خودی ها می گویند پیشرفتی قریب الوقوع در پرداخت پرستاران NHS و کارکنان آمبولانس | اقدام صنعتی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به گزارش آبان نیوز، وزیران و اتحادیه‌های بهداشتی در آستانه پیشرفت در مذاکرات برای حل اختلاف طولانی‌مدت دستمزد خود هستند که منجر به یک سری اعتصابات NHS در انگلیس شده است و انتظار می‌رود روز پنجشنبه اعلام شود.

منابع گفتند که پیشرفت مثبتی در بحث در مورد جوایز کارگران آمبولانس و پرستاران برای سال‌های 2022-23 و 2023-24 حاصل شده است، اگرچه عدم اطمینان در مورد اینکه آیا اعضای اتحادیه شرایط را در زمان رای گیری می‌پذیرند یا خیر باقی مانده است.

به گفته منابع آگاه، پس از یک هفته مذاکره، مذاکرات تا اواخر شب سه‌شنبه ادامه یافت و به نظر می‌رسید این مذاکرات دوباره در روز چهارشنبه انجام شود.

گفته می‌شود که استیو بارکلی، وزیر بهداشت، «بسیار» حضور داشته و بخش‌های زیادی از دفتر خاطراتش به حل این مشاجره اختصاص یافته است.

وزارت بهداشت و مراقبت های اجتماعی (DHSC) تاکید کرد که این روند “در حال انجام” است و از ارائه اظهارنظر در حال انجام خودداری کرد. اما چندین نفر از خودی ها نشان دادند که مطمئن هستند توافق نزدیک است. دو منبع دولتی اشاره کردند که می‌تواند به زودی روز پنجشنبه اعلام شود.

یک منبع خوب دیگر شانس ارائه پیشنهاد رسمی بارکلی به زودی را «بیش از 50/50; حدود 60/40 اینچ اما منبع افزود: «این یک پیشنهاد خواهد بود، نه یک معامله. اتحادیه ها همچنان باید آن را، هر چه که باشد، به اعضای خود بفروشند، که ممکن است آن را بپذیرند یا نپذیرند.»

چندین نفر دیگر که از این گفتگوها اطلاع داشتند، گفتند که معتقدند پیشرفتی قریب الوقوع است، اما هشدار دادند که قبلا “چند سحر دروغین” وجود داشته است.

سه ماه از اولین اعتصاب کالج سلطنتی پرستاری (RCN)، که یکی از شش اتحادیه دور میز است، می گذرد. RCN ابتدا برای گفتگو با DHSC سه هفته پیش دعوت شد، در حالی که سایر اتحادیه‌ها گفته می‌شود که «کاملاً متقابل» بوده‌اند و در ابتدا کنار گذاشته شدند. سپس به این روند پیوستند.

همه اتحادیه‌ها موافقت کردند که اعتصابات را متوقف کنند تا مذاکرات ادامه یابد – پیش‌شرطی که دولت تعیین کرده بود. اما یونیسون هنوز تصمیم نگرفته است که هفته آینده اعتصاب خود را ادامه دهد یا خیر. این سازمان گفته است که «اینکه یک اقدام اعتصابی برنامه ریزی شده در 20 مارس انجام شود یا نه، به پیشرفت مذاکرات بستگی دارد».

با این حال، آبان نیوز می‌داند که در حالی که پیشرفت خوبی حاصل شده است، به‌ویژه با توجه به ارائه پول اضافی توسط بارکلی برای سال‌های 2022-23 – جایزه سرانه 1400 پوندی او برای NHS اختلاف را آغاز کرد – میزان افزایش برای سال‌های 2023-24 است. هنوز یک نقطه چسبنده

یکی از نزدیکان به مذاکرات گفت: «به نظر می رسد که دولت به سمت یک پیشنهاد حرکت می کند. که آنها در آستانه ارائه یک پیشنهاد رسمی هستند.» آنها گفتند که به نظر می رسد “شامل یک پرداخت معقول و قابل توجه یکباره و غیر تلفیقی برای امسال” برای تکمیل افزایش 1400 پوندی کلی که بارکلی تابستان گذشته اعلام کرد.

اما آنها افزودند: «به نظر می رسد دولت به 5 درصد بهترین پیشنهاد آنها برای سال آینده پایبند است. که آنها در آن تکان نمی خورند. و این مشکل ساز شده است. این جنبه مشکل ساز آن است. من درک می کنم که دولت هیچ عددی بالاتر از 5 درصد ارائه نمی دهد، کار را بسیار دشوار می کند.

جرمی هانت ممکن است در بودجه خود گفته باشد که تورم تا پایان سال به 2.9 درصد کاهش خواهد یافت. اما نرخ تورم RPI در ژانویه 13.4٪ بود، با این حال شما از اعضای اتحادیه می خواهید که 5٪ را بپذیرند؟ بنابراین من نمی دانم که آیا مردم 5 درصد خرید خواهند کرد یا خیر.

یکی از سخنگویان DHSC گفت: «دولت، کارفرمایان NHS و اتحادیه‌ها که دستور کار NHS برای تغییر نیروی کار را نمایندگی می‌کنند، بحث‌های سازنده و معنی‌داری را در مورد مسائل مربوط به پرداخت و عدم دستمزد برگزار کرده‌اند. این گفتگوها ادامه دارد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

پاپ فرانسیس پس از درمان برونشیت بیمارستان را ترک کرد | پاپ فرانسیس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، پاپ فرانسیس پس از درمان …