سواحل فلوریدا برای جذب 5000 مایلی جلبک دریایی آماده می شوند تا غده های پوسیده را رسوب دهند | فلوریدا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

قهوه ای است، میلیون ها تن وزن دارد، بیش از 5000 مایل امتداد دارد و به سمت سواحل فلوریدا می رود. توده عظیمی از جلبک دریایی که در خلیج مکزیک و اقیانوس اطلس در گردش است، قرار است سواحل را به صورت اسفنجی بپوشاند و بوی تند شبیه تخم مرغ های فاسد را به همراه داشته باشد.

توده عظیم سارگاسوم آخرین مورد از یک سری شکوفه های عظیم است که دانشمندان از سال 2011 در اقیانوس اطلس مشاهده کرده اند، اما می تواند بزرگترین شکوفه باشد. این دریا از طریق دریای کارائیب به سمت غرب پیش می رود و سواحل کانکون، مکزیک، و کی وست، فلوریدا، قبلاً تشک های بزرگی را در ساحل دیده اند.

اندازه خمیر قهوه ای هر ماه از نوامبر تا ژانویه دو برابر می شود و کمربند پهن تر از قاره آمریکا را تشکیل می دهد. انتظار می رود تابستان امسال به سواحل دیگری در فلوریدا و در امتداد خلیج مکزیک برخورد کند و به طور بالقوه مشکلاتی را برای گردشگران ایجاد کند.

جلبک دریایی نوعی جلبک شناور است که حباب‌های توت مانند پر از اکسیژن دارد که آن را شناور نگه می‌دارد. هنگامی که به ساحل می رسد، در آفتاب تجزیه می شود و سولفید هیدروژن آزاد می کند که بویی شبیه تخم مرغ فاسد می کند و می تواند مشکلات تنفسی مانند آسم را تشدید کند.

چوانمین هو، اقیانوس شناس در دانشگاه فلوریدا جنوبی که شکوفه های سارگاس را از طریق ماهواره ردیابی می کند، گفت: بوی بسیار بدی می دهد و گردشگران را بدرقه می کند.

سارگاسوم همیشه به طور طبیعی در اقیانوس اطلس شکل گرفته است و در خارج از دریا، زیستگاه شناور بزرگی را برای حیواناتی مانند لاک پشت ها، پرندگان، خرچنگ ها و میگو فراهم می کند. برخی از حیوانات، مانند ماهی سارگاس، تمام زندگی خود را در ناوگان قهوه ای شناور زندگی می کنند. جلبک دریایی نیز دی اکسید کربن را جذب می کند.

با این حال، سارگاسوم زمانی که به ساحل می‌آید می‌تواند مشکلاتی ایجاد کند و دانشمندان در دهه‌های گذشته متوجه افزایش زیادی در مقداری شده‌اند که اکنون به طور معمول خطوط ساحلی را در انبوهی به عمق پنج یا شش فوت مسدود می‌کند.

در باربادوس، مقامات صدها کامیون کمپرسی را برای پاکسازی سواحل برای فصل توریستی مستقر می کنند. سال گذشته، جزایر ویرجین ایالات متحده پس از غرق شدن توسط سارگاس، وضعیت فوق العاده اعلام کردند.

برایان بارنز، محقق کالج علوم دریایی دانشگاه فلوریدا جنوبی، به NPR گفت: «فصل پایین چرخه اکنون بالاتر از نقطه اوج چرخه پنج یا شش سال پیش است.

“آنچه ما فکر می کردیم فقط یک شکوفه عظیم است، فقط بزرگتر شده است.”

دلیل دقیق تشکیل هیولاهای جلبک دریایی هنوز مورد بحث است، اما محققان گمان می‌کنند که ماهیت فصلی این رشد با تخلیه آلودگی از آبراه‌های اصلی مرتبط است. فسفر و نیتروژن، که جلبک ها از آنها تغذیه می کنند، به طور معمول به عنوان رواناب از کودهای مورد استفاده در کشاورزی به اقیانوس ها شسته می شوند.

بحران آب و هوا نیز ممکن است با ایجاد طوفان های قوی تر که جلبک های دریایی بیشتری را تحریک می کند و باعث سیل ناگهانی می شود که آلودگی را به دریا می برد، به این مشکل کمک می کند.

با این حال، آنچه واضح است، این است که حباب‌های قهوه‌ای بزرگ در اینجا برای ماندن ظاهر می‌شوند.

بارنز گفت: “این فقط هر سال بزرگتر و بزرگتر و بزرگتر می شود.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …