خیری مکلین در “حمله برنامه ریزی شده” توسط دو پسر کشته شد، دادگاه رسیدگی می کند | اخبار انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دادگاه شنیده است که خیری مکلین، پسر 15 ساله ای که در بیرون مدرسه خود در هادرسفیلد با چاقو مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود، در یک “حمله برنامه ریزی شده” توسط دو نوجوان که کلاه بر سر داشتند کشته شد.

دادستانی گفت که پسران 15 و 16 ساله در زمان قتل، متهم به قتل خیری در 21 سپتامبر سال گذشته، پس از کمین کردن او در خارج از مدرسه North Huddersfield Trust، در غرب یورکشایر، هستند.

به اعضای هیئت منصفه دادگاه تاج و تخت لیدز ویدئویی از این حمله نشان داده شد و به آنها گفته شد که چگونه خیری پس از ضربه چاقو توسط پسر کوچکتر به سمت عقب تکان خورد و به زمین افتاد، قبل از اینکه متهم بزرگتر در حالی که خیری روی زمین بود دوباره با چاقو ضربه ای بزند.

اعضای هیئت منصفه شنیدند که اولین ضربه مرگبار بود، از دنده های او عبور کرد و به یکی از ریه ها و قلبش نفوذ کرد.

دادگاه با شنیدن شنیدن مادر متهم بزرگتر در مورد چاقو، به او پیام داد و گفت: «دشمن تو چاقو خورده و به نظر خوب نیست».

او در ساعات اولیه روز 22 سپتامبر دستگیر شد، در حالی که متهم جوان‌تر در همان روز خود را به پلیس تحویل داد، به هیئت منصفه گفته شد و بعداً به قتل خیری اعتراف کرد.

پسر بزرگتر که از آن زمان 17 ساله شده است، قتل را انکار می کند و به پلیس گفت که در چاقو زدن حضور داشته است اما تنها پسر دیگری را تعقیب می کند و او وحشت زده با چاقو به بیرون تاب می خورد اما قصد قتل خیری را نداشته است.

دادستان جاناتان سندیفورد کی سی گفت که این یک “مجموعه دروغ” بود و پسرها “او را هدف گرفتند، با چاقوهای خود به او حمله کردند” و او را در خیابان تعقیب کردند.

سندیفورد گفت که این نوجوان 15 ساله قبل از پریدن به هوا فریاد می زد “ای خیری” یا “یو خیری”. او گفت که خیری روی زمین افتاد و “به پشت بی دفاع” بود که این جوان 16 ساله در حالی که چاقو در دست داشت به دنبال او رفت و دوباره او را با چاقو زد.

دادستان گفت: خوشبختانه خیری توانست برای جلوگیری از ضربه پاهای خود را بلند کند و به این ترتیب چاقو به جای قسمت حیاتی بدنش به پایین پای او نفوذ کرد.

دادستان ها می گویند که اگرچه متهم مسن تر ضربه مهلکی را وارد نکرده است، اما او مقصر قتل است زیرا این زوج با هم عمل می کردند و “همدیگر را برای انجام آن حمله تشویق و حمایت می کردند”.

سندیفورد گفت: «این یک اقدام خشونت آمیز خود به خودی نبود، بلکه یک حمله برنامه ریزی شده بود [the two teenagers] خود را به چاقو مسلح کردند، برخی از لباس‌های خود را عوض کردند و برای پنهان کردن هویت خود، پیش از آنکه در کمین باشند تا به خیری که از مدرسه به خانه برمی‌گشت، دراز بکشند.

به اعضای هیئت منصفه گفته شد که دو پسر لباس‌های مشکی با کلاه‌های سیاه پوشیده بودند و چشم‌هایشان را احتمالاً با عینک آفتابی پوشانده بودند که بعداً آن‌ها را در کیسه‌هایی در جنگل‌ها پنهان کردند.

پس از ضربات چاقو، اعضای هیئت منصفه شنیدند که خیری توسط دوستانش کمک می‌کند و قبل از سقوط، کمی به سمت مدرسه‌اش دوید.

سندیفورد گفت، امدادگران، یک پزشک در حال عبور و کارکنان آمبولانس هوایی او را به اندازه کافی زنده نگه داشتند تا به بیمارستان عمومی لیدز منتقل شود، جایی که کمی بعد از ساعت 5 بعد از ظهر همان روز درگذشت.

محاکمه ادامه دارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

در صورت پیروزی اپوزیسیون در انتخابات، توافق ترکیه با اتحادیه اروپا برای مهاجران چه خواهد شد؟

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، ترکیه در حال شمارش معکوس برای …