مبارزه جرمی هانت برای توجیه اعطای حقوق بازنشستگی به یک درصد برتر | بودجه

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جرمی هانت در تلاش است تا اعطای حقوق بازنشستگی بودجه خود را به 1٪ توجیه کند، زیرا دو اندیشکده اقتصادی برجسته هشدار دادند که این امر نمی تواند تأثیری بر حفظ NHS داشته باشد و در عین حال شکاف جدیدی را برای اجتناب از مالیات باز کند.

مؤسسه مطالعات مالی و بنیاد رزولوشن هر دو گفتند که مشکوک است که معافیت مالیاتی 1 میلیارد پوندی به هدف اعلام شده صدراعظم برای حفظ تعداد بیشتری از پزشکان ارشد در نیروی کار عمل کند و به افراد ثروتمند اجازه دهد از مالیات بر ارث اجتناب کنند.

کیر استارمر، رهبر حزب کارگر، حمله خود به تصمیم غافلگیرکننده در قلب بودجه صدراعظم را تجدید کرد، در حالی که قول داد در صورت پیروزی حزبش در انتخابات بعدی، آن را لغو کند. استارمر گفته است که حزب کارگر با محدود کردن معافیت مالیاتی فقط به پزشکان، به جای تعمیم آن به همه افراد پردرآمد، به مشکل کمبود کارکنان در NHS رسیدگی خواهد کرد.

او گفت: «ارائه یک رویکرد سفارشی فقط برای پزشکان بسیار آسان است، همین چند سال پیش برای قضات انجام شد. و بنابراین این ایده که یک میلیارد پوند هدایایی به ثروتمندترین 1 درصد ضروری است، در لحظه بررسی از بین می رود.

صدراعظم در روزی که انتقادات شدیدی نسبت به این انتقال وجود داشت، اصرار داشت که بودجه‌اش به عنوان یک هدیه برای ثروتمندان عمل نکرده است.

هانت گفت که میلیاردها پوند به مردم در بحران هزینه های زندگی کمک می کند و افزود: “من فکر می کنم این یک چیز نسبتاً عجیب است که بگوییم وقتی این مجموعه ای از اقدامات است که به این معنی است که در مدت دو هفته ما هزینه خواهیم کرد. در مجموع 94 میلیارد پوند در سال جاری.

وزرای دولت و نمایندگان محافظه‌کار پشتیبان اشاره کردند که حزب کارگر نیز قول داده بود که سقف را برای پزشکان حذف کند، در حالی که استدلال می‌کردند که تغییرات هانت سریع‌تر و کمتر بوروکراتیک بود تا اینکه یک بخش از اقتصاد را مشخص کند.

با این حال، پل جانسون، مدیر IFS، پیشنهاد کرد که معافیت مالیاتی «نقش مهمی در افزایش تعداد افراد شاغل، در صورت وجود، ایفا نخواهد کرد».

او گفت: «اگر مشکل اساسی که سعی داشت به آن رسیدگی کند، پزشکان بود، پس این یک پتک نسبتاً بزرگ برای شکستن یک مهره بسیار کوچک و یک پتک میلیارد پوندی بود.

بنیاد رزولوشن گفت که این سیاست به منزله «هدیه بزرگی به تعداد کمی از افراد با درآمد بالاتر است که در حال حاضر بیشترین سود را از رویکرد ما برای کاهش مالیات بازنشستگی می‌برند».

تخمین زده می‌شود که فردی با حقوق بازنشستگی 2 میلیون پوندی تقریباً 250000 پوند کاهش مالیات دریافت می‌کند، که می‌تواند آنها را تشویق کند تا زودتر از زمان دیگری بازنشسته شوند و هدف اعلام شده هانت را تضعیف کند.

در این بیانیه آمده است: «ذینفعان از این اصلاحات به مقدار زیادی دست خواهند یافت و به شدت در میان افراد بسیار ثروتمند متمرکز شده اند.

از حدود 80000 فرد غیر بازنشسته با صندوق بازنشستگی بیش از 1 میلیون پوند که احتمالاً سود خواهند برد، تقریباً همه (96٪) جزو دهمین افراد ثروتمند جامعه بودند.

دفتر مسئولیت بودجه (OBR)، پیش بینی مستقل اقتصادی دولت، تخمین زده بود که این تغییر می تواند اشتغال را 15000 نفر افزایش دهد. با این حال، IFS اعلام کرد که این برآورد در بهترین حالت “خوشبینانه” بود و همچنان با قیمت گرانی در حدود 100000 پوند برای هر شغل همراه خواهد بود.

ارقام رسمی نشان می‌دهد که از بین تقریباً 600000 گلدان بازنشستگی که برای اولین بار به آن دسترسی پیدا کرده‌اند، تنها 8600 مستمری به دلیل تجاوز از کمک هزینه مادام العمر در سال‌های 2020-21 مشمول هزینه هستند.

انتظار می‌رود خانواده‌های بریتانیایی به‌طور متوسط ​​از دهه 1950 بیشترین کاهش دو ساله استانداردهای زندگی واقعی را متحمل شوند. درآمد قابل تصرف واقعی خانوارها در سال 2027 بیشتر از سال 2019 نخواهد بود و به سختی بیشتر از یک دهه قبل از آن خواهد بود.

اگرچه پیش‌بینی می‌شود تورم امسال به سرعت کاهش یابد، قیمت‌ها همچنان بالاتر از دو سال پیش برای مصرف‌کنندگان باقی می‌ماند، در حالی که توقف شش ساله آستانه‌های مالیات بر درآمد تحمیل‌شده توسط دولت، میلیون‌ها نفر را به پرداخت نرخ‌های بالاتر مالیات می‌کشاند.

طبق گزارش بنیاد رزولوشن، مالیات به عنوان سهم اقتصاد در مسیر رسیدن به 37.7 درصد در اواسط دهه، بالاترین سطح 70 سال گذشته و معادل تقریباً 4200 پوند اضافی برای هر خانوار بریتانیا بود.

OBR تخمین می زند که رشد دستمزدها در پنج سال آینده 3.2 میلیون نفر را مجبور به پرداخت مالیات برای اولین بار، 2.1 میلیون نفر در محدوده مالیات با نرخ بالاتر و 350000 مالیات دهندگان با نرخ اضافی اضافه می کند.

تورستن بل، مدیر اجرایی بنیاد رزولوشن، گفت: «استاندارد زندگی شهروندان ما راکد است. ما از آنها می خواهیم مالیات بیشتری بپردازند و در عین حال خدمات عمومی را کاهش دهند. هیچ بودجه ای نمی تواند آن را تغییر دهد، اما زمان آن رسیده که بریتانیا این کار را انجام دهد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …