موارد کووید در نیوساوت ولز با «لحافی تکه تکه‌ای» از انواع مختلف | سلامتی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

نیو ساوت ولز افزایش موارد کووید-19 را تجربه می کند، به طوری که یک متخصص هشدار داد که داده ها نشانه های اولیه یک موج جدید با “لحافی تکه تکه” از انواع مختلف را نشان می دهد.

NSW Health 8032 مورد کووید را در هفته منتهی به شنبه ثبت کرد که نسبت به هفته قبل 9.2 درصد افزایش داشت.

در آخرین گزارش خود، NSW Health خاطرنشان کرد که موارد “به افزایش خود ادامه داده اند” و اکنون “گروهی از انواع مختلف در گردش هستند”.

به گفته NSW Health، ارائه‌های بخش اورژانس برای کروناویروس‌هایی که نیاز به پذیرش داشتند، از 130 هفته قبل به 110 کاهش یافت. در آن هفته 29 مورد مرگ ناشی از کووید گزارش شد، اگرچه NSW Health گفت که ممکن است در هفته ای که گزارش شده است اتفاق نیفتاده باشد.

پروفسور الکس مارتینیک، اپیدمیولوژیست در دانشگاه سیدنی، گفت که داده‌ها نشانه‌های اولیه موج کووید را نشان می‌دهد، احتمالاً با یک «لحاف تکه تکه‌ای» از انواعی که همگی در خانواده Omicron قرار دارند. اما او گفت که تاکنون تنها یک افزایش جزئی در داده ها مشاهده شده است.

مارتینیک گفت: «ما امواج جدیدی را به دلایل مختلفی مشاهده می‌کنیم: انواع جدیدی که بهتر می‌توانند از ایمنی ناشی از واکسن و عفونت فعلی ما فرار کنند و همچنین محافظت در برابر واکسن یا عفونت کاهش می‌یابد.

پروفسور پیتر کولینیون، میکروبیولوژیست در دانشگاه ملی استرالیا، گفت: اگر موج دیگری پدیدار شود، با توجه به اینکه اکثر استرالیایی‌ها واکسینه شده‌اند و قبلاً به ویروس مبتلا شده‌اند، به اندازه موج‌هایی که در دو سال گذشته تجربه کرده‌اند، بد نخواهد بود.

کولینیون گفت: “ما در موقعیت بسیار بهتری نسبت به دو سال پیش هستیم، اما هنوز از جنگل خارج نشده ایم.”

به گفته NSW Health، افزایش موارد در حالی رخ می دهد که NSW همچنین افزایش موارد آنفولانزا و ویروس سنسیشیال تنفسی (RSV) را تجربه می کند، که هر دو در پاییز و زمستان رایج هستند.

هفته گذشته 603 نفر به آنفولانزا مبتلا شدند که نسبت به هفته قبل 29.1 درصد افزایش داشته است. همچنین 572 مورد RSV گزارش شد، در مقایسه با 336 مورد سه هفته قبل.

پروفسور تری نولان، رئیس گروه تحقیقاتی واکسن و ایمن سازی در مؤسسه دوهرتی، گفت که فصل آنفولانزا با موج کووید همراه است، به ویژه برای افرادی که آسیب پذیر هستند یا در برابر هر دو ویروس ایمن نشده اند.

وی گفت: بحث در مورد ابتلا به آنفولانزا و همچنین واکسن کووید-19 امسال نیز مانند سال های گذشته قوی است.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

ماه گذشته، دولت پنجمین واکسن کووید را در اختیار هر استرالیایی بالای 18 سال قرار داد که دوز تقویت کننده قبلی عفونت آن ها 6 ماه پیش یا بیشتر بود.

طبق گفته گروه مشاوره فنی استرالیا در زمینه ایمن سازی، دوز پنجم برای افراد بالای 65 سال و افراد 18 تا 64 سال که در صورت ابتلا به کووید در معرض خطر بیماری شدید هستند، توصیه می شود.

نولان گفت که تقویت کننده ترجیحی ویژه Omicron، Pfizer bivalent BA.4/5، قرار است این هفته در استرالیا در دسترس قرار گیرد.

او گفت: «افسران بهداشت می‌گویند بهترین واکسنی است که می‌توان به آن دست پیدا کرد، که درست است، اما مردم باید بتوانند جدیدترین آنها، BA.4/5 را دریافت کنند».

آبان نیوز استرالیا برای اظهار نظر در مورد اینکه آیا واکسن در حال حاضر موجود است یا خیر، با اداره بهداشت فدرال تماس گرفت.

استرالیایی ها می توانند دوز واکسن آنفولانزا را در یک بازو و واکسن کووید را در دست دیگر دریافت کنند. هنوز هیچ واکسنی برای RSV وجود ندارد، اما نولان گفت که ممکن است در چند سال آینده واکسنی وجود داشته باشد.

نولان گفت که آزمایشات بالینی برای واکسیناسیون علیه آنفولانزا و کووید در یک واکسن در حال انجام است، اما هنوز هیچ واکسنی مجاز وجود ندارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …