اسپانیا قانون منع حیوان آزاری را تصویب کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

قانونگذاران اسپانیایی روز پنجشنبه قانونی را در مورد رفاه حیوانات به تصویب رساندند که با اصلاح قانون جزایی همراه بود که مجازات زندان برای افرادی که با حیوانات بد رفتار می کنند افزایش می دهد.

ایون بلارا، وزیر حقوق اجتماعی و رهبر حزب چپ رادیکال پودموس گفت: «این روز بسیار مهمی است زیرا پارلمان اولین قانون حقوق حیوانات (از زمان احیای) دموکراسی ما را به طور قطعی تصویب کرده است.

او افزود که این قانون “به معافیت افرادی که با حیوانات بدرفتاری می کنند پایان می دهد” و نشان دهنده “پیشرفتی است که با حساسیت هموطنان ما که در بیشتر موارد می خواهند از حیوانات حمایت کنند، مطابقت دارد.”

این قانون مستلزم آموزش «اجباری» برای صاحبان سگ است، که همچنین از تنها گذاشتن آنها برای بیش از 24 ساعت منع می شود.

همچنین عقیم‌سازی گربه‌ها را به جز در مزارع اجباری می‌کند و انجمن‌های حقوق حیوانات بر اهمیت کنترل تولد برای جلوگیری از رها شدن تاکید می‌کنند.

اصلاح قانون جزایی که همراه با قانون است، مجازات‌های بدرفتاری را افزایش می‌دهد که در صورت نیاز حیوان به مراقبت‌های دامپزشکی، مجرمان را تا یک سال و نیم زندانی می‌کند.

این حکم در صورت فوت حیوان به دو سال و در صورت تشدید به سه سال افزایش می یابد.

تا پیش از این حداکثر مجازات در صورت مرگ این حیوان 18 ماه زندان بود.

این اقدامات عمدتاً در مورد حیوانات اهلی اعمال می شود و به حیوانات مزرعه یا سگ های شکاری مربوط نمی شود.

سرنوشت دومی باعث ایجاد اختلاف در دولت چپ بین سوسیالیست‌های نخست‌وزیر پدرو سانچز شده بود که طرفدار حذف سگ‌های شکار از لایحه بودند و پودموس که مخالف آن بود.

گاوبازی نیز تحت تأثیر تغییرات قانونی قرار نخواهد گرفت.

قانون همچنین نظارت بر پرورش دهندگان حیوانات خانگی را تقویت می کند.

اسپانیا از ابتدای سال 2020 حق حضانت مشترک را برای حیوانات خانگی اعطا کرده است، حیواناتی که اکنون به عنوان “موجودات زنده دارای حساسیت” شناخته می شوند و دیگر به سادگی “چیزها” نیستند.

چندین کشور اروپایی قبلاً قوانین مدنی خود را تغییر داده اند تا طبیعت زنده و حساس حیوانات را تشخیص دهند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ویدئو: تماشا کنید: تظاهرکنندگان در پاریس با تصویب قطعی اصلاحات بازنشستگی تجمع کردند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، به روز رسانی: 21/03/2023 – 12:18 …