یوتا کلینیک های سقط جنین را در موجی از محدودیت های پس از Roe ممنوع می کند

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

شهر “سالت لیک — اسپنسر کاکس، فرماندار جمهوری خواه یوتا روز چهارشنبه قانونی را امضا کرد که عملاً کلینیک ها را از ارائه سقط جنین منع می کند و باعث سردرگمی شدید در میان کلینیک ها، بیمارستان ها و بیماران احتمالی در این ایالت عمیقاً جمهوری خواه می شود.

مدیران بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها به طور علنی برنامه‌های خود را برای انطباق با قانون جدید شرح نداده‌اند و لایه‌ای از عدم قطعیت را به این ترس اضافه می‌کنند که در صورت بسته شدن کلینیک‌ها، بیماران ممکن است نتوانند به دلیل انواع پرسنل و کارکنان به مراقبت‌های بیمارستانی دسترسی پیدا کنند. نگرانی های هزینه

با شروع اجرای این قانون از 3 مه، هم انجمن والدین برنامه ریزی شده یوتا و هم انجمن بیمارستان یوتا از بیان جزئیات این که چگونه چشم انداز قانونی فزاینده برای ارائه دهندگان سقط جنین در یوتا بر نحوه ارائه تسهیلات سقط جنین تأثیر می گذارد، خودداری کردند.

این آشفتگی منعکس کننده تحولاتی در پایگاه های جمهوری خواهان در سراسر ایالات متحده است که از زمانی شکل گرفت که دادگاه عالی ایالات متحده تصمیم رو علیه وید را لغو کرد، چشم انداز قانونی را تغییر داد و منجر به انبوهی از دعاوی در حداقل 21 ایالت شد.

قانونگذاران یوتا پشت این قانون گفته اند که حذف کلینیک ها از قانون ایالتی به محافظت از جان انسان ها کمک می کند و با توجه به محدودیت های جدیدی که پس از لغو حق قانونی سقط جنین در یوتا به اجرا گذاشته می شود، به عنوان یک به روز رسانی ضروری عمل می کند.

Planned Parenthood که سه کلینیک از چهار کلینیک در یوتا را اداره می کند، در حالی که علیه این قانون لابی می کرد، گفت که به طور چشمگیری توانایی سازمان را برای ارائه سقط جنین به محض اجرایی شدن مختل می کند. جیسون استیونسون، لابی‌گر انجمن، روز چهارشنبه گفت که سازمان اکنون عبارت، مفاهیم و اینکه آیا سایر مفاد این لایحه به کلینیک‌ها اجازه می‌دهد برای نوع جدیدی از مجوز برای انجام خدمات مشابه بیمارستانی درخواست دهند، بیشتر بررسی خواهد کرد.

وی در مصاحبه ای گفت بر اساس تفسیر Planned Parenthood، کلینیک ها با مجوز فعلی خود دیگر نمی توانند سقط جنین ارائه کنند. با این حال، آنها قصد دارند به ارائه اکثر خدمات خود مانند آزمایش STI، آزمایش بارداری، غربالگری سرطان و وازکتومی ادامه دهند. استیونسون گفت که آن‌ها به‌دقت در حال بررسی سایر گزینه‌های صدور مجوز «معادل بیمارستانی» هستند که در قانون ذکر شده است، اما نگفت که آیا کلینیک‌ها در این مرحله اعمال خواهند شد یا خیر.

جیل ویکوری، سخنگوی انجمن بیمارستان یوتا، در ایمیلی گفت که هنوز برای اظهار نظر در مورد اینکه آیا بیمارستان‌ها به زودی تنها ارائه دهندگان سقط جنین در یوتا خواهند بود، «خیلی زود است»، خاطرنشان کرد: «هر یک باید در مورد نحوه انتخاب خود تصمیم بگیرند. برای ادامه.”

اگر کلینیک ها ارائه سقط جنین را متوقف کنند، کارشناسان می گویند نگران هستند که هزینه های مراقبتی و کمبود کارکنان نسبتاً بالاتر بیمارستان ها، انجام سقط جنین قانونی در یوتا را دشوارتر می کند، حتی اگر قانون به صراحت برای افرادی که به دنبال آن در ایالت هستند محدودیتی ندارد. ، جایی که آنها تا 18 هفته قانونی باقی می مانند.

دکتر کارول جوفه، استاد دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو که در مورد اثرات اجتماعی مراقبت های بهداشتی باروری نوشته است، گفت که سلب مجوز کلینیک ها نحوه ارائه سقط جنین را برای بیش از 50 سال تغییر خواهد داد. از نظر تاریخی، بیمارانی که حاملگی‌های کم عارضه دارند، در کلینیک‌های سرپایی سقط جنین دریافت می‌کنند که به طور متوسط ​​می‌توانند آن را با هزینه کمتری ارائه دهند.

“همه چیز در یک بیمارستان گران تر از یک کلینیک است. انجام سقط جنین در بیمارستان، به پرسنل بیشتری نیاز دارید.

جوفه گفت، یکی دیگر از چالش‌های پیش روی بیمارستان‌هایی که از قبل پربار هستند، استخدام نیروی انسانی است، چه از نظر استخدام و چه از نظر جذب پرسنل برای انجام سقط جنین. او افزود، به‌ویژه در ایالت‌هایی که احساسات ضد سقط جنین قوی است، بسیاری از پزشکان یا پرستاران در بیمارستان‌ها ممکن است مایل به ارائه آنها نباشند.

