مبارزان می گویند که از درختان قدیمی مانند ساختمان های میراثی محافظت کنید | درختان و جنگل ها

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به گفته فعالان کمپین، درختان کهنه کار باید از همان حفاظت ساختمان های میراثی برخوردار باشند تا از تخریب در مقیاسی که این هفته در پلیموث انجام شد، جلوگیری شود.

وودلند تراست خواستار یک نهاد به سبک میراث انگلیسی است تا حفاظت بیشتری از درختان – از جمله درختانی که برای جذابیت یک شهر یا شهر ارزش دارند – اعمال کند. اندی ایگان، رئیس سیاست حفاظت در این تراست، گفت: برخلاف ساختمان‌های قدیمی، حفاظت از درختان ضعیف است.

ایگان گفت: “ما برای ساختمان ها بیشتر از درختان حفاظت داریم.” قدیمی‌ترین درخت ما، سرخدار فورتینگال در اسکاتلند، حدود 3000 تا 5000 سال سن دارد – این قدیمی‌ترین موجود زنده در اروپا است، اما سطح حفاظتی برابر با کلیسای جامع سنت پل را ندارد. هیچ‌کس فکر نمی‌کند که خراب کردن سنت پل برای ساختن شارد دیگر قابل قبول باشد، اما درختان به همان شیوه محافظت نمی‌شوند.»

افزایش خشم در روز پنجشنبه ادامه داشت قطع شبانه بیش از 100 درخت توسط شورای شهر پلیموث که توسط محافظه کاران اداره می شود. حذف درخت علیرغم مخالفت های محلی قابل توجه و لابی های مداوم شورا توسط Woodland Trust انجام شد. بیش از 16000 نفر طوماری را امضا کرده بودند که خواستار نجات درختان موجود و گنجاندن آن در طرح جدید مسیر پیاده‌روی منتهی از دریا به مرکز شهر شده بودند. یک نظرسنجی شورایی که به عنوان بخشی از مشارکت جامعه انجام شد نشان داد که 68 درصد از پاسخ دهندگان از این طرح حمایت نکردند. فقط 16 درصد موافق بودند.

حفاظت از درختان در انگلستان و ولز محدود است. دستورات حفاظت از درختان را می توان با مجوز برنامه ریزی لغو کرد. ایگان گفت که شوراها مسئول صدور آنها هستند، علیرغم اینکه اغلب توسعه هایی را که درختان را در وهله اول در معرض تهدید قرار می دهد هدایت می کنند.

ایتالیا اخیراً قانونی را تصویب کرده است که به 20000 درخت به عنوان آثار طبیعی حفاظت قانونی می دهد و Woodland Trust در حال بررسی است که آیا می توان قوانین مشابهی را در بریتانیا دنبال کرد یا خیر.

ایگان گفت: «ما در حال بررسی این موضوع هستیم که چگونه می توانیم حفاظت از درختانی را که مشابه ساختمان های میراثی هستند، انجام دهیم. ما می‌خواهیم آگاهی عمومی را افزایش دهیم که به پیشبرد قوانین قوی‌تر کمک می‌کند و در حال بررسی بهترین گزینه‌ها هستیم.»

در پلیموث، سه شنبه شب، چند ساعت پس از پایان یک دوره تعامل با جامعه، شورا برای قطع درختان وارد شد. در طی چند ساعت، حدود 110 نفر در حالی که ماموران امنیتی در حال گشت زنی در منطقه بودند، نابود شدند. این اقدام در عرض چند روز پس از گزارش بسیار انتقادی درباره قطع بی مورد هزاران درخت توسط شورای شهر شفیلد انجام شد که متوجه شد آن را غیرصادقانه رفتار کرده است.

شورای شهر پلیموث استدلال می‌کند که طرح جدید 12.7 میلیون پوندی آن با کاشت 169 درخت جدید در طول مسیر، “شریان اصلی مرکز شهر را بازسازی کرده و آن را به یک پارک شهری تبدیل می‌کند.”

اما ایگان گفت: «این درختان در پلیموث 40 یا 50 سال سن داشتند، این یک نسل کامل است. هرچه درختی مسن تر باشد، حیات وحش بیشتری را پشتیبانی می کند، کربن بیشتری را جذب می کند و تاج پوشش بهتری دارد.

درختان بالغ با نهال قابل تعویض نیستند. به نظر نمی‌رسد که نقطه شروع بازسازی یا توسعه مجدد، طراحی پیرامون طبیعتی باشد که در حال حاضر وجود دارد، درک نمی‌شود.»

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

لوک پولارد، نماینده حزب کارگر در پلیموث ساتون و دوونپورت، گفت: «امروز اینجا خشم بسیار زیادی وجود دارد. ما هرگز درختان را پس نمی‌گیریم و ده‌ها سال طول می‌کشد تا درخت‌های جایگزین به اندازه درختان حذف شده باشند. ما باید ببینیم که چه درس هایی می توانیم از این بیاموزیم. چگونه از شوراها – به ویژه آنهایی که وضعیت اضطراری آب و هوایی مانند پلیموث اعلام کرده اند – اطمینان حاصل کنیم که چگونه آن را واقعی و نه فقط یک بیانیه مطبوعاتی کنیم؟»

استراو، کمپین محلی که برای نجات درختان راه اندازی شده بود، در ساعت 1 بامداد چهارشنبه دستوری برای جلوگیری از قطع کردن صادر شد. از پایین کشیدن حدود 15 درخت جلوگیری کرد.

توسعه پلیموث بخشی از بودجه 2.7 میلیون پوندی از صندوق تغییر شهرها توسط وزارت حمل و نقل برای صندوق پیاده روی و دوچرخه سواری تامین می شود.

آبان نیوز برای اظهار نظر با وزارت حمل و نقل تماس گرفته است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

استفان وان، مدیر اجرایی یورکشایر، مسائل مالی را بیان می کند | کریکت

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، استفان وان، مدیر اجرایی یورکشایر، می‌گوید …