ناسا از لباس فضایی جدید برای فرود آرتمیس روی ماه رونمایی کرد | ناسا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

لباس‌های مهتابی بزرگ و پفی که نیل آرمسترانگ و دیگر فضانوردان آپولو در نیم قرن پیش پوشیده بودند، از مد افتاده‌اند. مد لباس قمری اکنون نیاز به چیزی متناسب‌تر و راحت‌تر برای مردان و زنان دارد.

ناسا روز چهارشنبه از اولین نمونه اولیه لباس فضایی نسل بعدی که به‌طور ویژه برای اولین فضانوردانی که انتظار می‌رود در چند سال آینده به سطح ماه بازگردند، طراحی و ساخته شده است، رونمایی کرد.

آخرین لباس ماه در مرکز فضایی جانسون در هیوستون در جریان رویدادی که توسط Axiom Space برای رسانه‌ها و دانش‌آموزان برگزار شد، شرکت مستقر در تگزاس که با ناسا قرارداد بسته بود، برای آرتمیس، جانشین برنامه ماه آپولو، به نمایش گذاشته شد.

ماموریت آرتمیس 1، پرتاب پرتاب موشک قدرتمند نسل بعدی ناسا و فضاپیمای تازه ساخته اوریون آن در یک پرواز آزمایشی بدون خدمه به دور ماه و برگشت، در دسامبر با موفقیت به پایان رسید.

ناسا و آژانس فضایی کانادا قصد دارند چهار فضانوردی را که برای پرواز در آرتمیس 2 انتخاب شده‌اند، در اوایل سال آینده معرفی کنند، یک ماموریت دیگر.

این پرواز، در صورت موفقیت آمیز بودن، راه را برای یک سفر فضانورد برنامه ریزی شده آرتمیس 3 به سطح ماه هموار می کند – اولین سفری که تا به حال به قطب جنوبی ماه انجام می شود – در اواخر دهه. این اولین باری خواهد بود که زنی را برای قدم زدن روی ماه می فرستد.

ناسا وعده می دهد که ماموریت های بعدی آرتمیس شامل اولین فرد رنگین پوست در ماه می شود.

این برنامه که به نام خواهر دوقلوی آپولو از اساطیر یونانی نامگذاری شده است، در نهایت با هدف ایجاد یک پایگاه ماهری پایدار به عنوان پله ای برای اکتشاف انسان در آینده در مریخ است.

بیل نلسون، رئیس ناسا، گفت که لباس‌های فضایی جدید «فرصت‌هایی را برای افراد بیشتری برای اکتشاف و انجام علم در ماه نسبت به گذشته باز خواهد کرد».

همه 12 فضانورد ناسا که در مجموع شش ماموریت آپولو از سال 1969 تا 1972 روی ماه فرود آمدند، مردان سفید پوست بودند.

لباس‌هایی که فضانوردان آرتمیس به ماه می‌پوشیدند با لباس‌های فضایی حجیم گذشته بسیار متفاوت به نظر می‌رسند.

نمونه اولیه لباس فضایی Artemis III، شرکت آمریکایی من Axiom Space را ساخت.
نمونه اولیه لباس فضایی Artemis 3، شرکت آمریکایی من Axiom Space را ساخت. عکس: جزوه فضایی Axiom/EPA

لباس‌های جدید که توسط Axiom به عنوان «واحد تحرک بیرونی Axiom» یا به اختصار AxEMU نام‌گذاری شده‌اند، نسبت به لباس‌های قدیمی آپولو ساده‌تر و منعطف‌تر هستند و دامنه حرکت و تنوع بیشتری در اندازه و تناسب دارند.

به گفته ناسا، آنها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که برای طیف وسیعی از پوشندگان بالقوه مناسب باشند و حداقل 90 درصد از جمعیت مرد و زن ایالات متحده را در خود جای دهند. آنها همچنین پیشرفت‌هایی را در سیستم‌های پشتیبانی از زندگی، لباس‌های تحت فشار و اویونیک ترکیب خواهند کرد.

با این حال، ظاهر دقیق کت و شلوارها یک راز تجاری کاملا محافظت شده باقی ماند. آنهایی که به نمایش گذاشته شده بودند با یک لایه بیرونی خاکستری زغالی با خطوط نارنجی و آبی و لوگوی Axiom روی سینه – با هدف مبهم کردن طرح پارچه بیرونی اختصاصی Axiom ارائه شدند.

این شرکت گفت لباس هایی که فضانوردان در قطب جنوب ماه می پوشند سفید خواهد بود زیرا این بهترین رنگ برای انعکاس نور شدید خورشید در سطح ماه و محافظت از پوشنده در برابر گرمای شدید است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

رأی دهندگان مریلند برای تصمیم گیری درباره اصلاحیه قانون اساسی سقط جنین

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ، آناپولیس، دکتر — رای دهندگان مریلند …