آخرین نقاشی دیواری بنکسی در اثر تخریب خانه مزرعه متروکه شکسته شد | بنکسی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

محل آخرین کار بنکسی، دیوار بیرونی یک خانه مزرعه متروکه در شهر ساحلی خلیج هرنه در کنت، تخریب شده است.

نقاشی دیواری با عنوان صبح شکسته است، یک پسر جوان شبح‌دار را به تصویر می‌کشد – در کنار گربه‌ای شبح‌شده در پنجره – پرده‌های آهنی راه راه را باز می‌کرد.

نمای نزدیک از اثر هنری Morning is Broken اثر بنکسی
نمای نزدیک از اثر هنری. عکس: بنکسی/اینستاگرام/PA

این اثر در سه عکس منتشر شده در روز چهارشنبه در حساب اینستاگرام این هنرمند خیابانی ناشناس تأیید شد. این قطعه در یک تصویر تمام قد از ملک متروکه نشان داده شده است که با پیچک پوشانده شده بود و دارای رنگ سفید پوست کنده و تخته های سقف گم شده در یک ساختمان جانبی بود.

یک نمای نزدیک از این اثر هنری در عکس دیگری وجود دارد و سومی کار تخریب را نشان می‌دهد که در مزرعه بلکسول در حال انجام است.

عکس نهایی دیواری را نشان می‌دهد که در ابتدا اثر هنری روی آن ظاهر شده است، با تصویر همچنین حفاری، اسکله و توده‌ای از قلوه سنگ روی زمین را نشان می‌دهد که یک کارگر به آن نگاه می‌کند.

شرکت اسکیپ به خبرگزاری PA گفت که سطل زباله ای که در یکی از عکس ها دیده می شود در ملکی در خلیج هرنه بود و تنها مشارکت شرکت در این پروژه تهیه سطل بود.

این سایت که متعلق به کیت‌وود است، برای ده‌ها خانه جدید در نظر گرفته شده است و کار تخریب از روز سه‌شنبه آغاز شد، در حالی که پیمانکاران در آن زمان نمی‌دانستند که این اثر هنری توسط بنکسی است.

یکی از پیمانکاران، جورج کادول، به وب سایت KentOnline گفت: «ما نمی دانستیم که یک بنکسی است. با فهمیدن اینکه این یک بنکسی بود احساس بیماری به من دست داد – ما دلخور شدیم.

ما از دیروز شروع به تخریب کردیم. صاحب زمین ما را تماشا کرد که این کار را انجام دادیم و نمی دانست.»

این تخریب تنها یک ماه پس از آن رخ می دهد که اثر هنری بنکسی بارها پس از نمایش در مارگیت، یکی دیگر از شهرهای ساحلی کنت، از بین رفت. این نقاشی دیواری با عنوان ریمل روز ولنتاین به نظر می رسد با موضوع آزار خانگی و مبارزه با خشونت علیه زنان باشد.

این نقاشی دیواری کاریکاتور یک زن خانه دار دهه 1950 را به تصویر می کشد که دستکش آبی رنگ و دستکش لباسشویی زرد به تن دارد، با چشمی متورم و دندان از دست رفته، که در حال هل دادن همسرش به داخل فریزر سینه دیده می شود. یک فریزر واقعی که در این قطعه گنجانده شده بود، پس از کشف اثر هنری، دو بار برداشته شد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

سومین تصویری که توسط بنکسی در اینستاگرام منتشر شده است، تخریب ساختمان را نشان می دهد و نقاشی دیواری آن تخریب شده است.
سومین تصویری که توسط بنکسی در اینستاگرام منتشر شده است، تخریب ساختمان را نشان می دهد و نقاشی دیواری آن تخریب شده است. عکس: بنکسی/اینستاگرام/PA

این نقاشی دیواری متعاقباً به پارک موضوعی دریم لند شهر منتقل شد، که گفت: “برای همه کسانی که می‌خواهند بیایند و از آن لذت ببرند قابل دسترس است”.

بنکسی اخیراً پروژه های بشردوستانه را برای اوکراین انجام داده است. در دسامبر گذشته، این هنرمند اعلام کرد که 50 اسکرین‌پرینت ساخته است که برای جمع‌آوری بودجه برای یک موسسه خیریه که از مردم اوکراین حمایت می‌کند، فروخته می‌شود.

این هنرمند قبلاً گفته بود که از زمان تهاجم روسیه مدتی را در این کشور گذرانده اند. پس از ارسال ویدئویی از یک هنرمند که طرح ها را با اسپری نقاشی می کند و با مردم محلی صحبت می کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مردی در پرونده مربوط به ترور رئیس جمهور هائیتی به گناه خود اعتراف کرد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک تاجر و قاچاقچی سابق مواد مخدر …