با وجود افزایش نرخ بهره، نرخ بیکاری در استرالیا به 3.5 درصد کاهش یافت | اقتصاد استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اقتصاد استرالیا در ماه فوریه تقریباً 65000 شغل ایجاد کرد که بیش از انتظار اقتصاددانان بود که نشان می‌دهد استخدام در بحبوحه رکورد افزایش نرخ بهره متوقف شده است.

اداره آمار استرالیا گفت که نرخ بیکاری به 3.5 درصد کاهش یافته است. اقتصاددانان پیش‌بینی کرده بودند که کارفرمایان برای ماه گذشته 50000 شغل خالص ایجاد کرده‌اند که نرخ بیکاری را 3.6 درصد باقی می‌گذارد.

ارقام بازار کار می‌تواند نوسان داشته باشد و ABS ماه گذشته اعلام کرد که افزایش نرخ بیکاری در ژانویه، افزایش بیش از حد معمول تعداد بیکارانی را که در آینده شغلی برای رفتن داشتند، پنهان کرد.

اعداد مشاغل توسط بانک مرکزی به دقت مورد بررسی قرار خواهند گرفت تا مشخص شود که آیا این بانک نیاز به افزایش مجدد نرخ بهره اصلی خود در گردهمایی بعدی خود در 4 آوریل دارد یا خیر. چنین حرکتی 11 افزایش متوالی نرخ را نشان می دهد.

قبل از انتشار امروز، اگرچه سرمایه گذاران احتمال توقف RBA در افزایش نرخ خود را 100 درصد می دانستند. آنها به نشانه‌هایی از کند شدن اقتصاد داخلی چشم دوخته بودند، اما نگرانی‌های فزاینده خارج از کشور در مورد قدرت بخش مالی در پی ورشکستگی بانک‌های ایالات متحده را نیز افزایش می‌دادند.

اقتصاد 64600 شغل در ماه ایجاد کرد که تقریباً 75000 از آنها تمام وقت بود. بیش از 10000 موقعیت نیمه وقت از دست رفت. نرخ مشارکت در فوریه 0.1 واحد درصد افزایش یافت و به 66.6 درصد رسید و همچنین به سطح دسامبر 2022 بازگشت.

بیورن جارویس، رئیس آمار نیروی کار ABS، گفت: «افزایش اشتغال در فوریه به دنبال سقوط های متوالی در ماه های دسامبر و ژانویه است. در ژانویه، این نشان دهنده تعداد بیش از حد معمول افرادی بود که منتظر شروع کار جدید بودند، که اکثریت آنها در فوریه به کار خود بازگشتند یا کار خود را شروع کردند.

نرخ مشارکت در ماه فوریه با 0.1 درصد افزایش به 66.6 درصد رسید، همچنین به سطح دسامبر 2022 بازگشت که نرخ بیکاری نیز 3.5 درصد و نزدیک به پایین‌ترین سطح نیم قرن اخیر بود.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

بیشتر برای دنبال کردن

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بخش سوم در اسکاتلند از همزا یوسف می خواهد که لفاظی خود را با عمل عوض کند | اسکاتلند

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، شخصیت‌های ارشد در سراسر اسکاتلند …