TikTok توسط ایالات متحده برای رفع نگرانی های امنیت ملی تحت فشار قرار گرفت

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

واشنگتن – تیک تاک روز چهارشنبه گفت که دولت بایدن از مالکیت چینی TikTok می‌خواهد این برنامه را بفروشد یا با ممنوعیت احتمالی مواجه شود، زیرا کاخ سفید موضع خود را در قبال رفع نگرانی‌های امنیت ملی در مورد این سرویس ویدیویی محبوب سخت‌تر می‌کند.

دو نفر با اطلاع از این موضوع گفتند که تقاضای جدید برای فروش این برنامه در هفته های اخیر به TikTok تحویل داده شده است. TikTok متعلق به شرکت اینترنتی چینی ByteDance است.

این اقدام تغییر قابل توجهی در موضع دولت بایدن در قبال TikTok است که به دلیل ترس از اینکه پکن بتواند اطلاعات آمریکایی ها را از این برنامه درخواست کند، مورد بررسی قرار گرفته است. کاخ سفید در تلاش بود تا توافقی با TikTok مذاکره کند که حفاظت‌های جدیدی را برای داده‌های خود اعمال کند و نیاز ByteDance را برای فروش سهام خود در برنامه برطرف کند.

اما تقاضا برای فروش – همراه با حمایت کاخ سفید از قانونی که به آن اجازه می دهد تیک تاک را در ایالات متحده ممنوع کند – رویکرد دولت را سخت می کند. این به موضع رئیس جمهور سابق دونالد جی. ترامپ برمی گردد که تهدید کرده بود TikTok را ممنوع می کند مگر اینکه به یک شرکت آمریکایی فروخته شود.

TikTok گفت که در حال بررسی گزینه های خود است و از این تصمیم ناامید شده است. این شرکت گفت که پیشنهاد امنیتی آن که شامل ذخیره داده های آمریکایی ها در ایالات متحده است، بهترین محافظت را برای کاربران ارائه می دهد.

مورین شاناهان، سخنگوی TikTok در بیانیه‌ای گفت: «اگر هدف حفاظت از امنیت ملی باشد، واگذاری مشکل را حل نمی‌کند: تغییر مالکیت هیچ محدودیت جدیدی را بر جریان داده‌ها یا دسترسی اعمال نمی‌کند.»

شو زی چو، مدیر اجرایی TikTok، قرار است هفته آینده در مقابل کمیته انرژی و بازرگانی مجلس نمایندگان شهادت دهد. انتظار می رود که او با سوالاتی در مورد ارتباط این اپلیکیشن با چین و همچنین نگرانی هایی مبنی بر ارائه محتوای مضر به جوانان روبرو شود.


چگونه خبرنگاران تایمز سیاست را پوشش می دهند ما به خبرنگاران خود متکی هستیم تا ناظران مستقل باشند. بنابراین، در حالی که کارکنان تایمز ممکن است رأی دهند، آنها مجاز به حمایت یا تبلیغات برای نامزدها یا اهداف سیاسی نیستند. این شامل شرکت در راهپیمایی ها یا راهپیمایی ها در حمایت از یک جنبش یا دادن پول یا جمع آوری پول برای هر نامزد سیاسی یا هدف انتخاباتی است.

سخنگوی کاخ سفید مانند سخنگوی وزارت خزانه داری که مذاکرات با TikTok را رهبری کرده است از اظهار نظر خودداری کرد. وزارت دادگستری نیز از اظهار نظر خودداری کرد. تقاضا برای فروش پیشتر توسط وال استریت ژورنال گزارش شده بود.

TikTok با 100 میلیون کاربر آمریکایی، در مرکز نبرد بین دولت بایدن و دولت چین بر سر رهبری فنی و اقتصادی و همچنین امنیت ملی قرار دارد. پرزیدنت بایدن با برنامه های مالی هنگفت برای افزایش تولید داخلی نیمه هادی ها، خودروهای الکتریکی و باتری های لیتیومی، کمپین گسترده ای را علیه چین به راه انداخته است. دولت همچنین تجهیزات مخابراتی چین را ممنوع کرده و صادرات تجهیزات تولید تراشه آمریکا به چین را محدود کرده است.

دعوا بر سر TikTok در سال 2020 آغاز شد، زمانی که آقای ترامپ گفت که برنامه را ممنوع خواهد کرد مگر اینکه ByteDance سهام خود را به یک شرکت آمریکایی بفروشد، اقدامی که توسط گروهی از آژانس های فدرال معروف به کمیته سرمایه گذاری خارجی در ایالات متحده یا CFIUS توصیه شده است. .

دولت ترامپ در نهایت به توافقی برای ByteDance دست یافت تا بخشی از TikTok را به Oracle، شرکت رایانش ابری ایالات متحده، و Walmart بفروشد. اما معامله بالقوه هرگز به نتیجه نرسید.

کارکنان CFIUS و TikTok به مذاکره در مورد معامله ای ادامه دادند که به برنامه اجازه می داد در آمریکا کار کند. TikTok یک پیش نویس عمده از یک توافق – که TikTok آن را پروژه تگزاس نامیده است – در ماه اوت ارائه کرد. بر اساس این پیشنهاد، این شرکت اعلام کرد که داده های متعلق به کاربران آمریکایی را در رایانه های سروری که توسط اوراکل در داخل ایالات متحده اداره می شود ذخیره می کند.

به گفته این شرکت، مقامات TikTok از زمانی که آنها پیشنهاد خود را ارائه کرده اند، پاسخی از مقامات CFIUS دریافت نکرده اند.

در آن خلاء، نگرانی ها در مورد برنامه تشدید شده است. ایالت ها، مدارس و کنگره ممنوعیت هایی را برای TikTok وضع کرده اند. سال گذشته، تحقیقات شرکت نشان داد که کارمندان چینی ByteDance به داده‌های کاربران آمریکایی TikTok، از جمله خبرنگاران، دسترسی داشتند.

کاخ سفید هفته گذشته از لایحه دو حزبی سنا حمایت کرد که به آن قدرت بیشتری برای مقابله با TikTok می دهد، از جمله با ممنوعیت این برنامه. در صورت تصویب، این قانون به دولت اهرم بیشتری در مذاکرات خود با برنامه می‌دهد و به طور بالقوه به آن اجازه می‌دهد اجبار به فروش برسد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

نمونه‌های خاردار خاردار «دیدنی» در میان سیل‌های Lismore کلیدی برای نقشه‌برداری گونه‌ها | زندگی دریایی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، در حالی که سیل لیزمور …