نماینده | می‌گوید گری لینهکر فکر می‌کرد که بی‌بی‌سی موافقت کرده است که بتواند در مورد پناهندگان توییت کند گری لاینکر

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به گفته نماینده وی، گری لینهکر فکر می‌کرد که توافق ویژه‌ای با مدیر کل بی‌بی‌سی برای توئیت علنی در مورد مسائل مربوط به پناهندگان و مهاجرت داشته است.

جان هولمز که از سال 1980 با این فوتبالیست سابق کار کرده است، هفته گذشته پس از انتقاد علنی لاینکر از برنامه های سیاست پناهندگی دولت درگیر بحران شد.

این امر منجر به اختلال گسترده در برنامه‌های ورزشی بی‌بی‌سی شد و با حذف لاینکر و خروج مجریان از روی آنتن، تهدید به سرنگونی رهبران ارشد این شرکت شد.

هولمز روز چهارشنبه در New Statesman نوشت: «گری علاقه شدیدی به پناهندگان و مهاجرت دارد و همانطور که می دید، توافق ویژه ای با تیم دیوی، مدیر کل بی بی سی، برای توئیت در مورد این مسائل داشت.

هولمز گفت که او جمعه گذشته به دفاتر بی‌بی‌سی احضار شد، جایی که در تلاش برای حل و فصل این وضعیت دستاورد چندانی حاصل نشد. هولمز گفت: «اما وقتی از من پرسیدند که چگونه می‌توان این موضوع را حل کرد، به آنها گفتم که پخش گری از روی آنتن مفید نخواهد بود و ما باید دستورالعمل‌ها را روشن کنیم.»

مدت کوتاهی پس از گفتگوها، بیانیه بی بی سی برای حذف لاینکر از روی آنتن به او اطلاع داده شد. هولمز گفت که بعد از برنامه‌های ورزشی محدود در روز شنبه پس از اعتصاب‌ها، گفتگوها با پخش آنلاین تا یکشنبه از سر گرفته شد. هلمز گفت که او مقاومت کرد و گفت: “من به شما گفتم.”

او گفت: «به نظر من، بی‌بی‌سی مجبور نیست خود را در این موقعیت قرار دهد و بیانیه‌اش را منتشر کند.» و افزود که آنها توافق کرده‌اند که هیچ بیانیه‌ای از سوی لاینکر و هلمز در این دیدار ارائه نشود. بهتر است به حیوان غذا ندهید. شما آن را گرسنگی می‌کشید – اینگونه می‌توانید به حل سریع مشکلاتی مانند این دست پیدا کنید.»

این درگیری از زمانی آغاز شد که فوتبالیست سابق انگلیس پاسخ داد به یک پیام ویدئویی توسط وزیر کشور، سوئلا براورمن، درباره توقف افرادی که با قایق های کوچک از کانال مانش عبور می کنند. او نوشت: “به بهشت ​​خوب، این فراتر از وحشت است” و در پاسخ به نظرات، زبان دولت را به زبان آلمان دهه 1930 تشبیه کرد.

این پیامد بحث بزرگتری را در مورد قوانین بی طرفی و اینکه چه کسی و چه زمانی اعمال می شود، به راه انداخته است. این در حالی است که ریچارد شارپ، رئیس بی‌بی‌سی نیز به خاطر نقشی که در گرفتن وام 800 هزار پوندی برای بوریس جانسون در زمان نخست‌وزیر بود، در زمانی که شارپ خود برای پست ریاست بی‌بی‌سی درخواست می‌کرد، تحت فشار است.

لاینکر، پردرآمدترین مجری بی‌بی‌سی، به صورت آزاد برای این شرکت کار می‌کند و مسئولیتی در قبال اخبار یا محتوای سیاسی ندارد. دستورالعمل‌های رسانه‌های اجتماعی پخش‌کننده – که آفکام گفته است نیاز به به‌روزرسانی دارد – می‌گوید که افراد مرتبط یا عمدتاً با بی‌بی‌سی در ارتباط هستند، نباید نظر موافق یا مخالف هر سیاستی را که موضوع بحث سیاسی فعلی است، ابراز کنند.

هولمز که اظهاراتش چند روز پس از بازگشت موکلش به ارائه ورزش در بی‌بی‌سی بیان می‌شود، می‌گوید: «دستورالعمل‌های بی‌بی‌سی در مورد استفاده از رسانه‌های اجتماعی برای کارکنان و کارمندان آزاد – اجازه دهید بگوییم – کمی مبهم است. اگر گری بگوید «به کمونیست رأی دهید» یا «به لیبرال رأی دهید» یا «به برگزیت رأی دهید» آیا فرقی می‌کند؟»

بی بی سی برای اظهار نظر تماس گرفته است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

دولت ولز طرح مالیات بازدیدکنندگان را ادامه می دهد | ولز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، دولت ولز قرار است برنامه …