همزمان با دیدار رهبران کره جنوبی و ژاپن، کره شمالی ICBM را آزمایش کرد | کره شمالی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

چند ساعت قبل از دیدار رهبران کره جنوبی و ژاپن در نشست توکیو که انتظار می رفت تهدیدات هسته ای کیم جونگ اون تحت الشعاع تهدیدات هسته ای کیم جونگ اون قرار گیرد، کره شمالی یک موشک بالستیک قاره پیما (ICBM) را برای نمایش قدرت نظامی آزمایش کرد. .

پرتاب روز پنجشنبه، اولین آزمایش ICBM کره شمالی در یک ماه و سومین آزمایش تسلیحاتی در این هفته، همچنین در حالی انجام می شود که سربازان کره جنوبی و آمریکا به تمرینات نظامی مشترکی ادامه می دهند که پیونگ یانگ آن را تمرینی برای تهاجم می داند.

یون سوک یول، رئیس جمهور کره جنوبی گفت که کره شمالی بهای اقدامات تحریک آمیز خود را خواهد پرداخت و خواستار تقویت روابط امنیتی با ایالات متحده و ژاپن شد.

ارتش کره جنوبی گفت: ICBM پس از پرتاب از پیونگ یانگ، پایتخت کره شمالی، حدود ساعت 7:10 صبح به سمت آب های شرقی شبه جزیره کره پرواز کرد. در بیانیه این سازمان آمده است که در هماهنگی نزدیک با ایالات متحده آمادگی خود را حفظ می کند.

وزیر دفاع ژاپن یاسوکازو هامادا گفت این موشک احتمالا پس از حدود یک ساعت پرواز در آب های خارج از منطقه انحصاری اقتصادی ژاپن فرود آمده است. محل فرود حدود 250 کیلومتر (155 مایل) دورتر از جزیره غربی اوشیما است، جایی که نزدیک به جایی است که سایر موشک های ICBM کره شمالی در ماه های اخیر پس از پروازهای آزمایشی سقوط کردند.

پرتاب روز پنجشنبه ساعاتی قبل از سفر یون به توکیو برای نشستی با نخست وزیر ژاپن فومیو کیشیدا با هدف ترمیم روابط متلاشی شده و تحکیم همکاری امنیتی سه جانبه با ایالات متحده برای مقابله با تهدیدات کره شمالی انجام شد.

پس از انجام بی‌سابقه تعداد آزمایش‌های موشکی در سال گذشته، کره شمالی فعالیت‌های آزمایشی خود را در سال جاری تمدید کرد، از جمله پرتاب موشک موشکی Hwasong-15 در 18 فوریه که برای حمله به سرزمین اصلی ایالات متحده طراحی شده است. پس از پرتاب ICBM، کره شمالی گفت که این آزمایش به منظور تقویت بیشتر ظرفیت حمله هسته ای “کشنده” خود علیه رقبای خود است.

آزمایشات تهاجمی تسلیحاتی کره شمالی به طور گسترده ای مورد انتظار بوده است. رهبر کیم جونگ اون هفته گذشته با اشاره به مانورهای گسترده بین ایالات متحده و کره جنوبی به ارتش خود دستور داد تا برای دفع آنچه که “حرکات تدارکات جنگی دیوانه” توسط رقبای کشورش نامیده می شود، آماده باشند.

پیونگ یانگ اوایل این هفته موشک‌های کروز را از یک زیردریایی شلیک کرد و موشک‌های بالستیک کوتاه‌برد را از سراسر قلمرو خود به دریای شرقی خود فرستاد. هفته گذشته، کره شمالی همچنین حداقل شش موشک بالستیک کوتاه برد را از یک منطقه ساحلی غربی در رزمایشی تحت نظارت کیم شلیک کرد، رویدادی که رسانه دولتی آن را یک حمله شبیه سازی شده به یک فرودگاه نامشخص کره جنوبی توصیف کرد.

رزمایش آمریکا و کره جنوبی که از روز دوشنبه آغاز شد و قرار است تا 23 مارس ادامه یابد، شامل شبیه‌سازی رایانه‌ای و تمرینات میدانی با شلیک مستقیم است.

سال گذشته پیونگ یانگ بیش از 70 موشک را آزمایش کرد، از جمله موشک‌هایی با قابلیت حمل اتمی که می‌توانست کره جنوبی، ژاپن و سرزمین اصلی آمریکا را هدف قرار دهد. کره شمالی گفت که بسیاری از این آزمایش ها هشداری نسبت به رزمایش های نظامی قبلی کره جنوبی و آمریکا بوده است.

نشست کره جنوبی و ژاپن پس از آن ترتیب داده شد که دولت یون هفته گذشته گام بزرگی در جهت ترمیم روابط دوجانبه که به دلیل حاکمیت استعماری ژاپن در شبه جزیره کره در سال های 1910-1945 تیره شده بود، برداشت.

طرح او – برای استفاده از بودجه محلی برای جبران خسارت کره ای هایی که در طول حکومت استعماری مجبور به کار برده های صنعتی شده بودند، بدون مشارکت شرکت های ژاپنی که آنها را به کار می گرفتند – با مخالفت شدید داخلی روبرو شد اما نشان دهنده عزم یون برای بهبود روابط با ژاپن و تقویت امنیت سئول-توکیو-واشنگتن است. مشارکت.

تحت کیشیدا، توکیو همچنین از اصل دفاع مشروع خود پس از جنگ جهانی دوم فاصله گرفت و در ماه دسامبر استراتژی امنیت ملی جدیدی را اتخاذ کرد که شامل اهداف دستیابی به قابلیت‌های حمله پیشگیرانه و موشک‌های کروز برای مقابله با تهدیدات فزاینده شمال است. کره، چین و روسیه.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

منچسترسیتی – لیورپول: لیگ برتر – زنده | لیگ برتر

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …