جرمی هانت قصد دارد با معافیت مالیاتی “پرهزینه کامل” سرمایه گذاری تجاری را تشویق کند | بودجه 2023

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جرمی هانت پس از ضربه مضاعف آرم که طراح ریزتراشه‌ها را برای فهرست شدن در بازار سهام نیویورک انتخاب کرد و AstraZeneca تصمیم گرفت کارخانه جدیدی در دوبلین بسازد، جرمی هانت یکسری معافیت‌های مالیاتی را برای تشویق سرمایه‌گذاری کسب‌وکارها به راه انداخته است.

صدراعظم روز چهارشنبه در بودجه خود اعلام کرد، مشاغلی که در تجهیزات و ماشین‌آلات فناوری اطلاعات سرمایه‌گذاری می‌کنند، می‌توانند هزینه آن را با حذف مالیات بر سود خود پس بگیرند.

این امر که “هزینه کامل” نامیده می شود، به شرکت ها اجازه می دهد تا 100٪ از هزینه سرمایه گذاری را مطالبه کنند. این اقدام در بحبوحه رکود بلندمدت سرمایه‌گذاری تجاری بریتانیا و انتقاد برخی از نمایندگان محافظه‌کار مبنی بر اینکه افزایش مالیات شرکت‌ها از 19 درصد به 25 درصد در آوریل به اقتصاد آسیب می‌زند، صورت می‌گیرد.

بزرگترین داروساز بریتانیایی AstraZeneca ماه گذشته اعلام کرد که به دلیل نرخ مالیات “دلسرد کننده”، یک کارخانه 320 میلیون پوندی در دوبلین، به جای شمال غرب انگلیس که در آن سایت های دیگری دارد، خواهد ساخت. اوایل این ماه، آرم هولدینگ مستقر در کمبریج، که متعلق به سافت بانک ژاپن است، اعلام کرد که در سال جاری به دنبال عرضه در بازار سهام لندن نخواهد بود و در عوض، فهرستی را تنها در ایالات متحده انتخاب می کند که ارزش آن را بیش از 50 میلیارد دلار می کند.

معیار هزینه‌ها نسبت به چیزی که جایگزین می‌شود، سخاوتمندانه‌تر است، یعنی ابر کسر، که به شرکت‌ها اجازه می‌دهد 130 درصد از سرمایه‌گذاری در زمینه‌هایی مانند ماشین‌های تولیدی را مطالبه کنند، اما شرکت‌ها می‌توانند سریع‌تر از آن سود ببرند.

همچنین قرار است این اقدام تنها سه سال با امکان تمدید ادامه یابد و انتظار می رود تا سال 2025 سالانه 10.7 میلیارد پوند برای دولت هزینه داشته باشد. ماهیت کوتاه مدت آن توسط گروه های مبارزاتی و کارشناسان سیاست مورد انتقاد قرار گرفت.

صدراعظم انتخاب سختی را برای افزایش مالیات شرکت انجام داد. برای شرکت ها این قرص تلخی است. کریس هیوارد، رئیس سیاستگذاری در شرکت سیتی لندن، گفت: بنابراین ما خوشحالیم که می بینیم او با یک طرح جدید کمک هزینه سرمایه موقت، برخی از مشاغل را حمایت می کند.

او افزود: “با این حال، اگر بخواهیم سرمایه گذاری قابل توجهی را باز کنیم، به کار بیشتری نیاز خواهد بود.”

ناظر مخارج دولت، دفتر مسئولیت بودجه، پیش‌بینی کرد که این اقدام باعث افزایش شدید سرمایه‌گذاری برای دو سال پس از کوچک شدن 0.2 درصدی اقتصاد بریتانیا در سال جاری می‌شود. در این بیانیه آمده است: «سپس پس از انقضای معیار در آوریل 2026، سرمایه گذاری کاهش می یابد.

اقتصاددانان می‌گویند که اگر این هزینه‌ها در عرض سه سال به پایان برسد، ممکن است منافع محدودی از هزینه‌کردن کامل حاصل شود.

