گریمزبی به گروه منتخبی از قهرمانان درجه چهارم با اجرای جام حذفی افسانه ای ملحق می شود | جام حذفی

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تیطلسم های هری هادوک در اوایل این ماه در سنت ماری حضور داشتند زیرا گریمزبی ساوتهمپتون را شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی رفت. هواداران میهمان در حالی که تیمشان یکی از بزرگ‌ترین شوک‌های سال‌های اخیر را متحمل شد، دریایی از ماهی‌های بادی را در جایگاه‌ها نگه داشتند. گریمزبی اولین تیمی بود که در 151 سال جام حذفی توانست حریفان دسته های بالاتر را در پنج دور شکست دهد و قبلاً سه باشگاه لیگ یک – پلیموث آرگیل، کمبریج یونایتد و برتون آلبیون – و لوتون تاون از چمپیونشیپ را در اختیار گرفته بود.

گریمزبی که در لیگ دو در رده شانزدهم قرار دارد و تنها سال گذشته با قهرمانی در پلی آف لیگ ملی وضعیت لیگ خود را به دست آورد، برای اولین بار از سال 1939 به مرحله یک چهارم نهایی رسیده است، زمانی که آنها یک تیم دسته اول بودند و در نهایت با نتیجه 5-0 مغلوب شدند. گرگ ها در نیمه نهایی. پیروزی خیره کننده 2-1 آنها در ساوتهمپتون باعث شد تا آنها تنها پنجمین باشگاهی باشند که از رده چهارم به مرحله یک چهارم نهایی می رسند از زمان تاسیس این لیگ در اواخر دهه 1950.

ایکس

آکسفورد یونایتد اولین نفری بود که این کار را انجام داد و بلکبرن را در دور پنجم در سال 1964 که ران اتکینسون کاپیتان آنها بود شکست داد. او بعداً گفت: “من آن را به وضوح به یاد دارم، این یک موقعیت فوق العاده بود.” «در آن زمان این دروازه رکورد بود و برای بسیاری از مردم که می‌آمدند و تماشا می‌کردند، همه ما را بالا می‌برد. بلکبرن درست در صدر دسته یک بود و ما یک باشگاه کوچک دسته چهار بودیم. فقط یک ماه قبل آنها 8-2 خارج از خانه مقابل وستهم پیروز شده بودند، و آن تیم وستهم بود که بابی مور و تمام ستاره های جام جهانی انگلیس در آن حضور داشتند، بنابراین آنها تیم بسیار خوبی بودند.

تونی جونز در حالی گل می زند که آکسفورد یونایتد بلکبرن را در سال 1964 از جام حذف کرد
تونی جونز در حالی گل می زند که آکسفورد یونایتد بلکبرن را در سال 1964 از جام حذف کرد. عکس: PA

هفت سال بعد، کولچستریونایتد دومین باشگاه از دسته چهارم شد که به یک چهارم نهایی راه یافت. آنها شوک بزرگی را برای رسیدن به یک هشتم نهایی وارد کردند و تیم لیدزی را شکست دادند که فینالیست جام حذفی و نایب قهرمان دسته اول سال قبل بود. کولچستر قبل از میزبانی لیدز در لایر رود در فوریه 1971 شانس زیادی نداشت – آنها به دلیل سن تیمشان در مقایسه با تیم دان ریوی در ترکیب “ارتش پدر” لقب گرفتند – اما آنها 3-2 با ری کرافورد پیروز شدند. دو گل زدن

بردفورد سیتی راه کولچستر را در سال 1976 دنبال کرد، زمانی که آنها نوریچ را در کارو رود شکست دادند و سپس در مرحله یک چهارم نهایی به برنده نهایی ساوتهمپتون باختند. آخرین تیم رده چهارمی که تا اینجا پیشرفت کرد، کمبریج یونایتد در فصل 90-1989 بود، زمانی که آنها 9 بازی در جام حذفی انجام دادند – از جمله سه بازی تکراری – قبل از باخت به کریستال پالاس در مرحله یک چهارم نهایی.

