اوکراین خواستار تجهیزاتی از شرکا برای کمک به مین زدایی حدود 2.5 میلیون هکتار زمین است

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

کشاورزان در اوکراین با چالش مهم مین زدایی مزارع خود قبل از شروع فصل کاشت روبرو هستند. پس از عقب راندن نیروهای روسیه توسط نیروهای اوکراینی، منطقه خرسون در جنوب شرقی اوکراین میزبان هزاران هکتار زمین کشاورزی است که پر از وسایل منفجر نشده است.

با این حال، برای بسیاری، این رشته ها به عنوان منبع اصلی درآمد آنها عمل می کند.

میخایلو، یک راننده تراکتور، گفت که وقتی مزارع خود را شخم می‌زند، مرتباً دستگاه‌های منفجر نشده را پیدا می‌کند. چهار روز طول کشید تا او زمین 250 هکتاری خود را بازرسی کرد، در حالی که اوله اوشکالو، کارگر مزرعه ای از پوتمکینو، گفت که روستای او تحت اشغال و به طور مداوم توسط گلوله های روسیه بمباران شده است.

اوشکلو تصریح کرد: بدون گواهی مین زدایی به میدان نخواهیم رفت، زیرا مردم در روستای همجوار منفجر شده اند، یک کشاورز به فکر مین زدایی خودش افتاد و با مین یاب به آنجا رفت. .

ساکنان روسی در مزرعه زندگی می کردند، آنها ماشین آلات را برچیده و غارت کردند و همچنین گندم را در آشیانه نابود کردند.

او افزود: “میدان برای ما همه چیز است. حتی برای ما… ما مسئول 150 سهامدار هستیم. ما باید به این افراد اجاره بدهیم. خوب، امسال ما چیزی نخواهیم داد – فورس ماژور، جنگ.”

مهندسان رزمی به درخواست مردم محلی برای مین زدایی زمین آماده هستند و یک مین ضد تانک را در میدانی در منطقه میکولایف کشف کردند.

آندری لیتوینوف، کشاورز دیگری گفت: “ما سعی کردیم این کار را به تنهایی و با کمک بچه ها در اوقات فراغت خود انجام دهیم. ما حدود 300 اتهام را پیدا کردیم که بچه ها آنها را جمع آوری، حذف و منفجر کردند.”

در Kherson، آنها هنوز کار خود را آغاز نکرده اند زیرا اولویت پاکسازی مواد منفجره از زیرساخت های حیاتی است.

حدود دو و نیم میلیون هکتار از زمین های کشاورزی در اوکراین باید از نظر مواد منفجره بازرسی شود. 800 هزار مورد از آنها برای کاشت در اولویت هستند. اما مین زدایی انبوه نیازمند تجهیزات ویژه ای است که کشور از شرکای بین المللی نیاز دارد.

تا پایان مارس 2023، کارشناسان پیش بینی می کنند که یک سوم مزارع مین گذاری شده در مناطق میکولایف، خرسون و خارکف پاکسازی و کاشته خواهند شد.

کشاورزان در Kherson می توانند حدود 30 درصد از زمین های کشاورزی خود را در مناطق آزاد شده در ساحل راست رودخانه Dnipro بکارند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

خانواده مدیری که خودکشی کرد، می‌گوید رژیم دولت «به‌طور مرگ‌بار ناقص است». آفستد

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، خانواده مدیر مدرسه روث پری …