جوفه می‌گوید: «شما باید از استخری استفاده کنید که ممکن است با سقط جنین موافق باشد یا نباشد، برخلاف کلینیکی که در آن به سر کار نمی‌روید مگر اینکه متعهد باشید سقط جنین بخشی از مراقبت‌های بهداشتی باشد.

حامیان سقط جنین می گویند سردرگمی ناشی از زبان نامشخص در مورد روند لغو مجوز موجود در قانون است. از تاریخ 2 مه، کلینیک ها را از دریافت مجوزهای جدید منع می کند و ممنوعیت کامل آن را در 1 ژانویه 2024 وضع می کند. با این حال، وکلای مدافع نگران یک ماده جداگانه در لایحه 1446 خطی هستند که طبق قانون ایالتی مشخص می کند که سقط جنین فقط در این کشور انجام می شود. بیمارستان ها، تاریخ صدور مجوز را بی ربط می دانند.

قانون متمرکز بر کلینیک همچنین سؤالاتی را در مورد اینکه کدام بخش از جمعیت بیشتر تحت تأثیر قرار می گیرند و چه نوع امکاناتی برای ارائه مراقبت های تخصصی به بیماران صرف نظر از درآمد یا موقعیت مکانی آنها مجهزتر است، ایجاد کرده است.

اگر کلینیک ها ارائه سقط جنین را متوقف کنند – در اوایل ماه مه یا اواخر سال آینده – می تواند هزاران بیمار احتمالی را به بیمارستان ها منتقل کند و مدیران را مجبور کند تا سیاست های جدیدی برای ارائه سقط های انتخابی برای بارداری های کم عارضه طراحی کنند. برای انجام این کار مستلزم گسترش خدمات آن‌ها فراتر از روش‌های اورژانسی است که قبلا ارائه کرده‌اند، و سؤالاتی را در مورد تأثیر تغییر روی ظرفیت، کارکنان، لیست‌های انتظار و هزینه‌های بیماران ایجاد می‌کند. سال گذشته حدود 2800 زن در یوتا سقط جنین کردند.

انجمن بیمارستان یوتا گفت که هیچ بیمارستانی در سال گذشته سقط اختیاری در این ایالت انجام نداد. این سازمان از پاسخ به سؤالاتی در مورد اینکه آیا برنامه‌هایی برای پذیرش بیماران دیگری که احتمالاً در صورت بسته شدن کلینیک‌ها به دنبال مراقبت هستند، وجود دارد یا خیر، خودداری کرد.

محدودیت‌های جدید به احتمال زیاد بر کسانی تأثیر می‌گذارد که به دنبال خاتمه دادن به بارداری‌های کم عارضه از طریق دارو هستند، که بیشترین سقط جنین در یوتا و ایالات متحده را تشکیل می‌دهد. داروی سقط جنین تا هفته 10 بارداری تایید شده است، که بیشتر در کلینیک ها تجویز می شود و از زمان تغییر قوانین FDA در دوران همه گیر، به طور فزاینده ای از طریق پزشکی از راه دور ارائه می شود.

در یوتا، پزشکان در سه مکان که توسط Planned Parenthood و چهارمی توسط مرکز زنان مستقل Wasatch در سالت لیک سیتی اداره می شود، اکثر سقط جنین ها را انجام می دهند. قانون جدید در میان بلاتکلیفی قانونی پیرامون سایر قوانین سقط جنین که در یوتا امضا شده اند، اهمیت بیشتری پیدا می کند.

حکم دیوان عالی سال گذشته دو قانون را که قبلاً تصویب شده بود، ایجاد کرد: ممنوعیت سقط جنین در سال 2019 پس از 18 هفته و ممنوعیت سقط جنین در سال 2020 بدون در نظر گرفتن سه ماهه، با چندین استثنا از جمله مواردی از جمله خطرات برای سلامت مادر و همچنین تجاوز جنسی یا زنای با محارم گزارش شده به پلیس. انجمن والدین برنامه ریزی شده یوتا به دلیل ممنوعیت سال 2020 شکایت کرد و در ماه ژوئیه، دادگاه ایالتی اجرای آن را تا رفع چالش های قانونی به تعویق انداخت. این ممنوعیت 18 هفته ای از آن زمان به صورت عملی قانون شده است.

طرفداران دسترسی به سقط جنین ممنوعیت کلینیک امسال را به عنوان درب پشتی که قانونگذاران ضد سقط جنین از آن برای محدود کردن دسترسی در زمانی که دادگاه ها تصمیم می گیرند استفاده می کنند، محکوم کرده اند. اگر سقط جنین بدون توجه به سه ماهه بارداری به شرایط استثنایی محدود می شد، بسته شدن آن پیامدهای گسترده تری برای بیمارانی که از هفته صفر تا 18 بارداری به دنبال سقط های انتخابی هستند، خواهد داشت.

این قانون همچنین تعریف سقط جنین را برای رسیدگی به نگرانی‌های مربوط به مسئولیت قانونی ارائه‌دهندگان درباره نحوه بیان استثناها در قوانین ایالتی روشن می‌کند – ماده‌ای که فرماندار و قانون‌گذاران جمهوری‌خواه آن را مصالحه نامیدند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

خشونت در یونان به دلیل تلاش برای حفظ میراث باستانی میکونوس | یونان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، در اوایل ماه جاری در …