به گفته thinktank | جرمی هانت به جای کمک به افراد در کار، به ثروتمندان کمک می کند بودجه 2023

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک اندیشکده اقتصادی برجسته هشدار داده است که اعطای حقوق بازنشستگی بزرگ جرمی هانت برای 1 درصد ثروتمندترین افراد ممکن است تأثیری بر افزایش تعداد افراد شاغل نداشته باشد، در حالی که روزنه ای را برای اجتناب از مالیات بر ارث باز می کند.

مؤسسه مطالعات مالی گفت که اقدام غافلگیرکننده در بودجه صدراعظم «احتمالاً نقش مهمی در افزایش تعداد افراد شاغل بازی نخواهد کرد.

پل جانسون، مدیر IFS، گفت: «ناامیدکننده بود که دیگر جنبه‌های بیش از حد سخاوتمندانه مالیات بر بازنشستگی – به ویژه آزادی کامل از مالیات بر ارث – مهار نشدند.

فقدان هرگونه استراتژی منسجم در اینجا عمیقاً ناامید کننده است. فراموش نکنید که این تغییرات عمدتاً عقب‌نشینی از تغییراتی است که همین چند سال پیش توسط این دولت انجام شد.»

هانت در تلاشی برای تشویق کارگران ماهر مسن به عدم بازنشستگی زودهنگام، اعلام کرد که قصد دارد سقف یک میلیون پوندی پس‌انداز بازنشستگی معاف از مالیات را لغو کند. با توجه به تلاش کارفرمایان برای استخدام کارکنانی که مانع از اقتصاد می شود، او استدلال کرد که این تغییر به ویژه پزشکان NHS را از ترک کار منصرف می کند.

حزب کارگر هشدار داد که اعطای مالیات تنها به نفع یک درصد از ثروتمندترین افراد خواهد بود، در حالی که قول داده بود که تصمیم صدراعظم برای لغو کمک هزینه مادام العمر مستمری بازنشستگی را لغو کند.

IFS در حکم خود در مورد بودجه گفت: «غیرقابل قبول» است که دولت استدلال کند که نمی‌تواند دستمزد بخش دولتی را به دلایل مقرون به صرفه افزایش دهد.

جانسون گفت: «شما نمی توانید دستمزد معلمان، پرستاران و کارمندان دولت را چه به صورت واقعی و چه نسبت به بخش خصوصی، بدون عواقب برای استخدام، حفظ و ارائه خدمات کاهش دهید. “پول را باید از جایی پیدا کرد.”

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

IFS گفت: «برخی عناصر از یک استراتژی معقول برای حمایت از رشد» در بودجه وجود دارد، از جمله تمرکز صدراعظم بر بازگرداندن افراد بیشتر به کار. با این حال، پیشنهاد کرد که گسترش حمایت از مراقبت از کودکان توسط دولت تأثیر «بسیار نامشخص» بر عرضه نیروی کار خواهد داشت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …