قانونگذاران کنتاکی برای تکمیل لایحه تراجنسیتی ها تلاش می کنند

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

فرانکفورت، کی. قانون‌گذاران جمهوری‌خواه در کنتاکی تلاش کردند تا لایحه‌ای را برای محدود کردن مراقبت‌های تأییدکننده جنسیت برای خردسالان به پایان برسانند، زیرا اختلافات داخلی تلاش آنها را برای شکستن ضرب‌الاجل پنج‌شنبه برای تکمیل پیشنهاد گسترده‌ای که توسط برخی صداهای بیرونی در حزبشان محکوم شده بود، پیچیده‌تر کرد.

مجلس سنا چهارشنبه شب با رای‌گیری بی‌سابقه این لایحه را کاهش داد، اما پس از آن که مجلس تحت سلطه جمهوری‌خواهان به دنبال جمع‌بندی مجدد در روز پنجشنبه بود، اقدام به طور ناگهانی متوقف شد. این آخرین روزی است که قانونگذاران تا تشکیل مجدد در اواخر ماه مارس برای دو روز پایانی جلسه امسال تشکیل جلسه خواهند داد. قانونگذاران باید کار روی این لایحه را تا پنجشنبه تکمیل کنند تا بتوانند وتوی احتمالی اندی بشیر فرماندار دموکرات را نادیده بگیرند.

رابرت استیورز، رئیس‌جمهور سنا چهارشنبه شب گفت که نمی‌داند آیا برخی از نسخه‌ها در نهایت تصویب می‌شوند یا نه، و به “نظرات متفاوت” اشاره کرد. این اتاق با 19 رای موافق در برابر 17 به کاهش محدودیت های این لایحه در مورد جوانان تراجنسیتی، خانواده های آنها و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی رای داد.

استیورز به خبرنگاران گفت: «این ساده‌ترین موضوعات موضوعی نیست.

در جلسه ای که مسائل مربوط به جنگ فرهنگی بر آن حاکم بود، ممکن است سرنوشت لایحه تراجنسیتی ها – یا اینکه چه نسخه ای می تواند برنده اجماع باشد – تا اواخر پنجشنبه شب مشخص نشود. رهبران جمهوری خواه همچنین باید اختلافات بین سنا و مجلس نمایندگان را که در آن حزب جمهوری خواه نیز دارای اکثریت فوق العاده است، آشتی دهند.

این موضوع بحث‌های احساسی را از سوی مخالفان لایحه برانگیخته است که آن را تبعیض‌آمیز می‌خوانند و می‌گویند این امر به جوانان تراجنسیتی آسیب می‌زند. روز سه‌شنبه، یک قانون‌گذار سابق کنتاکی گفت که اگر قانون‌گذاران دسترسی به مراقبت‌های پزشکی تایید کننده جنسیت را برای افراد زیر ۱۸ سال ممنوع کنند، نوه‌ی جوانش نیز در میان کسانی خواهد بود که تحت تأثیر قرار خواهند گرفت.

جری میلر، جمهوری خواه که قبلا در مجلس نمایندگان آمریکا خدمت می کرد، به قانونگذاران گفت: «این لایحه کودکان آسیب پذیر را به زندگی دشوارتر از آنچه قبلاً در آن متولد شده اند محکوم می کند. “لطفا اجازه ندهید که حق والدین برای محافظت از فرزندان خود آسیبی جانبی در جنگ های فرهنگی باشد.”

حامیان این لایحه می گویند که آنها در تلاشند تا از کودکان در برابر درمان های تایید کننده جنسیت محافظت کنند که ممکن است بعداً در بزرگسالی پشیمان شوند.

سناتور جمهوریخواه لیندسی تیچنور در جلسه استماع کمیته سنا در روز سه شنبه گفت: “من فکر نمی کنم این لایحه به اندازه کافی قوی باشد.” ما در مورد تغییرات غیرقابل جبران و دائمی در یک کودک صحبت می کنیم. مغز آنها رشد نکرده است… آنها تا زمانی که به آن سن نرسند نمی‌دانند چه عواقبی می‌تواند داشته باشد، و در آن مرحله شما نمی‌توانید کاری را که انجام می‌شود لغو کنید.»

در جدیدترین تغییر، دنی کارول، سناتور جمهوری خواه، اصلاحیه موفقیت آمیزی را در روز چهارشنبه ارائه کرد که نسخه ای را که مجلس تصویب کرده بود، کاهش داد. تحت زبان او، درمان‌های پزشکی جراحی برای جوانان ترنس همچنان ممنوع است، اما برخی از گزینه‌های درمان غیرجراحی با رضایت والدین مجاز خواهند بود. گزینه‌های غیرجراحی مجاز شامل مسدودکننده‌های برگشت‌پذیر بلوغ است.

برای دریافت مراقبت های تایید کننده جنسیت، کودک باید با نارسایی جنسیتی تشخیص داده شود و از یک پزشک و یک ارائه دهنده سلامت روان مراقبت شود.

این اصلاحیه به لایه‌های دیگر لایحه که روز سه‌شنبه توسط کمیته سنا اضافه شده بود، اشاره نکرد. یکی از این موارد به معلمان اجازه می‌دهد از ارجاع دانش‌آموزان تراجنسیتی با ضمایر ترجیحی خود خودداری کنند. همچنین باید به والدین اطلاع داده شود و فرصتی برای مرور مطالب قبل از آموزش محتوای مربوط به تمایلات جنسی در مدرسه فرزندانشان داده شود.

در سطح ملی، قانونگذاران ایالتی در حال تصویب اقدامات گسترده ای علیه افراد دگرباشان جنسی در سال جاری هستند، از لایحه هایی که ورزشکاران ترنس را هدف قرار می دهد و ورزشکاران را درگیر می کند تا مواردی که مراقبت های تایید کننده جنسیت را محدود می کند. در می سی سی پی، فرماندار جمهوری خواه تیت ریوز اخیراً لایحه ای را برای ممنوعیت هورمون های تأیید کننده جنسیت یا جراحی در این ایالت برای افراد کمتر از 18 سال امضا کرد. فرمانداران جمهوری خواه داکوتای جنوبی و یوتا امسال ممنوعیت مراقبت های تأیید جنسیت را امضا کردند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مردی در پرونده مربوط به ترور رئیس جمهور هائیتی به گناه خود اعتراف کرد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک تاجر و قاچاقچی سابق مواد مخدر …