سرباز روسی که به قتل یک غیرنظامی اوکراینی اعتراف کرد به دلیل “اخبار جعلی” زندانی شد | روسیه

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک سرباز روسی که سال گذشته به قتل یک غیرنظامی در اوکراین اعتراف کرد، توسط دادگاه نظامی در شرق دور روسیه به اتهام انتشار “اخبار جعلی” درباره ارتش به پنج سال و نیم زندان محکوم شد.

دانیل فرولکین، 21 ساله، در مصاحبه ای با خبرگزاری مستقل ایستوریز در آگوست گذشته، گفت که او یک مرد غیرنظامی را در آندریوکا، روستایی در نزدیکی کیف که مدت کوتاهی پس از آغاز تهاجم توسط نیروهای روسی اشغال شده بود، به ضرب گلوله کشت.

به او می‌گویم: «زانو بزن.» و من فقط یک گلوله به پیشانی او زدم. فرولکین در گفتگوی تلفنی که توسط این نشریه منتشر شد به ایستوریز گفت یک نفر را کشت.

iStories مرد کشته شده را روسلان یارمچوک 47 ساله معرفی کرد.

فرولکین افزود: “من، یک سرباز ارتش از واحد نظامی 51460، سرباز درجه یک نگهبان، فرولکین دانیل آندریویچ، به تمام جنایاتی که در آندریوکا مرتکب شدم، تیراندازی به غیرنظامیان، دزدی از غیرنظامیان، گرفتن تلفن های آنها اعتراف می کنم.”

به گزارش بی بی سی، حداقل 40 نفر از حدود 1000 نفر ساکن آندریوکا در جریان اشغال روسیه که تا آوریل ادامه داشت، کشته شدند.

فرولکین بخشی از تیپ 64 موتور تفنگ، یک واحد بدنام مستقر در منطقه خاباروفسک بود که به ارتکاب جنایات جنگی در بوچا متهم شده است.

ولادیمیر پوتین قبلاً عنوان افتخاری “نگهبان” را به تیپ 64 تفنگ موتوری اعطا کرده بود و این واحد را به دلیل “قهرمانی و شجاعت بزرگ” ستایش کرده بود.

فرولکین اولین سرباز شناخته شده ای است که پس از اعتراف به قتل غیرنظامیان توسط روسیه محکوم شد. این اقدام به طور گسترده به عنوان راهی برای جلوگیری از صحبت کردن سایر نیروهای نظامی دیده می شود.

مسکو به‌رغم گزارش‌های دست اول روزنامه‌نگاران و گروه‌های حقوق بشر، بارها دست داشتن نیروهایش در نقض حقوق بشر در اوکراین را رد کرده است.

از زمان شروع جنگ، کرملین مجموعه‌ای از قوانین سخت‌گیرانه را تصویب کرده است که انتشار اطلاعاتی را که در تضاد با روایت رسمی مسکو در مورد عملیات نظامی به اصطلاح ویژه است را با حداکثر 15 سال زندان مجازات می‌کند.

روز سه‌شنبه، دومای ایالتی به تصویب اصلاحیه‌ای رأی داد که بر اساس آن افرادی که به جرم بی‌اعتبار کردن گروه‌های «داوطلب» که در اوکراین می‌جنگند، مجازات می‌شوند، لایحه‌ای که به‌طور گسترده دیده می‌شد منتقدان گروه مزدور واگنر را هدف قرار می‌دهد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

راهنمای تقریبی پیامدهای انتخاباتی اگر ترامپ متهم شود

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، بسیاری از مردم معتقدند که من پیش …