انتقاد کانتاس به دلیل طرح اعتباری “ناعادلانه” کووید علیرغم تمدید 12 ماهه | کانتاس

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

علیرغم تمدید مهلت مشتریان برای استفاده از اعتبارات تا 12 ماه، کانتاس و جت استار به دلیل طرح اعتباری “ناعادلانه” کووید مورد انتقاد قرار می گیرند.

خطوط هوایی روز پنجشنبه اعلام کردند که به مشتریان خود 12 ماه دیگر فرصت می دهند تا از اعتبارات کووید، حمل و نقل ناشی از لغو گسترده و بسته شدن مرزها که در طول همه گیری رخ داد استفاده کنند.

اعتبارات از سال 2020 سه بار تمدید شده است، با تمدید فعلی برای اطمینان از استفاده مشتریان از اعتبار باقی مانده خود برای سفرهای داخلی یا بین المللی تا 31 دسامبر 2023.

مشتریان تا دسامبر 2024 فرصت دارند تا سفر خود را تکمیل کنند، با تجزیه و تحلیل اخیر نشان می دهد که 800 میلیون دلار اعتبار Covid هنوز در اختیار مشتریان کانتاس و جت استار است.

در مجموع 76٪ از اعتبارات کمتر از 500 دلار ارزش دارند، در حالی که 24٪ بین 500 تا 5000 دلار ارزش دارند. ارزش کمتر از 1% بیش از 5000 دلار است.

Markus Svensson، مدیر ارشد مشتریان گروه کانتاس، گفت که هر دو شرکت هواپیمایی در تلاش هستند تا دسترسی مشتریان به اعتبارات را آسان‌تر کنند.

ما به معنای واقعی کلمه میلیون ها رزرو داشتیم که طی چندین موج قرنطینه و بسته شدن مرزها لغو شدند.

«هیچ شرکت هواپیمایی سیستم‌هایی نداشت که برای مدیریت آن به روشی یکپارچه طراحی شده باشد و ما متوجه می‌شویم که در نتیجه برای برخی از مشتریان ناامید شده است.

“هدف اصلی ما این است که همه کسانی که اعتبار Covid دارند بتوانند از آن به خوبی استفاده کنند، به همین دلیل است که ما یک تمدید نهایی تاریخ انقضای سفر را تا 12 ماه انجام می دهیم.”

اما انتشار این اعتبارات با انتقاداتی مواجه شد و گروه حامی مصرف کننده Choice گفت که سیستم اعتباری “هنوز ناعادلانه” است.

این سیستم می‌گوید این سیستم فقط به مشتریان اجازه می‌دهد از اعتبارات برای پروازهایی با ارزش مشابه یا بیشتر استفاده کنند، اما نه برای چیزهای ارزان‌تر.

پاتریک ویرت، رئیس سیاست و روابط دولتی در Choice، گفت که جایزه Shonky سال 2022 را به کانتاس برای این سیستم اعطا کرده است که “مشتریان را بارها و بارها ناامید کرده است”.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

خشم شدید عمومی در پاسخ به وضوح تأثیری بر خطوط هوایی داشته است – اما کارهای بیشتری برای انجام دادن همه اعتبارات برای همه مصرف کنندگان وجود دارد.

برخی از اعتبارات پرواز کانتاس را فقط می توان برای رزرو با ارزش معادل یا بیشتر استفاده کرد – بنابراین اگر اعتبار پرواز 300 دلاری دارید، نمی توانید از آن برای رزرو پرواز 290 دلاری استفاده کنید. این به وضوح ناعادلانه است.

«مشتریان کانتاس همچنین اغلب شکایت می‌کنند که وقتی در همان مسیر برای رزرو مجدد پرواز می‌روند، هنگام استفاده از اعتبار باید به میزان قابل توجهی بیشتر از هزینه پرواز اصلی بپردازند.»

در آوریل 2022، Choice شکایتی به ACCC درباره محدودیت‌های قوانین بازخرید اعتبار کانتاس ارائه کرد.

کانتاس در شش ماه گذشته یکی از مشاغلی بود که در ثبت شکایات تجارت منصفانه نیوساوت ولز در مورد مشاغل مورد شکایت قرار گرفت.

ویرت گفت اعتبارات باید در اجرای آنها ساده شود و به مشتریان امکان انعطاف پذیری بیشتری را بدهد.

او گفت: «اعتبار پرواز باید مانند کارت هدیه کار کند. مردم باید این انتخاب را داشته باشند که اعتبارات را به افراد دیگر منتقل کنند و همچنین اعتبارات را بر روی تعدادی از معاملات تقسیم کنند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

شرکت‌های آب در انگلیس با جریمه‌های سخت‌تر تحت طرح «آلای‌دهنده‌ها بپردازند» مواجه می‌شوند | خدمات رفاهی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، شرکت های آب در انگلیس …