جرمی هانت از اعطای حقوق بازنشستگی دفاع می کند در حالی که حزب کارگر متعهد می شود آن را لغو کنند | بودجه 2023

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

حزب کارگر متعهد شده است که در صورت پیروزی در انتخابات عمومی بعدی، مالیات یک میلیارد پوندی صدراعظم بر حقوق بازنشستگی را برای 1 درصد ثروتمندترین افراد، لغو کند، زیرا جرمی هانت از تصمیم خود برای لغو کمک هزینه بازنشستگی مادام العمر دفاع کرد.

صدراعظم در سایه، ریچل ریوز، گفت که حزب کارگر به دنبال آن است که هفته آینده رای گیری عوام را در مورد این تصمیم اجباری کند، که منتقدان معتقدند این تصمیم به ثروتمندترین افراد اجازه می دهد تا مبلغ نامحدودی را در صندوق های بازنشستگی خود بگذارند، که سپس می تواند بدون اینکه به وارثان آنها منتقل شود. پرداخت مالیات بر ارث

هانت در بودجه روز چهارشنبه خود گفت که این اقدام از بازنشستگی زودهنگام مشاوران پزشکی از NHS جلوگیری می کند زیرا قوانین بازنشستگی فعلی به این معنی است که ارزش ادامه کار را ندارد.

دفتر مسئولیت بودجه تخمین زده است که – همراه با افزایش کمک هزینه سالانه معاف از مالیات مستمری، از 40000 پوند به 60000 پوند – باعث افزایش اشتغال 15000 کارگر خواهد شد.

اما ریوز گفت که یک دولت کارگری کمک هزینه مادام العمر را بازگرداند و یک طرح هدفمند برای پزشکان ایجاد خواهد کرد به جای اینکه “رایگان برای همه افراد ثروتمند” مجاز باشد.

وی افزود: «در زمانی که خانواده‌ها در سراسر کشور با افزایش صورت‌حساب، هزینه‌های بالاتر و دستمزدهای منجمد مواجه هستند، این هدیه طلایی اولویت اشتباه در زمان نامناسب برای افراد اشتباه است.

به همین دلیل است که یک دولت کارگر این حرکت را معکوس خواهد کرد. ما از صدراعظم و دولت محافظه‌کار می‌خواهیم دوباره فکر کنند.»

هانت در پاسخ به انتقادات روز پنجشنبه، حزب کارگر را متهم کرد که موضع خود را «یک شبه» تغییر داده است. او استدلال کرد که وزیر بهداشت سایه، وس استریتینگ، خواستار برداشتن سقف بازنشستگی در سپتامبر گذشته شده بود.

“به نظر می رسد او یک شبه نظر خود را در مورد آن تغییر داده است. او گفت که این دیوانه است و خلاص شدن از شر آن کلاه جان انسان ها را نجات می دهد. “خب، او در سپتامبر وقتی این را گفت درست می گفت.”

خیابان در توییتر مقابله کرد که حزب کارگر خواستار “اقدامی در مورد حقوق بازنشستگی پزشکان” شده بود، نه “خرج بزرگی برای ثروتمندترین ها که 835 میلیون پوند در سال هزینه دارد”.

هانت در پاسخ به سوالی در اسکای نیوز که آیا NHS به جای مشاورانی که بیش از 100000 پوند درآمد دارند، به پرستاران بیشتری نیاز دارد، گفت: «ما به پرستاران بیشتری نیاز داریم و پرستاران بیشتری را در NHS استخدام می کنیم. اما بله، من فکر می کنم اگر با کسی در NHS صحبت کنید، آنها خواهند گفت که ترک نیروی کار به دلیل قوانین بازنشستگی مشکل بزرگی است.

در سخنرانی در برنامه امروز رادیو بی بی سی 4، هانت از هانت پرسیده شد که آیا ارزش های اشتباهی را نشان می دهد تا معافیت مالیاتی زیادی به افراد بسیار ثروتمند بدهد. او پاسخ داد: «بسیاری از پزشکان هستند که نگران افزایش سقف بازنشستگی خود هستند و از گرفتن ساعات اضافی منصرف می‌شوند. بنابراین فقط اعداد و ارقام نیستند که در واقع سقف بازنشستگی را افزایش می‌دهند، بلکه فکر نمی‌کنم این ارزش‌های اشتباهی برای حمایت از NHS ما باشد.»

دکتر ویشال شارما، متخصص قلب و رئیس کمیته بازنشستگی انجمن پزشکی بریتانیا، گفت که معافیت مالیاتی در تعداد کارکنانی که از NHS خارج می شوند، تفاوت خواهد داشت.

شارما به صبحانه بی بی سی گفت که تعداد مشاوران بیمارستانی که بازنشسته شده بودند سه برابر شده است، در حالی که تعداد پزشکان عمومی در دهه گذشته چهار برابر شده است.

“ما به سمت نوعی پرتگاه می رویم که در آن تعداد زیادی قرار بود به آنجا بروند مگر اینکه اوضاع تغییر کند. بنابراین، خوشحالیم که صدراعظم به نگرانی های ما گوش داده و در واقع اقدامات قاطعی انجام داده است.»

بودجه 2023: جرمی هانت مراقبت از کودکان، حقوق بازنشستگی و از کارافتادگی را بازسازی می کند – نکات برجسته ویدیویی

با این حال، تورستن بل، مدیر اجرایی اندیشکده بنیاد رزولوشن، گفت که صدراعظم اساساً خدمات عمومی را نادیده گرفته است و آنها را با «برنامه‌های خرج غیرقابل قبولی سخت» مواجه کرده و در عین حال به ثروتمندترین ها کمک می‌کند. او گفت: «هرچه بیشتر به این سیاست فکر کنید، بدتر است.

هانت با اشاره به تغییراتی در مراقبت از کودکان که از سپتامبر 2025 30 ساعت رایگان به والدین شاغل زیر 5 سال می دهد، این بودجه برای والدین کودکان خردسال بیشتر از رای دهندگان بزرگتر انجام شده است. صدراعظم به اسکای نیوز گفت.

از هانت در برنامه امروز پرسیده شد که آیا این برنامه‌ها «مربا برای پس فردا» هستند، زیرا تا سپتامبر 2025 به طور کامل برای همه افراد زیر 5 سال شروع نمی‌شوند، در حالی که «جاه طلبی» برای ارائه مراقبت‌های بیشتر برای کودکان در مدارس در سال 2026 اجرا می شود.

هانت گفت که این یک “سرمایه گذاری عظیم” حدود 5 میلیارد پوند در سال و “بزرگترین گسترش مراقبت از کودکان در طول زندگی من” بود.

این بدان معناست که ما به تعداد زیادی پرستار اضافی، تعداد زیادی مکان اضافی برای مهد کودک نیاز خواهیم داشت. بسیاری از حمایت های اضافی در مدارس برای پیشنهاد بسته بندی، “او گفت. “ما می دانیم که اگر شما در حال ایجاد یک تغییر بلندپروازانه مانند این هستید، زمان می برد و به همین دلیل است که باید آن را در مراحل انجام دهیم.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اوون ویلیامز از Ospreys: “راگبی بدترین چیزی است که از زمانی که حرفه ای بوده ام آن را دیده ام” | ماهی‌خواران

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، تیدر اینجا افراد کمی هستند که …