گرجی های طرفدار اتحادیه اروپا “شیطان پرست” نیستند. ما برای آینده خود می جنگیم

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

نظرات بیان شده در این مقاله متعلق به نویسنده است و به هیچ وجه بیانگر موضع تحریریه یورونیوز نیست.

در هفته گذشته، جهان شاهد دو تصویر قدرتمند از گرجستان بود.

یکی بسیاری را پر از امید کرد و قدرت واقعی ایمان به آزادی را نشان داد.

دیگری تصویری از نفرت بود، تصویری که ممکن است باعث نگرانی و ترس در همه کسانی شود که خطرات اقتدارگرایی را می بینند.

هر دوی این تصاویر شامل پرچم اروپا بود.

عشق یک گرجستان اروپایی در مقابل نفرت ضد اروپایی

هفته گذشته، هنگامی که ده‌ها هزار معترض به خیابان‌های تفلیس ریختند تا علیه آنچه تلاش آشکار یک طرف برای حفر خندق بین گرجستان و اتحادیه اروپا بود، یک زن در حالی که پرچم را با افتخار در دست داشت، ایستاد و با آن مبارزه کرد. ماشین های آب پاش که علیه معترضان مسالمت آمیز استفاده می شد.

او یکی از بسیاری بود که با عشق به یک گرجستان اروپایی تحت تأثیر قرار گرفت و هیچ ترسی در دفاع از اصول خود احساس نکرد.

تصویر دیگر روز سه شنبه اتفاق افتاد.

جمعیت بسیار کمتری مطمئن شدند که ضد اروپایی بودن آن شنیده می شود، پرچم اروپا را که در جلوی پارلمان در اهتزاز بود، پایین آوردند و آن را سوزاندند.

آنها بخشی از جنبش محافظه‌کار رادیکال، یک گروه طرفدار روسیه بودند که قبلاً مسئول قتل عام ضد دگرباشان جنسی در تفلیس در ژوئیه 2021 بود و دارای روابط روشنی با مقامات بود.

فقدان هرگونه واکنش پلیس علیه افرادی که واقعاً قانون را نقض می کردند – سوزاندن پرچم اروپا در گرجستان غیرقانونی است – تفاوت شدید در نحوه واکنش مقامات به هر دو رویداد را نشان داد.

بیل ماموران خارجی تهدید کرد که به مسیر گرجستان در اتحادیه اروپا پایان خواهد داد

آنچه که ما در لایحه نمایندگان خارجی بیش از همه از آن می ترسیدیم، در آنجا نهفته است، که پارلمان می خواست با ترفندهای رویه ای و در برابر مخالفت شدید همه کسانی که به دموکراسی گرجستان اهمیت می دادند، عجله کند.

همه ما می دانستیم که این ربطی به «جلوگیری از نفوذ خارجی» ندارد. اگر چنین بود، امروز با گروه‌های آشکارا طرفدار روسیه که تلاش می‌کنند ما را از غرب دور کنند، سر و کار نداشتیم.

این لایحه چیزی نبود جز اهرمی از طرف یک حزب برای کنترل سازمان های غیر دولتی و رسانه های مستقل و با انجام این کار، پایان دادن به مسیر اروپایی گرجستان.

هیچ منطق و نیازی پشت این لایحه نبود و جامعه بین‌المللی قبل از رأی‌گیری به طور گسترده آن را محکوم کرد.

البته، اعتراضات زمانی که ائتلاف حاکم بر رویای گرجستان مجبور به کناره گیری شد و به مخالفان اجازه داد لایحه عوامل خارجی را لغو کند، به پیروزی بزرگی دست یافت.

اما آن‌هایی از ما که سال‌ها وعده‌های شکست خورده را پشت سر گذاشته‌ایم – اصلاحات انتخاباتی شکست خورده ۲۰۱۹، توافق شکست‌خورده ۸ مارس ۲۰۲۰، توافق‌نامه لغو شده چارلز میشل ۲۰۲۱ – می‌دانیم که این پیروزی تنها در صورتی موقتی خواهد بود که محافظان خود را ناامید کنیم.

سخنان ضد اروپایی نخست وزیر احساسات طرفدار روسیه را تشدید کرد

روز یکشنبه، ایراکلی گاریباشویلی، نخست وزیر گرجستان به تلویزیون رفت و به آتش لفاظی های ضد اروپایی دامن زد.

او معترضان را “شیطان پرست” خواند، او مدعی شد که پارلمان اروپا به دنبال آغاز جنگ در گرجستان است و او شرکای ما را به فساد متهم کرد.

بیایید در اینجا واضح بگوییم: گرجستان هرگز دوستی به این اندازه قابل اعتماد، شریکی به ثبات اتحادیه اروپا ندیده است و هویت ملی ما به این معنی است که هر نسلی مسئولیت دارد برای آینده خود در خانواده اروپایی مبارزه کند.

سخنان او سخنان مردم گرجستان نبود.

جشن با احتیاط تنها چیزی بود که می توانستیم به آن امیدوار باشیم که این لایحه سقوط کرد. اکنون، ما تهدید یک گروه طرفدار روسیه را جسور شده توسط دولت می بینیم که ممکن است به دنبال بی ثبات کردن و القای نفرت باشد.

تنها امیدی که داریم این است که لفاظی آنها بر سر زبان ها بیفتد.

گرجستان قبلاً در خط مقدم همگرایی اروپایی قرار داشت. اکنون پس از رد شدن از نامزدی اتحادیه اروپا، اوکراین و مولداوی را پشت سر گذاشت.

ما در پایان سال 2022 شانس دیگری داشتیم، اما هیچ یک از اصلاحاتی که کمیسیون اروپا خواسته بود محقق نشد.

سیاستمداران نسل بعدی را مدیون آینده ای کاملا اروپایی هستند

یک دولت واقعی طرفدار اروپا درخواست هر یک از شرکای غربی را برای مراقبت از سلامت رئیس جمهور سابق خود، میخائیل ساکاشویلی، با اجازه دادن به او برای درمان در خارج رد نمی کند.

یک دولت واقعی طرفدار اروپا روزنامه نگارانی مانند نیکا گوارامیا را در زندان نگه نمی دارد.

این امر وابستگی اقتصادی کشور به روسیه را افزایش نخواهد داد.

این کشور هیچ هشداری از سوی ایالات متحده در مورد کمک به روسیه برای دور زدن تحریم ها دریافت نخواهد کرد.

یک دولت واقعی طرفدار اروپا سازمان‌های جامعه مدنی، رسانه‌ها و گروه‌های جوانان را شیطانی نمی‌داند و در کنار اوکراین می‌ایستد، درست مانند اوکراین در کنار گرجستان در سال 2008.

در گرجستان، نسل بعدی از آینده ملت دفاع کرد، نسلی که اتحاد جماهیر شوروی برای آن چیزی جز یک فصل تاریک در کتاب های تاریخ نیست.

برای آن نسل، هر سیاستمدار گرجستانی این مسئولیت را بر عهده دارد که خانه ما را محکم تر و محکم تر با اروپا ترک کند.

لوان خابیشویلی نماینده پارلمان گرجستان و رئیس جنبش ملی متحد است.

در یورونیوز، ما معتقدیم که همه دیدگاه ها مهم هستند. با ما در view@euronews.com تماس بگیرید تا پیشنهادات یا موارد ارسالی را ارسال کنید و بخشی از گفتگو باشید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

شاید دوباره سال 2008 نباشد – اما این آشفتگی بانکی بدون خطر نیست | ریچارد پارتینگتون

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، سیبازارهای مالی پرشتاب، عجله سپرده گذاران …