بازی دیون دوبلین برای کمبریج یونایتد مقابل پالاس در سال 1990
بازی دیون دوبلین برای کمبریج یونایتد مقابل پالاس در سال 1990. عکس: اکشن/رویترز

گریمسبی پسران پوستر این فصل جام حذفی هستند، اما آنها تنها نامزدهای یک چهارم نهایی نیستند. سه تا از باشگاه های دیگر در 8 تیم آخر از خارج از لیگ برتر هستند. برنلی شنبه به منچسترسیتی می‌رود و شفیلد یونایتد یکشنبه میزبان بلکبرن خواهد بود و تضمین می‌کند که حداقل یک باشگاه چمپیونشیپ از نیمه نهایی در ومبلی لذت خواهد برد.

از سال 2015، زمانی که ردینگ به نیمه نهایی راه یافت اما در وقت اضافه توسط برنده نهایی یعنی آرسنال شکست خورد، هیچ باشگاهی در چمپیونشیپ در چهار بازی اخیر حضور نداشته است. سلطنتی‌ها عادت دارند تا مراحل آخر رقابت‌ها پیش بروند، و بین سال‌های 2010 تا 2019 پنج بازی چشمگیر در مرحله یک چهارم نهایی داشته باشند، همه در حالی که در رده دوم هستند.

شفیلد یونایتد و بلکبرن نیز مانند ردینگ، تجربه کافی برای رسیدن به مرحله یک چهارم نهایی دارند. امسال برای چهارمین بار در بیش از دو دهه است که آنها این کار را انجام می دهند. شفیلد یونایتد حتی در سال 2014 در حالی که در لیگ یک بازی می کرد به نیمه نهایی رسید.

این امری نادر است که نیمی از بازیکنان یک چهارم نهایی از خارج از لیگ برتر بیایند. از سال 2008، زمانی که سه باشگاه چمپیونشیپ – وست بروم، بارنزلی و کاردیف سیتی – پا را فراتر گذاشتند و به نیمه نهایی رسیدند، این اتفاق نیفتاده است. هر سه 15 سال پیش سر و صدای زیادی در راه ایجاد کردند. وست بروم با نتیجه 5-0 کاونتری و 5-1 بریستول روورز را در راه رسیدن به نیمه نهایی مقابل قهرمان احتمالی پورتسموث شکست داد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

دویدن بارنزلی حتی چشمگیرتر بود زیرا شامل یک جفت پوست سر معروف بود. آنها در دور پنجم لیورپول را در آنفیلد به لطف گل دقیقه آخر برایان هاوارد شکست دادند و سپس چلسی را در اوکول در یک چهارم نهایی حذف کردند. با توجه به اینکه تیم سایمون دیوی به تازگی از سقوط از چمپیونشیپ جان سالم به در برده است، کاملاً دوبل بود. کاردیف به فینال رسید و در ومبلی 1-0 توسط پورتسموث شکست خورد. آنها آخرین تیم خارج از لیگ برتر هستند که به فینال جام می رسند.

از زمان تشکیل لیگ برتر در 30 سال پیش، کاردیف سیتی و میلوال تنها دو باشگاهی هستند که در حالی که خارج از لیگ برتر بازی می کنند به فینال جام حذفی رسیده اند. میلوال این کار را در سال 2004 انجام داد، زمانی که آنها ساندرلند را در نیمه نهایی شکست دادند تا فینال را مقابل منچستریونایتد ترتیب دهند که 3-0 شکست خوردند. کریستیانو رونالدو و رود فان نیستلروی برای تیمی که در رده دوم در رده دهم قرار گرفت، خیلی چیزها را ثابت کردند.

در مقابل، در 20 سال قبل از تشکیل لیگ برتر، شش باشگاه از خارج از لیگ برتر به فینال رسیدند که سه تای آنها به عنوان برنده پایان یافتند: ساندرلند در سال 1973، ساوتهمپتون در سال 1976 و وستهم در سال 1980. 43 سال از به روز رسانی آن رکورد خاص. گریمزبی، شفیلد یونایتد، بلکبرن و برنلی امیدوارند زمانی که ومبلی میزبان فینال در 3 ژوئن باشد، به باشگاه بپیوندند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

متهم به قتل پس از مرگ عابر پیاده در پلیموث | اخبار انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، مردی در پی مرگ یک …