Suren Thiru، مدیر اقتصاد مؤسسه Chartered گفت: “مشوق جدید سرمایه گذاری با هزینه کامل به شرکت ها اعتماد به نفس برای سرمایه گذاری و رشد می دهد، اگرچه عدم اطمینان ناشی از افزایش احتمالی مالیات شرکت ها ممکن است ثبات مورد نیاز برای برنامه ریزی سرمایه گذاری را تضعیف کند.” حسابداران در انگلستان و ولز.

سام ریچاردز، بنیان‌گذار و مدیر کمپین گروه کمپین حامی رشد بریتانیا، گفت که هزینه‌های کامل باعث افزایش سرمایه‌گذاری در مناطقی مانند باد و خورشیدی فراساحلی می‌شود، اما از محدودیت زمانی نسبتاً کوتاه آن انتقاد کرد و گفت: «سرمایه‌گذاری نیاز به برنامه‌ریزی دارد».

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

«کسب و کارها باید بدانند که می توانند به تسهیلات سرمایه گذاری در سه سال آینده اعتماد کنند. این موضوع زمانی اهمیت پیدا می کند که یک کسب و کار تولیدی به دنبال به روز رسانی ماشین آلات خود است یا یک شرکت قصد دارد 100 میلیون پوند در انرژی های تجدیدپذیر و فناوری های پاک سرمایه گذاری کند. به همین دلیل است که صدراعظم باید به سرعت برای دائمی کردن سیستم جدید حرکت کند.

هانت همچنین تلاش کرد تا اختلاف با شرکت‌های بزرگ دارویی را بر سر قیمتی که NHS برای داروها می‌پردازد، خنثی کند. تنظیم کننده دارو در بریتانیا، آژانس تنظیم مقررات داروها و محصولات بهداشتی (MHRA)، 10 میلیون پوند بودجه اضافی در طول دو سال دریافت خواهد کرد تا از سال 2024 سیستم های تایید داروی سریعتر را امکان پذیر کند، و دسترسی به درمان هایی را که قبلاً توسط شرکای مورد اعتماد بین المللی تایید شده است و فناوری های جدیدی مانند تسریع کند. به عنوان واکسن سرطان

این اقدامات در حالی انجام می شود که سهم بریتانیا از آزمایشات بالینی جهانی کاهش یافته است. ریچارد توربت، مدیر اجرایی انجمن صنعت داروسازی بریتانیا، از اقدامات مالیاتی و افزایش بودجه MHRA استقبال کرد، اما خواستار یک طرح قیمت گذاری داوطلبانه جدید شد که “به ایجاد چشم انداز صدراعظم برای یک انگلستان در سطح جهانی رقابتی و با رشد بالا کمک کند. “.

صدراعظم همچنین تغییراتی را در اعتبارات مالیاتی تحقیق و توسعه (R&D) به ارزش 500 میلیون پوند در سال برای 20000 کسب و کار اعلام کرد. این طرح به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا بخشی از پولی را که صرف هزینه‌های تحقیق و توسعه کرده‌اند، پس بگیرند، اما به نفع شرکت‌های بزرگ‌تر است. از اول آوریل، نرخ اعتبار هزینه تحقیق و توسعه برای شرکت های بزرگ از 13 درصد به 20 درصد افزایش می یابد.

شرکت های کوچک و متوسط ​​زیان ده فناوری پیشرفته نیز حمایت بیشتری دریافت خواهند کرد. شرکت های واجد شرایط به ازای هر 100 پوند سرمایه گذاری تحقیق و توسعه، 27 پوند از HMRC دریافت خواهند کرد. این بخشی از کاهش مزایای تحقیق و توسعه برای شرکت های کوچکتر است که قبلاً اعلام شده بود.

با این حال، جنی ترگنر، مدیر و رئیس سیاست در موسسه مشاوره امداد مالیاتی تحقیق و توسعه بریتانیا، ForrestBrown، گفت: «اعمال نرخ سخاوتمندانه‌تر فقط برای زیان‌دهندگان، خطر جریمه کردن کسب‌وکارها را پس از موفقیت در پی دارد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کمک های مالی به خانه سگ و گربه Battersea پس از مرگ پل اوگریدی به 100000 پوند رسید | پل اوگریدی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، خانه سگ‌ها و گربه‌های Battersea …