مدت ها پس از اینکه نوشته روی دیوار بود، با تأخیر تسلیم فشارهای سیاسی شد.

بهار گذشته، او یک بیانیه مالی ارائه کرد که به طور گسترده برای مقابله با بحران هزینه های زندگی ناکافی تلقی می شد. چند هفته بعد، او به مجلس عوام بازگشت تا بار دیگر برود.

در طول همه‌گیری کووید، او بارها و بارها پایان طرح مرخصی پرهزینه را قبل از تحت فشار قرار دادن برای تمدید آن به جای خطر صدها هزار اخراج نشان داد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

اتحادیه‌های دخیل در اعتصابات NHS می‌گویند استیو بارکلی، وزیر بهداشت، در ماه ژانویه دریافته بود که خط دولت برای امتناع از بازگشایی قرارداد حقوق امسال هرگز پابرجا نیست. اما در آن مرحله او نتوانست تابلوی داونینگ استریت را تضمین کند.

هزاران نفر از اعضای اتحادیه در سایر بخش‌های دولتی اکنون از خود خواهند پرسید که آیا آنها نیز می‌توانند امتیازاتی را از دولتی که به نظر می‌رسد می‌خواهد زیر زمستان فلاکت‌بار منازعات صنعتی بکشد، کسب کنند.

ممکن است سرنخی وجود داشته باشد که وزرا چقدر آماده سازش هستند در این واقعیت که پرداخت‌های یکباره در سال جاری توسط اتحادیه‌های بهداشتی به دو بخش تقسیم می‌شود – یک پاداش 2 درصدی و یک «پرداخت بهبودی کووید» اضافی به ارزش حدودا. دو برابر بیشتر

دولت ممکن است امیدوار باشد که با گره زدن این پاداش بزرگتر به وحشتی که بسیاری از کارکنان NHS در طول همه‌گیری متحمل شدند، می‌توانند استدلال کنند که سایر کارکنان بخش دولتی که تحت فشار قرار گرفته‌اند، چه معلمان و چه کارکنان نیروی مرزی، سزاوار همان سخاوت نیستند.

وزرا همچنین احتمالاً به این واقعیت پایبند هستند که بسیاری از کسانی که هنوز اعتصاب می کنند از حمایت عمومی کمتری نسبت به پرستاران برخوردار هستند. اما پس از تماشای نحوه مناقشه NHS، بعید است که سایر اتحادیه‌های دولتی بخواهند به چیزی کمتر رضایت دهند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

گروه های طرفدار کرملین ویدئویی از حمله سربازان اوکراینی به زن و نوزاد را ضبط کردند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، گروه‌های طرفدار کرملین در حال نمایش …