Credit Suisse پس از سقوط قیمت سهام، 50 میلیارد دلار وام از بانک مرکزی سوئیس دریافت کرد کردیت سوئیس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

Credit Suisse اعلام کرده است که از بانک مرکزی سوئیس وام 50 میلیارد CHF (53.7 میلیارد دلار) می گیرد، در اقدامی که می گوید پیشگیرانه نقدینگی خود را تقویت می کند، زیرا یک روز پس از قیمت سهام در حال حرکت برای مهار بحران اعتماد است. سقوط کرد.

در بیانیه ای آمده است: این نقدینگی اضافی بانک را در برداشتن “گام های ضروری برای ایجاد یک بانک ساده تر و متمرکزتر که بر اساس نیازهای مشتری ساخته شده است” حمایت می کند.

این اعلامیه چند ساعت پس از آن منتشر شد که بانک مرکزی و تنظیم کننده بازارهای مالی سوئیس بیانیه مشترکی را صادر کردند که در آن در صورت نیاز به تامین مالی اضطراری متعهد شدند. آنها اصرار داشتند که “خطر مستقیم” سرایت ناشی از آشفتگی در سیستم بانکی ایالات متحده پس از سقوط ناگهانی هفته گذشته بانک سیلیکون ولی وام دهنده ایالات متحده وجود ندارد.

بانک ملی سوئیس گفت: “Credit Suisse نیازهای سرمایه و نقدینگی تحمیل شده بر بانک های مهم سیستمی را برآورده می کند.”

بانک ملی عربستان سعودی (SNB)، بزرگترین سهامدار کردیت سوئیس، که اعلام کرد به دلیل محدودیت‌های نظارتی که دارایی خود را به زیر محدود می‌کند، قادر به افزایش نقدینگی نیست، روز چهارشنبه شاهد کاهش 30 درصدی سهام خود بود. 10 درصد

پیشنهاد محدودیت برای حمایت از Credit Suisse، که گزارش زیان 7.3 میلیارد CHF (6.6 میلیارد پوند) برای سال 2022 را گزارش کرد، قیمت سهام آن را کاهش داد.

این بانک، هفدهمین وام دهنده بزرگ اروپا، پس از یک رشته رسوایی در سال های اخیر، در تلاش برای حفظ مشتریان بوده است. Credit Suisse ترازنامه خود را با جمع آوری کمک مالی 4 میلیارد CHF (3.6 میلیارد پوند) در ماه نوامبر که برای تأمین مالی طرح بازسازی طراحی شده بود، تقویت کرد.

در بیانیه ای در روز چهارشنبه، اکسل لمان، رئیس، سعی کرد به مشتریان و سرمایه گذاران اطمینان دهد و گفت: «ما نسبت های سرمایه قوی، ترازنامه قوی داریم. ما قبلاً دارو مصرف کرده بودیم.»

خبرگزاری فرانسه و رویترز به این گزارش کمک کردند

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

Panera سیستم های پرداخت با خواندن کف دست را به کار می گیرد که باعث ترس از حریم خصوصی می شود | بیومتریک

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، نانوایی‌ها و کافه‌های زنجیره‌ای Panera …