قطار باری حامل مواد خطرناک در آریزونا از ریل خارج شد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مقامات می گویند یک قطار باری حامل مواد خطرناک عصر چهارشنبه در غرب آریزونا، نزدیک مرز این ایالت با کالیفرنیا و نوادا از ریل خارج شد.

تاپاک، آریزونا — به گفته یک مقام مسئول، یک قطار باری حامل مواد خطرناک عصر چهارشنبه در غرب آریزونا، نزدیک مرز این ایالت با کالیفرنیا و نوادا از ریل خارج شد.

آنیتا مورتنسن، سخنگوی کلانتری شهرستان موهاو، گفت که قطار در نزدیکی شهر تاپاک از ریل خارج شد و افزود که وی از هرگونه ریزش یا نشتی مطلع نیست.

مورتنسن گفت که خروج از ریل در نزدیکی پست 9 بین ایالتی 40 رخ داد که یک منطقه روستایی و غیر مسکونی در 20 مایلی (32 کیلومتری) شمال شهر دریاچه هاواسو است.

مورتنسن گفت که او هیچ جزئیاتی در مورد تعداد واگن های قطار یا موادی که هنگام خروج از ریل حمل می کرد، ندارد. هیچ آسیبی گزارش نشده است.

او گفت که کلانتری به هیئت ملی ایمنی حمل و نقل و شرکت راه آهن BNSF، دو نهادی که به گفته او به این حادثه پاسخ خواهند داد، اطلاع داده است.

هیچ‌کدام بلافاصله به درخواست‌ها برای اظهارنظر در چهارشنبه شب پاسخ ندادند.

این حادثه چند هفته پس از آن رخ می دهد که یک قطار باری در شرق فلسطین، اوهایو از ریل خارج شد و باعث شعله ور شدن آتش و تخلیه صدها نفر شد. قطار از مدیسون، ایلینوی، به سمت کانوی، پنسیلوانیا در راه بود.

مقاماتی که به دنبال جلوگیری از یک انفجار غیرقابل کنترل بودند، عمدا وینیل کلرید سمی را از پنج واگن ریلی آزاد کردند و سوزاندند و شعله های آتش و دود سیاه را به آسمان فرستاد. این امر باعث شد تا مردم در مورد تأثیرات بالقوه سلامتی سؤال کنند، حتی در حالی که مقامات معتقد بودند که تمام تلاش خود را برای محافظت از مردم انجام می دهند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

واتیکان می گوید که پاپ فرانسیس پس از بستری شدن در بیمارستان به دلیل مشکلات تنفسی به تدریج بهبود می یابد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، واتیکان می گوید که پاپ فرانسیس …