محافظه‌کاران باید اعتبار اقتصادی خود را برای پیروزی در انتخابات احیا کنند زیرا هانت درخواست کاهش مالیات را رد می‌کند | بودجه 2023

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جرمی هانت در یک مهمانی نوشیدنی در داونینگ استریت چند هفته پس از تصدی پست صدراعظم در سال گذشته، به مهمانانش گفت: “گاهی اوقات انجام کارهای محبوب کار درستی نیست.”

از زمانی که کلیدهای خزانه داری، ابتدا توسط لیز تراس و سپس ریشی سوناک به او تحویل داده شد، اولویت قاطع هانت بازگرداندن شهرت محافظه‌کاران برای شایستگی اقتصادی بوده است.

در نتیجه، او درخواست‌های محافظه‌کاران محافظه‌کار برای کاهش مالیات، اتحادیه‌ها برای افزایش دستمزد بخش عمومی و نیروهای مسلح برای افزایش 10 میلیارد پوندی هزینه‌های دفاعی را رد کرده است.

برخی از نمایندگان حزب محافظه‌کار – به‌ویژه آن‌هایی که در سال 2019 کرسی‌های خود را به دست آوردند، ناراضی هستند و نگرانی خود را از بازگشت به محدودیت مخارج به سبک آزبورن ابراز می‌کنند، زمانی که رای‌دهندگانشان به خدمات عمومی با بودجه بهتر نیاز دارند و نشان می‌دهند که ارتقاء سطح چیزی بیش از یک شعار است.

با این حال، آگاهان دولت اصرار دارند که هانت از نتیجه گیری خود اشتباه نخواهد کرد: اگر تورم کاهش یابد، رای دهندگان پول بیشتری در جیب خود خواهند داشت و دیگر پول نقدی برای تعهدات مخارج کلان وجود نخواهد داشت، مگر اینکه رشد برای پرداخت آن افزایش یابد.

هم صدراعظم و هم سوناک می‌دانند که برای محافظه‌کاران، تنها راه بسیار باریکی برای پیروزی در انتخابات بعدی وجود دارد. همه چیز حول محور اقتصاد می چرخد. اگر آنها بتوانند مردم را متقاعد کنند که نگهبانان بهتری از حزب کارگر خواهند بود، هنوز فرصت دارند.

این می تواند یک مبارزه سخت باشد. JL Partners جدیدترین نظرسنجی در این هفته بود که دریافت که حزب کارگر با برتری پنج امتیازی از محافظه‌کاران در اقتصاد پیشتاز شده است، در حالی که نظرسنجی‌های دیگر ماه‌ها است که این موضوع را پیشنهاد می‌کنند. این تصویری کاملاً متفاوت از پیشتازی دو رقمی محافظه‌کاران در این موضوع در سال‌های 2020-21 است.

هانت تمام تلاش خود را کرد تا تصویر اقتصادی را در بودجه روز چهارشنبه مثبت کند، همانطور که همسرش، لوسیا، و دو فرزند بزرگترشان از گالری مجلس عوام تماشا می کردند. او گفت: «این دولت است که در حالی که خورشید می تابد سقف را درست می کند. افول‌گراها اشتباه می‌کنند و خوش‌بین‌ها درست می‌گویند.»

دفتر مسئولیت بودجه (OBR) اکنون پیش‌بینی می‌کند که بریتانیا از رکود فنی اجتناب خواهد کرد و رشد سال آینده در آستانه انتخابات بعدی قوی‌تر از آنچه پس از بودجه کوچک فاجعه‌بار تراس پیش‌بینی شده بود، خواهد بود.

تاکید هانت بر رشد – از طریق تامین بودجه معافیت‌های مالیاتی جدید برای سرمایه‌گذاری تجاری و انگیزه برای بازگرداندن افراد به نیروی کار – تنها با افشای بودجه‌ای که آبان نیوز در آستانه بودجه منتشر کرد مبنی بر اینکه “خرگوش در کلاه” او 4 میلیارد پوند خواهد بود، کاهش یافت. گسترش مهدکودک رایگان به کودکان یک و دو ساله.

