در آخرین سرکوب پوتین، منتقد تهاجم روسیه به دلیل پست رسانه های اجتماعی دستگیر شد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

وکیل او گفت که یوگنی رویزمن، سیاستمدار اپوزیسیون روسی، شهردار سابق یکاترینبورگ، روز پنجشنبه به دلیل انتشار پستی در شبکه های اجتماعی از سال 2021 بازداشت شد که او نگارش آن را انکار می کند.

ولادیسلاو ایدامجاپوف به تاس و ریا گفت، رئیس یک بنیاد خیریه و یکی از آخرین چهره های مخالف روسیه که بازداشت نشده یا از کشور گریخته است، رویزمان 60 ساله، “به ایستگاه پلیس برده شد.” خبرگزاری های نووستی

انتظار می رود مقامات تصمیم بگیرند که آیا او در بازداشت اداری قرار می گیرد یا خیر.

به گفته رسانه های محلی، رویزمان به ظن به اشتراک گذاشتن نشریه بنیاد ضد فساد الکسی ناوالنی در VKontakte، نسخه روسیه فیس بوک، در ماه می 2022 دستگیر شد.

بنیاد ناوالنی توسط مقامات به عنوان یک سازمان “افراطی” معرفی شده است که آن را در سال 2021 منحل کردند.

وکیل او این اتهام را رد کرد و گفت که رویزمن هرگز در VK حساب شخصی نداشته و هیچ ارتباطی با گروهی که سند با آن به اشتراک گذاشته شده است، نداشته است.

اپوزیسیون ضعیف روسیه اکنون در هم شکسته شده است

رویزمان پیش از این در ماه اوت، قبل از آزادی مشروط، در انتظار محاکمه پس از متهم شدن به “بی اعتبار کردن ارتش” از طریق انتقاد از تهاجم تمام عیار مسکو به اوکراین، بازداشت شده بود.

پیش از آن، او پیش از این سه بار به دلیل انتقاد صریح خود از تجاوز به اوکراین جریمه شده بود.

اپوزیسیون روسیه که توسط امواج قبلی سرکوب نابود شده بود، از فوریه 2022 وجود نداشت.

گمان می‌رود که تعداد معدودی از منتقدان برجسته ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور ولادیمیر پوتین مهاجرت کرده یا قبلاً زندانی شده‌اند.

اخیرا، ایلیا یاشین، رهبر جنبش اپوزیسیون سولیدارنوست به دلیل محکومیت جنگ به هشت سال و نیم زندان محکوم شد. یکی دیگر از چهره های کلیدی مخالف، ولادیمیر کارا مورزا، به اتهامات مشابه محاکمه می شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

صنعت آبزی پروری استرالیا فراتر از پودر ماهی است تا پایداری را بهبود بخشد | کوئینزلند

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، صنعت رو به رشد آبزی …