با وجود این، انبوهی از مقالات رسمی منتشر شده در کنار بودجه داستان متفاوتی را بیان می‌کنند: پیش‌بینی‌های OBR ممکن است مثبت‌تر بوده باشند، اما همچنان پیش‌بینی می‌شود که امسال شاهد بزرگترین کاهش استانداردهای زندگی باشیم.

مقایسه‌های مکرر صدراعظم بین آخرین پیش‌بینی‌های اقتصادی با پیش‌بینی‌های (بسیار بدتر) منتشر شده در پاییز گذشته، به گونه‌ای که تراس هیچ ارتباطی با محافظه‌کاران نداشت، بی‌نتیجه بود.

بسیاری از نمایندگان حزب محافظه کار علناً در مورد بودجه خوشحال بودند و در تمام لحظات مناسب در اتاق عوام و بعداً در یک جلسه خصوصی کمیته پشتیبان 1922 تشویق می کردند. پس از آن، یکی از نمایندگان حتی در راهرو فریاد زد: “او در انتخابات بعدی ما را با اکثریت کوچک برد، اما این کار را انجام داد.”

با این حال، در حالی که آنهایی که در قلب سنتی حزب محافظه کار در جنوب شرقی نشسته بودند، نفس راحتی می کشیدند، گریزی از برخی از چهره های متعجب – حتی نگران – در میان ورودی “دیوار قرمز” زمانی که هانت اعلام کرد در حال لغو است وجود نداشت. کمک هزینه مادام العمر برای پس انداز بازنشستگی به طور کامل، یک معافیت مالیاتی عظیم برای ثروتمندترین 1٪.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

این در حالی است که پیش‌بینی می‌شود با افزایش مالیات شرکت‌ها از 19 درصد به 25 درصد، مالیات بر درآمد به سطوح بی‌سابقه برسد و آستانه مالیات بر درآمد در آوریل مسدود شد که به معنای 500 پوند مالیات بیشتر برای مالیات دهندگان با نرخ پایه و 1000 پوند بیشتر برای مالیات دهندگان با نرخ بالاتر خواهد بود. – نرخ مالیات دهندگان

یکی از پشتیبان‌های محافظه‌کاران گفت: «نمی‌فهمم که چرا ما یک طرح سفارشی برای پزشکان بازنشسته تنظیم نکرده‌ایم، اگر نگران این موضوع هستند – به جای پاداش مالیاتی هنگفت برای افراد بسیار ثروتمند».

یکی دیگر افزود: “من نگران هستم که اگر روایت را از دست بدهیم، دوباره شبیه کات 45p لیز به نظر می رسد.”

با عملکرد اقتصادی کمی بهتر از حد انتظار، هانت 22 میلیارد پوند برای هزینه های بیشتر و معافیت های مالیاتی داشت. اما او تنها 6 میلیارد پوند فضای مالی برای خود باقی گذاشت – و فضای کمی برای مانور برای پیشنهاد مالیات بر درآمد بزرگ برای رأی دهندگان پیش از انتخابات بعدی.

هانت به نمایندگان مجلس گفت: «ما هوشیار هستیم و در انجام هر اقدامی که برای ثبات اقتصادی لازم است دریغ نخواهیم کرد.

مخاطرات محافظه‌کاران نمی‌تواند بیشتر از این باشد: اگر آنها نتوانند حزب اعتبار اقتصادی نزد رای‌دهندگان کلیدی باشند – پس از چند سال پرتلاطم که باعث شده اکثر مردم احساس بدتری داشته باشند، همه چیز تمام شده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

شرکت‌های آب در انگلیس با جریمه‌های سخت‌تر تحت طرح «آلای‌دهنده‌ها بپردازند» مواجه می‌شوند | خدمات رفاهی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، شرکت های آب در انگلیس …